کد خبر : 2351 / /
/

به نظر می رسد کف قیمت سکه ۱۰ میلیون تومان و سقف آن ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد.​

دیروز بعدازظهر قیمت سکه امامی به بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی رفت. با عبور از این مرز، در معاملات پشت خطی میزان فروش های سکه بازان زیاد شد، به طوریکه فلز گران بهای داخلی به سرعت به زیر محدوده ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی رفت و حتی تا محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومانی عقب نشینی کرد. به این ترتیب می توان گفت در کمتر از چند ساعت مشخص شد که سکه بازان نسبت به محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی حساسیت دارند. امروز مشخص می شود که آیا هم چنان کف ۱۰ میلیونی نیز در بازار فعال است یا با شکست آن،‌ سکه وارد دوران تازه ای خواهد شد. به نظر می رسد نقطه مقاومت فعلی قیمت سکه همان محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی است. برخی معامله گران اعتقاد دارند حد ضرر ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است و هدف آن برای روز جاری ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان باشد.

امید سکه بازان به طلای جهانی و تاثیر بر قیمت سکه

قیمت سکه

ارزش ذاتی سکه دیروز بعدازظهر به بالای مرز ۱۰ میلیون تومانی آمد. این مساله سیگنال افزایشی به بازار می داد و انگیزه خریداران را بیشتر می کرد. در کنار این، تحلیل گران اعتقاد دارند که بهای اونس طلا در هفته جاری می تواند به بالای مرز هزار و ۸۰۰ دلاری برود. عده ای اعتقاد دارند ممکن است با ریزش بیت کوین، معامله گران ارزهای دیجیتال، به سوی بازار طلا روانه شوند و قیمت اونس طلا را دچار تغییرات افزایشی کنند. این عامل در کنار افزایش ارزش ذاتی سکه، انتظارات افزایشی را در بازار فلز گران بهای داخلی بالا برد. با این حال، آنچه زمینه ساز نزول قیمت سکه شد، افت قیمت دلار در معاملات پشت خطی بود. اسکناس آمریکایی در انتهای شب گذشته حتی زیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان مورد معامله قرار گرفت.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار