کد خبر : 3700 / /
/

مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: متقاضیان دو پروژه مسکن ملی در شهر پردیس باید هرچه سریعتر آورده خود را پرداخت کنند.

مسکن ملی در سال های اخیر با افزایش قیمت رو به رو بوده است.مسکن ملی به منظور کاهش قیمت خانه ساخته شد.مسکن ملی ساخته شد تا افراد کم درآمد جامعه امکان خانه دار شدن برایشان محیا شود.مسکن ملی از زمان احمدی نژاد ساخته شد. مسکن ملی  با طرح جدید وام مکسن امکان خانه دار شدن را راحت تر کرده است.

مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس در گفت وگویی با بیان اینکه ۲ پروژه مسکن ملی در شهر پردیس با توجه به پیشرفت فیزیکی بالا و سرعت مناسبی که دارد باید هرچه سریعتر متقاضیان این پروژه‌ها مبالغ خود را واریز کنند، گفت: واحد‌های مسکن ملی در شهر پردیس بیش از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، بنابراین برای آنکه پیمانکاران این پروژه بتوانند تا ۲ سال آینده واحد‌ها را به متقاضیان تحویل دهند باید خریداران هرچه سریعتر آورده مرحله سوم را پرداخت کنند.

او ادامه داد: متقاضیان دو پروژه پردیس سازان نوید و پروژه آریا شهر در شهر جدید باید آورده مرحله سوم خود را هرچه سریعتر تکمیل کنند که در غیر این صورت حذف خواهند شد، اما متقاضیان سایر پروژه‌ها  تا پایان خرداد ماه مهلت دارند آورده خود را پرداخت کنند.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس بیان کرد: تمامی متقاضیان مسکن ملی در شهر پردیس تاکنون قسط اول و دوم از تعهدات خود را پرداخت کرده اند، متقاضیان جهت همیاری و پشتیبانی از عملیات اجرایی محوطه سازی و ساخت و انجام به موقع پروژه در مدت زمان لازم توسط پیمانکاران، ملزم به پرداخت قسط سوم به مبلغ ۸۰ میلیون تومان هستند.

هدایت توضیح داد: سهمیه مسکن ملی در شهر پردیس ۳ هزار واحد است که با پیمانکاران این پروژه‌ها صحبت شده و سرعت اجرای پروژه‌ها در مقایسه با سایر شهر‌ها بسیار بالا است، بنابراین باید متقاضیان مسکن ملی پردیس هرچه سریعتر آورده خود را پرداخت کنند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس یادآور شد: با توجه به شیوه نامه طرح ملی مسکن ابلاغی از سوی وزارت راه و شهر سازی به عنوان دستورالعمل اجرایی به صراحت ذکر شده در صورت تاخیر در هر مرحله از پرداخت آورده از سوی متقاضیان تا ۱۵ روز پس از اطلاع رسانی، شرکت‌های عمران و یا ادارت می‌توانند نسبت به حذف متقاضی و جایگزینی آن‌ها اقدامات لازم را صورت دهند

مسکن ملی او با اشاره به اینکه قراردادی که با پیمانکاران پروژه‌های مسکن ملی در پردیس منعقد شده همان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، افزود: قیمت نهایی پروژه‌ها بعد از تمام و براساس قیمت تمام شده مشخص می‌شود، اما در حال حاضر و علی الحساب با پیمانکاران همان مبلغ ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان منعقد شده است.

هدایت توضیح داد: تاکنون پروژه‌های مسکن ملی در شهر پردیس یک ریال هم از منابع مالی دریافت نکرده اند، اما امیدواریم از ماه آینده بتوانیم با تزریق تسهیلات توسط خود متقاضیان و همچنین دریافت تسهیلات فشار کمتری برای آورده به افراد وارد شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: برابر تفاهم نامه بانک مسکن تا پایان اسکلت، هزینه پروژه تماماً از محل آورده متقاضیان تامین خواهد شد و تزریق تسهیلات بانکی همسو با آورده بعد از شروع به مرحله سفت کاری خواهد بود.

جزئیات طرح مسکن ملی در دماوند

حجت الاسلام حسین روحانی نژاد افزود: در حال حاضر نیاز شهرستان دماوند بیش از این است و متقاضی بسیار دارد و اگر وزارت راه و شهرسازی بتواند زمین در اختیار بنیاد قرار دهد ما با توجه به ظرفیت‌های فنی و اجرایی موجود آمادگی این را داریم تا نسبت به ساخت اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن استان تهران در حاشیه افتتاح طرح هادی روستای سربندان دماوند گفت: هفتصد و بیستمین طرح هادی استان تهران در این روستا که ۲۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیرسازی و آسفالت و ۲ هزار متر مربع سنگ فرش و جدول گذاری دارد امروز به بهره برداری رسید.

علی خوئینی افزود: یکی از ویژگی‌های طرح در این روستا همگنی با محیط روستا و با حداقل مداخله در طبیعت منطقه است.

وی گفت: مصالح به کار رفته در این روستا و ایجاد سنگ فرش در معابر با توجه به موقعیت روستا و حفظ فضاهای طبیعی و درختان کاملاً رعایت شده و مورد رضایت اهالی و مسئولین منطقه واقع شده است.

مسکن ملی گران شده است؟

مسکن ملی جواد حق شناس با بیان اینکه بسیاری از مصالح ساختمانی در پروژه‌های مسکن شهری بر اساس هزینه‌ها از بازار آزاد خریداری شده است، گفت: هر پروژه بر اساس فضا، مکان پروژه‌ها، شیوه اجرا و مصالح ساختمانی واحد مسکونی که استفاده شده و قیمت تمام شده ساخت به متقاضیان تحویل داده می‌شود به طور مثال هزینه ساخت آسانسور در اجرای بسیاری از پروژه‌ها در مقایسه با سال گذشته بسیار افزایش یافته است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن توضیح داد: خوشبختانه در اجرای پروژه‌ها، انبوه سازان و پیمانکاران استقبال زیادی کرده‌اند و سرعت اجرای پروژه‌ها هم به خوبی در حال اجراست.

متراژهای واحد مسکن ملی ۸۰ تا ۹۰ متر است

او با بیان اینکه متوسط قیمت تمام شده متوسط متراژ هر واحد مسکونی در پروژه‌های مسکن ملی ۸۰ تا ۹۰ متر است، بیان کرد: برخی از پروژه‌ها ۶۷ متری و یک خوابه است و ممکن است برخی از پروژه‌ها هم دو خوابه به متقاضیان تحویل داده شود.

حق شناس درباره ارائه تسهیلات مسکن ملی به متقاضیان هم گفت: درخواست افزایش تسهیلات پروژه‌های مسکن ملی را داده‌ایم و هم اکنون تسهیلات مسکن ملی حدود ۱۰۰ میلیون تومان است که امیدواریم با تایید بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی میزان تسهیلات این پروژه به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.

حق شناس یادآور شد: متقاضیان در این پروژه‌ها باید هرچه سریعتر آورده‌های خود را پرداخت کنند، چرا که با افزایش هزینه‌ها بسیاری از پروژه‌ها تنها با تکمیل آورده سرعت اجرایشان بالا می‌رود.

او گفت: با همکاری تمامی دستگاه‌ها به زودی اولین واحدهای مسکن ملی را به بهره برداری می‌رسانیم.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن در پایان تصریح کرد: حدود ۱۵ هزار واحد مسکن شهری در حال اجراست و امسال هم ۴ هزار واحد مسکن شهری که از سال گذشته باقی مانده به آنها اضافه می‌شود.

 هزینه ساخت مسکن ملی از دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در هر متر مربع به چهار میلیون و ۹۲۲ هزار تومان افزایش یافته است. این نرخ تعدیل که از سوی سازمان برنامه و بودجه برای سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۹ اعلام شده بر اساس نرخ رشد قیمت مصالح و دستمزد اعمال شده است. سازمان برنامه و بودجه هر سه ماه یک بار هزینه اجرای پروژه های عمرانی را بر اساس نرخ روز اعلام می کند که در سه ماهه دوم سال ۱۳۹۹ قیمت ساخت مسکن ملی را برای سازندگان و پیمانکاران ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در نظر گرفت و در سه ماهه چهارم با ۷۹ درصد رشد مواجه شده است.

این خبر را جواد حق شناس ـ معاون مسکن شهری بنیاد مسکن ـ به ایسنا اعلام کرد و گفت: رشد ۷۹ درصدی هزینه ساخت هر متر مربع واحدهای اقدام ملی مسکن البته شامل همه مراحل پروژه نمی شود. به طور مثال اگر ابنیه در مرحله اسکلت باشد، هزینه فوندانسیون، عایق رطوبتی و غیره بر اساس نرخ قبلی اعمال خواهد شد.

خبرهای جدید از مسکن ملی

مسکن ملی

حق شناس درباره آخرین وضعیت اجرای پروژه های اقدام ملی که توسط بنیاد مسکن اجرا می شود گفت: طرح اقدام ملی مسکن در ۶۱۷ شهر از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا می شود که تا امروز ۵۱ هزار و ۶۹۷ نفر افتتاح حساب کرده و ۴۶ هزار و ۳۹۱ نفر واریز وجه داشتند، یعنی ۴۰ میلیون تومان اولیه را کامل واریز کرده اند.

وی افزود: برای حدود ۹ هزار واحد نیز که متقاضیان وجه واریز کرده اند زمین تامین نشده است. دلایل مختلفی هم دارد؛ به طور مثال زمین مشخص شده اما در کمیسیون ماده ۵ در حال بررسی است. یا کاربری مسکونی دارد اما از تاسیسات زیربنایی و روبنایی برخوردار نیست. در بعضی موارد هم زمین هنوز تامین نشده است. اگر این ۹ هزار واحد را لحاظ نکنیم در حال حاضر ۳۷ هزار و ۵۱ واحد در دستور کار است که هم زمین تامین شده و هم واریز وجه کامل شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با بیان اینکه پروژه اقدام ملی با روشهای مختلفی اجرا می شود گفت: ۲۲ هزار و ۴۱۴ واحد به شیوه پیمان جزء، خرید مصالح به صورت امانی انجام می شود. ۷۷۲۸ واحد نیز در گروه ساخت است که زمین تحویل متقاضیان شده است. ۵۹۲۹ نفر هم به صورت گروههای دو نفره و بیشتر زمین تحویلشان شده است. ۹۸۰ واحد نیز به صورت انبوه سازی خواهد بود که باید در سال جاری از انبوه سازان دعوت کنیم و پروژه را تحویلشان بدهیم.

به گفته حق شناس، تعداد واحدهای اقدام ملی که توسط بنیاد مسکن شروع کرده هم اکنون ۶۷۰۰ واحد است که از پیشرفت فیزیکی حدود ۷ درصد برخوردار است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به برنامه اجرای ۱۳۸ هزار واحد مسکن ملی توسط بنیاد مسکن، علت اختلاف تعداد واحدهای در حال اجرا با برنامه مصوب چیست؟ اظهار کرد: به هر حال تا متقاضی نیاید نمی توانیم پروانه بگیریم و آماده سازی زمین کنیم. تا پایان سال ۱۳۹۹ حدود ۴۶ هزار نفر وجوه اولیه را واریز کرده اند. از این تعداد برخی شرع شده و برخی در حال آماده سازی زمین است. ۲۲ هزار واحد در دست تسطیح است. به طور مثال پروژه دماوند نزدیک ۲ ماه درگیر آماده سازی زمین بودیم که بعد از تسطیح می توان تحویل پیمانکار داد. پروژه ها به تدریج جلو می رود و آمارها دائما به روز می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار