کد خبر : 38748 / /
/

پیجینگ تحت شبکه

پیجینگ تحت شبکه

 

 

در ظاهر سیستم پیجینگ تحت شبکه عملکردی همچون سیستم آنالوگ دارد با این تفاوت که کابل کشی شبکه جایگزین کابل مسی می گردد. سیستم پیجینگ تحت شبکه را سیستم پیجینگ IP و یا سیستم پیجینگ SIP هم می نامند.  بلندگو ها و آمپلی فایر ها تحت شبکه می باشند. بلندگو های تحت شبکه دارای آمپلی فایر داخلی هستند و نیازی به وجود آمپلی فایر مستقل نمی باشد.

قبلا گفتیم که سیستم پیجینگ تحت شبکه را سیستم پیجینگ SIP هم می نامند . به این دلیل که پروتکل مورد استفاده در سیستم پیجینگ تحت شبکه همان پروتکل SIP می باشد.

 

مزایای استفاده از پیجینگ تحت شبکه

 

قابلیت گسترش آسان

کاهش کابل کشی

امکان اتصال به خطوط تلفن شهری

امکان استفاده از تلفن های رومیزی به عنوان پیجر

سهولت مدیریت

امکان اتصال از طریق وب سرویس به سامانه های نرم افزاری

 

اینترکام تحت شبکه:

اینترکام تحت شبکه با همان مفهوم ایجاد ارتباط داخلی یا تماس داخلی به داخلی آسان در بستر آی پی است و برای برقراری ارتباط از کابل شبکه استفاده می نماید. 

14

 

سیستم اینترکام 

سیستم اینترکام سامانه ایست نرم افزاری و یا سخت افزاری برای کنترل اینترکام تحت شبکه . در سیستم اینترکام به راحتی می توانید اینترکام جدیدی اضافه و یا حذف نمائید. با سیستم اینترکام می توانید از اینترکام های تحت شبکه به عنوان بلندگو برای پیج کردن و پخش پیام هشدار استفاده کنید. همچنین سیستم اینترکام به شما کمک می کند تا بتوانید وضعیت آن ها را مشاهده نمائید. این که اینترکام مشغول به مکالمه است و یا آماده برای تماس است.

 

کاربرد اینترکام 

از اینترکام ها به خصوص اینترکام تحت شبکه می توان در مکان های مختلفی استفاده کرد. به طور مثال در تونل ها و بزرگراه ها برای تماس های اورژانسی وقتی دسترسی به سیستم تلفن همراه مختل شده باشد و یا شخص تماس گیرنده به هر دلیلی نتواند از تلفن همراه استفاده نماید. اینترکام تحت شبکه با توجه به ماهیت ساختاری خود می تواند در دورترین نقاط و توسط زیر ساخت IP به سیستم اینترکام IP متصل گردد. 

تقسیم بندی بلندگو ها بر اساس تکنولوژی انتقال صدا :

 

 

اسپیکر تحت شبکه 

اسپیکر های تحت شبکه ابزاری برای انتقال صدا تحت شبکه می باشند. ممکن است در ادامه به جای واژه ی اسپیکر تحت شبکه از اسپیکر IP ، اسپیکر SIP و یا اسپیکر ویپ استفاده نمائیم چون یک معنای واحد دارند.

15

در اسپیکر تحت شبکه از چه نوع بلندگویی استفاده شده است؟ 

نوع بلندگوی مورد استفاده در اسپیکر تحت شبکه اهمی است چون خروجی برد اسپیکر ، اهمی است. بلندگوهای تحت شبکه در نمونه های ساخته شده مشابه بلندگوهای رایج در بازار هستند. با این تفاوت که دارای یک برد الکترونیکی هستند که امکان ارسال و دریافت صدا بر روی بستر شبکه را فراهم می سازد.

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.