کد خبر : 2050 / /
/

عضو هیئت مدیره بانک مسکن از احتمال کاهش نرخ سود وام مسکن در صورت کاهش نرخ سود سپرده‌ها از سوی شورای پول و اعتبار یا تخصیص یارانه از سوی دولت خبر داد.

به احتمال زیاد نرخ سود وام مسکن کاهش می‌یابد. برای مجردها 175 میلیون تومان است. وام مسکن جهت کمک به کسانی که صاحب خانه نیستند برنامه ریزی شده است.وام مسکن در چند مرحله انجام می شود.  وام مسکن نیاز به مدارک و ضمانت دارد. اخبار مربوط به وام مسکن را با ما دنبال کنید.

محمدحسن علمداری با یادآوری این‌که وام ساخت مسکن در تهران و کلانشهرها تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است، اظهار کرد: این وام در شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها ۳۰۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به این‌که نرخ سود وام جدید ساخت مسکن ۱۸ درصد است در خصوص انتقاد انبوه‌سازان به مسئله رسوب حساب برای دریافت این وام افزود: یکی از شرایط دریافت وام مسکن این است که گردش مالی انبوه‌سازان بایستی در حساب آنها نزد بانک مسکن باشد که در این حساب ۱۰ درصد موجود است. این به معنای مسدود شدن حساب سپرده انبوه‌سازان برای دریافت وام مذکور نیست.

وام مسکنعضو هیئت مدیره بانک مسکن درباره احتمال کاهش نرخ سود وام ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن گفت: در بانک‌های دولتی کل پرداخت تسهیلات از طریق سپرده‌های مردمی صورت می‌گیرد؛ نرخ تمام شده سپرده‌ها برای ما بر اساس منابعی که مردم سپرده‌گذاری می‌کنند الان بیشتر از نرخ ۱۸ درصدی است.

علمداری ادامه داد: اما با توجه به این‌که مصوبه شورای پول و اعتبار ۱۸ درصد است ما هم آنرا رعایت می‌کنیم. مگر این‌که نرخ سود سپرده‌ها و نرخ تمام شده پول کاهش یابد و ما بتوانیم نرخ سود وام ساخت مسکن را کاهش دهیم. یا این‌که از طریق اختصاص یارانه از سوی دولت به بخش مسکن نیز می‌توان نرخ سود را کاهش داد.

منبع: تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار