کد خبر : 273 / /
/

به گفته رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، بازنشستگان تا روز شنبه ۲۵ بهمن فرصت دارند که درخواست وام پنج میلیون تومانی را ثبت کنند. این وام با نرخ سود چهار درصد در ابتدای فروردین ماه به حساب آنها واریز می‌شود.​

 ثبت نام وام بازنشستگان تا 25 بهمن تمدید شد . وام بازنشستگان همراه حقوق آنها واریز خواهد شد. اسامی بازنشستگان برای وام اعلام شدند.وام بازنسشتگان کمک معیشتی است که دولت به آنها می دهد .وام 5 میلیونی بازنشستگان به ضامن احتیاج ندارد .

سازمان تامین اجتماعی سه میلیون و ۳۰۰ هزار بازنشسته دارد که عیدی آنها در روز پنجشنبه به مبلغ ۱٫۵ میلیون تومان به حساب آنها واریز شد.

بازنشستگان تامین اجتماعی همچنین می‌توانند درخواست دریافت وام پنج میلیون تومانی را ثبت کنند.

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران به گفت: بازنشستگان تامین اجتماعی می‌توانند تا روز ۲۵ بهمن درخواست وام خود را با ورود به سامانه http: //vaam.kabta.ir/ با کلیک روی گزینه «ثبت نام» ثبت کنند.


کلیک کنید:شهاب حسینی فوتبالیست شد!+تصاویر دیده نشده


به گفته او پس از اتمام زمان ثبت درخواست، این وام در ابتدای اسفند ماه به حساب کسانی که شرایط آن را داشته باشند واریز می‌شود.

شرایط دریافت وام

وام

آنطور که دهقان کیا عنوان می‌کند بازنشستگان برای دریافت این وام باید شرایطی داشته باشند. این شرایط در سامانه درخواست وام نیز ثبت شده که به این شرح است:

متقاضی باید عضو کانون بازنشستگی تهران باشد

باید حقوق خود را از شعب بانک رفاه شهر تهران دریافت کند

باید کارت عضویت کانون بازنشستگان را داشته باشد

سن متقاضی وام باید کمتر از ۷۲ سال تمام باشد

بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، ‌چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد

بازنشسته نباید در سه سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد

مبلغ وام پنج میلیون تومان و بازپرداخت آن مطابق مقررات بانک است

بازنشسته شماره سیم کارت به نام خودش داشته باشد.


کلیک کنید:حرف های گوهر خیراندیش در بیمارستان!+فیلم دیدنی


رئیس کانون بازنشستگان تهران می‌گوید: ظرفیت پرداخت وام به حدود هشت هزار بازنشسته را داریم که تاکنون چهار هزار نفر دارای شرایط ثبت‌نام کرده‌اند. اگر متقاضیان بیشتر از این ظرفیت باشند در نوبت بعدی پس از عید در اولیت پرداخت قرار می‌گیرند.

او در پایان خاطر نشان کرد: اقساط این وام با نرخ سود چهار درصد از حقوق ماهانه بازنشستگان کسر می‌شود.

​علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران، گفت: اسامی بازنشستگانی را که درخواست وام ۵ میلیون تومانی دادند به سازمان تأمین اجتماعی ارسال کردیم تا بررسی‌های نهایی را انجام دهد.

وام

دهقان کیا اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد که وام ۵ میلیون تومانی را با حقوق آذر ماه به حساب متقاضیان واریز می‌کند.

ناگفته جدید درباره وام

وی افزود: این وام نیاز به ضامن ندارد و تمامی مستمری بگیران تأمین اجتماعی می‌توانند درخواست وام دهند، البته بازنشستگان نباید ضامن شخص دیگری شده باشند.


کلیک کنید:نوید محمدزاده کچل شد!+تصاویر دیده نشده


رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: اسامی بازنشستگانی را که درخواست وام ۵ میلیون تومانی دادند به سازمان تأمین اجتماعی ارسال کردیم و این سازمان اعلام کرد که وام ۵ میلیون تومانی را با حقوق آذر ماه به حساب متقاضیان واریز می‌کند.یک مقام مسئول در کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران با تشریح جزئیاتی از پرداخت وام ۵ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی، ۳ شرط پرداخت این تسهیلات را برشمرد.

 افزایش وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی از ۳ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان خبری بود که مدتی قبل از سوی مسئولان وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی اعلام شد اما تورم در ماه های اخیر چنان رشد کرده که وام ۵ میلیونی برای حل مشکلات بازنشستگان بسیار ناچیز می نماید.

وام

با این وجود تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی برای دریافت این وام ثبت نام کرده اند و برخی دیگر از بازنشستگان نیز در صدد دریافت آن هستند.

علی دهقان کیا با بیان این که از ابتدای سال تاکنون به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر وام ۵ میلیون تومانی پرداخت شده است، گفت: بازنشستگانی در صورت داشتن ۳ شرط لازم برای دریافت وام، این وام را دریافت می کنند و شرایط این است که بازنشستگان بدهکار نباشند، ضامن کسی نشده باشند و همچنین چک برگشتی هم نداشته باشند.

وی با اشاره به وام ۵۰ میلیونی برای بازنشستگان مستاجر نیز گفت: ۶۰۰ سهمیه برای اعطای وام ۵۰ میلیونی در نظر گرفته‌ایم که این ۵۰ میلیون با سود ۱۸ درصد و با داشتن یک ضامن به بازنشستگانی که مشکلات مالی زیادی دارند و یا مستاجر هستند پرداخت می‌شود تا این لحظه در دو مرحله وام به دو گروه ۱۰۰ نفره پرداخت شده به ۱۰۰ نفر دیگر نیز در حال پرداخت است امیدوار هستیم بتوانیم مرحله چهارم را نیز پشت سر گذاریم

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار