کد خبر : 2172 / /
/

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه مسکن طرح جدیدی با عنوان اقدام ملی مسکن پایه‌گذاری کردیم که در حال حاضر ۵۳۰ هزار واحد در شکل‌های مختلف در حال ساخت است.

مسکن ملی در سال های اخیر با افزایش قیمت رو به رو بوده است.مسکن ملی به منظور کاهش قیمت خانه ساخته شد.مسکن ملی ساخته شد تا افراد کم درآمد جامعه امکان خانه دار شدن برایشان محیا شود.مسکن ملی از زمان احمدی نژاد ساخته شد. مسکن ملی  با طرح جدید وام مکسن امکان خانه دار شدن را راحت تر کرده است.

محمداسلامی با همراهی علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با آیت‌الله مهدوی امام‌جمعه موقت و نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر راه و شهرسازی در جریان این دیدار با بیان این مطلب که در دوسال اخیر اقدامات بزرگی در زمینه راه و مسکن انجام شده است اظهار کرد: در این دوران با وجود اینکه کشور با تحریم‌ های سنگین مواجه بود، پیشرفت‌های بزرگی در امر سازندگی رخ داد که امیدواریم مردم نیز از پرتو نتایج این اقدامات زندگی بهتری نسبت به قبل داشته باشند.

وی با بیان اینکه سال گذشته از نظر بودجه عمرانی وضعیت بهتری داشتیم عنوان کرد: نهضت سنگینی در بحث زیرساخت‌ها در کشور فعال است بنحوی که بسیاری از پروژه‌ها که از سنوات قبل راکد مانده بود در دو سال اخیر عملیات اجرایی آن آغاز و بعضی نیز تکمیل و تقدیم مردم شد.

وضعیت ساخت مسکن ملی در 1400

مسکن ملی اسلامی ادامه داد: در حوزه مسکن که یکی از تکالیف این وزارتخانه است توانستیم ۱میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل و تحویل دهیم و ۳۰ هزار واحد باقیمانده نیز در شرف تکمیل است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یک نهضت خانه‌سازی در سراسر کشور برپا شده است اذعان داشت: در حوزه مسکن طرح جدیدی با عنوان اقدام ملی مسکن پایه‌گذاری کردیم که در حال حاضر ۵۳۰ هزار واحد در شکل‌های مختلف در حال ساخت است.

وی اجرای بازآفرینی شهری را از دیگر اقدامات عملیاتی وزارت راه و شهرسازی برشمرد و گفت: به منظور ساماندهی بافت‌های فرسوده و کاهش حاشیه‌نشینی‌ها براساس تدابیر اندیشیده شده در قالب اجرای طرح بازآفرینی شهری، پروژه‌های فعالی را در سراسر کشور داریم.

اسلامی در ادامه اظهار کرد: برای حل مشکل مسکن طلاب چاره‌اندیشی شده است به این طریق که درصدی از مساکن طرح اقدام ملی مسکن به این عزیزان واگذار می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد ۲۳۸ مسجد در طی دو سال اخیر تکمیل شده است عنوان کرد: هیچ مجتمعی را بدون مسجد، بازارچه، مدرسه، مراکز فرهنگی، بهداشی، ورزشی و... نمی‌سازیم و حتی در جاده‌ها نیز براساس کیلومتر شمار مساجد بین‌راهی با معماری اسلامی در حال ساخت است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف راه، مسکن، بازآفرینی و شهرسازی گام موثری در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم باشد.

منبع: فارس

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار