کد خبر : 419 / /
/

فعالان بازار سکه پیش بینی می کنند در بازار امروز قیمت سکه به دلیل دو نشانه صعودی باشد.​

قیمت سکه در سال اخیر با نوسانات زیادی رو به رو بوده است.قیمت سکه در این روزها رکود داشته و درجا می زند.قیمت سکه تاثیر زیادی از قیمت ارز می گیرد .  قیمت سکه را می شود با توجه به محرکه های بازار مورد پیش بینی قرار داد .قیمت سکه نیم سکه و ربع سکه امروز در بازار افزایش یافت.

بالا رفتن ارزش ذاتی سکه و مثبت ماندن حباب، نشانه های افزایشی را به بازار فلز گران بهای داخلی مخابره کرده اند. با این حال، در صورتی که جهت صعودی دلار عوض شود، سکه نیز از فاز صعودی خارج خواهد شد.

ارزش ذاتی سکه نه تنها بالای مرز ۱۰ میلیون تومانی باقی ماند که به بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی نفوذ کرد. افزایش ارزش ذاتی، امیدواری شماری از معامله گران به ادامه روند صعودی سکه را بیشتر کرد. در روزهای قبل، قیمت دلار و طلای جهانی به اندازه ای دچار نزول شده بود که ارزش واقعی فلز گران بهای داخلی حتی به محدوده ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ریزش کرده بود. بالا رفتن ارزش ذاتی تا حدی خبر از تغییر جنس انتظارات بازیگران سکه دارد.

حباب سکه مثبت باقی مانده و در حال نوسان بالای محدوده ۲ درصدی است. برخی از معامله گران اعتقاد دارند که حباب مثبت سکه در شرایط فعلی، تایید کننده وجود انتظارات افزایشی در بازار است. به نظر می رسد سکه بازان انتظار دارند که طی روزهای آتی، قیمت اونس طلا و دلار در سطوح بالاتری قرار بگیرد و به انتظار رشد قیمت ها رفته اند. با این حال در صورتی که دلار بالای محدوده ۲۴ هزار و۲۰۰ تومانی باقی نماند، سمت و سوی انتظارات در بازار سکه نیز عوض خواهد شد.

قیمت سکه دیشب توانسته بود خود را بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حفظ کند و در صورتی که امروز به بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نفوذ کند،‌ افزایش بیشتری را نیز تجربه خواهد کرد

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار