کد خبر : 42884 / /
/

راهنمای خرید ماژول نمایشگر دما با بهترین قیمت !

ماژول ها قطعات الکتریکی هستند که بر روی بوردشان قطعات الکتریکی مختلف دارند.قطعات موجود بر روی بورد می توانند با هم ارتباط داشته باشند و با هم و یا به صورت جداگانه عملکرد متفاوتی برای ماژول فراهم می آورند.

راهنمای خرید ماژول نمایشگر دما با بهترین قیمت !

 

راهنمای خرید ماژول نمایشگر دما

ماژول ها قطعات الکتریکی هستند که بر روی بوردشان قطعات الکتریکی مختلف دارند.قطعات موجود بر روی بورد می توانند با هم ارتباط داشته باشند و با هم و یا به صورت جداگانه عملکرد متفاوتی برای ماژول فراهم می آورند. 

ماژول ها قطعات الکترونیکی هستند که در دستگاه های الکترونیکی بزرگتر به کار می روند و به تنهایی توانایی نشان دادن کاربرد خود را ندارند و در سیستم های بزرگتر به کار گرفته می شوند. ماژول ها قطعاتی کامل و مجزا هستند که می توانند در موقعیت های مختلف به کار گرفته شوند و تنها و مخصوص یک دستگاه ساخته نشده اند و بدین صورت می توان یک ماژول نمایشگر دما را از یک دستگاه برداشته و بر دستگاه دیگر نصب کرد.

ماژول نمایشگر دما نمونه ای از انواع ماژول های الکترونیکی است که در ادامه این مقاله از سایت توکان ابزار می خواهیم بیشتر درمورد آن صحبت کنیم.

ماژول نمایشگر دما چیست؟

همانطور که از نام این نوع ماژول مشخص است این قطعه برای اندازه گیری دما می باشد اما یکی از ویژگی های مناسب آن این است که این ماژول دارای نمایشگری برای نشان دادن دما است. ماژول دما دارای قطعه هایی مثل سنسور، خازن، مقاومت و میکروکنترلر بر روی بورد خود است که در نهایت دمای یک جسم یا محیط مورد نظر را برایمان اندازه گیری می کند. سنسور ها از مهم ترین قطعات این ماژول ها هستند که می توانند دما و در بعضی ماژول های پیشرفته تر، رطوبت را اندازه گیری کنند. همچنین ماژول های کنترل دما نیز می توانند افزایش یا کاهش دما را به ما اطلاع دهند.

سنسور ها میزان دما را به صورت فارنهایت، درجه سلسیوس و کلوین بسته به نوع ماژول بر روی صفحه نمایشگر نشان می دهند. ماژول های دما و رطوبت در کاربردهای صنعتی می توانند در گلخانه یا مراکز آزمایشگاه و پرورشگاهی مورد استفاده قرار بگیرند و از طرفی در کاربرد های کوچکتر می توانند در خنک کننده ها، چیلر، یخچال و ... به کار روند.

بهترین ماژول نمایشگر دما

خرید ماژول نمایشگر دما نیز مدل های مختلفی از برند های متفاوت دارند.

اگر به دنبال یک ماژول نمایشگر دمای اقتصادی هستید و یک ماژول ساده تر کارتان را راه می اندازد، بهترین مدل های این نوع خرید ماژول TPM10 و XY_W1209 هستند اما اگر یک ماژول نمایشگر دما با کلید های کنترلی، ویژگی های بیشتری مانند اندازه گیری رطوبت همراه با دما و یا کنترل دما را نیز می خواهید، ماژول YX_WTH1 نمونه ای از بهترین ماژول های دارای چنین ویژگی ای است. این ماژول دو رله خروجی به صورت جداگانه دارد که یکی برای دما و یکی برای اندازه گیری رطوبت است. همچنین این ماژول نیازمند 6 تا 30 ولت جریان DC جهت تغذیه می باشد و در بازار صنایع پیشرفته تر بیشترین کاربرد را دارد. این ماژول قابلیت کنترل دما و رطوبت را نیز دارد و با صفحه نمایش با کیفتی که دارد، ماژولی کامل اما با هزینه ی بیشتر تا حدود 550 هزارتومان به فروش می رسد.

 

ماژول نمایشگر دما TPM10 همراه با سیم

ماژول نمایشگرTPM10 نمونه ای با نام تجاری جدید و کیفیت بالا است. این ماژول همراه با سیم است که در ادامه به جزئیات آن می پردازیم اما شما نیز می توانید در سایت فروشگاه توکان ابزار جزئیات آن را مشاهده بفرمایید.

رنج دمایی که این ماژول می تواند بر روی نمایشگر به ما نشان دهد بین 50ـ تا 70+ درجه سانتی گراد است و درصورتی که دما بیش از 70 درجه سانتی گراد شود، بر روی صفحه نمایشگر H را نشان داده و اگر دما کمتر از 50ـ درجه سانتی گراد شود، نمایشگر C را نشان می دهد.

این ماژول در دمای 10_ تا 50+ محیط می تواند استفاده شود و در شرایط رطوبتی 5 تا 80 درصد قابل استفاده است.

دقت این ماژول تا 1 درجه سانتی گراد و خطای بسیار پایین 0/1 درجه سانتی گراد از ویژگی های عالی این ماژول نمایشگر دما است.

این ماژول با دو باتری سکه ای 1/5 ولتی AG13 می تواند به راحتی تغذیه شود و طول عمر بالایی نیز دارد. این ماژول بیشتر در خنک کننده ها، یخچال، فریزر و نمونه های دیگر می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که درصورت استفاده نکردن طولانی مدت از این قطعه، باتری آن را جدا کنید تا بیشتر برایتان عمر کند. این ماژول با قیمت 50 تا 60 هزار تومان در بازار به فروش می رسد.

اما بطور کلی انواع ماژول نمایشگر دما با ویژگی های متفاوت و با قیمت های متفاوت از 50 هزارتومان تا بیش از 500 هزارتومان در بازار موجود است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فروشگاه توکان ابزار این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده است که به صورت آنلاین و از سایت این فروشگاه نمونه های مختلف از انواع ابزارآلات و قطعات تعمیر موبایل نظیر ماژول را بتوانید مشاهده و خریداری بفرمایید. امیدوارم در این مقاله به اطلاعات مورد نیازتان دست یافته باشید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان