کد خبر : 419 / /
/

در معاملات روز ‌یکشنبه سوم مرداد، قیمت سکه در نیمه روز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ثبت شد که نسبت به قیمت بسته شده روز شنبه ۱۰۱ هزار تومان افزایش داشته است.

قیمت سکه در نیمه روز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ثبت شد .قیمت سکه امروز بدون تغییر نسبت به روز شنبه به قیمت ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.قیمت سکه تاثیر زیادی از قیمت ارز می گیرد .  قیمت سکه را می شود با توجه به محرکه های بازار مورد پیش بینی قرار داد . اخبار قیمت سکه را با ما دنبال کنید.

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با رشد ۳ هزار و ۹۰۰ تومانی تومانی نسبت به دیروز قیمت یک میلیون و ۵۹ هزار تومان مبادله شد.

در معاملات روز ‌یکشنبه سوم مرداد، قیمت سکه در نیمه روز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ثبت شد که نسبت به قیمت بسته شده روز شنبه ۱۰۱ هزار تومان افزایش داشته است.

امروز قیمت نیم سکه بدون تغییر نسبت به روز شنبه به قیمت ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت ربع سکه نیز تغییری نکرد و به قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله شد.

قیمت سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

همچنین امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز با رشد ۳ هزار و ۹۰۰ تومانی تومانی نسبت به دیروز قیمت یک میلیون و ۵۹ هزار تومان مبادله شد.

قیمت سکه متاثر از دلار!

قیمت سکه

بیشتر سکه بازان در شرایط کنونی امیدوار هستند که قیمت دلار در بازار داخلی افزایش پیدا کند و به دنبال آن، خرید فلز گران بهای داخلی نیز در سطح بالاتری قرار بگیرد.

قیمت سکه دشوار است که در دومین روز هفته بتواند خود را به بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برساند. حجم معاملات در بازار فلز گران بهای داخلی به دلیل تعطیلات در روز شنبه محدود بود و قیمت سکه توان تغییرات قابل توجه را نداشت. با توجه به اینکه بانک ها و طلا فروشی ها در روز یک شنبه نیز تعطیل هستند، احتمال وقوع نوسانات معنی دار برای فلز گران بهای داخلی دشوار خواهد بود.

در کنار این، امروز بازار جهانی طلا نیز تعطیل است و از این سمت نیز قیمت سکه تحت فشار کاهشی ها یا تحریک افزایشی ها قرار نخواهد گرفت. تحلیل گران بازار جهانی طلا پیش بینی می کنند که قیمت فلز زرد در هفته جاری نزولی شود و همین عامل ممکن است تا حدی احتیاط خریداران غیررسمی را در بازار سکه بالا ببرد. با این حال،‌ به نظر می رسد که همه چیز به روز دوشنبه موکول خواهد شد و تا آن زمان، معامله گران به شکل قابل توجهی در موقعیت خرید یا فروش قرار نخواهند گرفت.

بیشتر سکه بازان در شرایط کنونی امیدوار هستند که قیمت دلار در بازار داخلی افزایش پیدا کند و به دنبال آن، خرید فلز گران بهای داخلی نیز در سطح بالاتری قرار بگیرد. فضای بازار دلار در روزهای اخیر تا حدی تغییر کرده است ولی تا زمانی که این ارز به بالای محدوده ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومانی نرود، احتیاط در بازار سکه پابرجا خواهد بود.

خوش بینی قیمت سکه به صعود دلار

قیمت سکه

برگشت اسکناس آمریکایی به بالای محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان موجب شده است که معامله گران سکه به روند اسکناس آمریکایی امیدوار شوند.

صعود قیمت سکه در کانال ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی موجب شد که انتظارات کاهشی در این بازار کاهش پیدا کند به گفته فعالان، هفته گذشته قیمت فلز گران بهای داخلی در مقطعی به کانال ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رفت و این موضوع موجب شد که برخی از معامله گران از احتمال افت قیمت سکه تا محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سخن بگویند.

با این حال، در روزهای خلوت و تعطیل بازار، معامله گران توانستند قیمت سکه را تا نزدیک محدود ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بالا ببرند. این اتفاق امیدواری سکه بازان برای افزایش قیمت را بیشتر کرد.

البته بهای اونس طلا در انتهای هفته بازارهای جهانی افزایشی خاصی را تجربه نکرد و ممکن است از این جهت قیمت سکه تحریک نشود. با این حال، شماری از سکه بازان به روند قیمت دلار خوشبین هستند.

برگشت اسکناس آمریکایی به بالای محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان موجب شده است که معامله گران سکه به روند اسکناس آمریکایی امیدوار شوند. به طور قطع برگشت دلار به زیر محدوده ۲۴ هزار ۵۰۰ تومانی بار دیگر می تواند قدرت را به دست فروشندگان بازار سکه بیاندازد.

تاثیرگذاری قیمت دلار بر روی سکه به احتمال زیاد تا روز دوشنبه مشخص خواهد شد، چرا که بازارها در ۲ روز ابتدایی هفته تعطیل هستند و احتمال زیاد نوسانات قیمتی براساس معاملات اندکی شکل خواهد گرفت.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.