کد خبر : 35861 / /
/

سهند وفائی بیان کرد کانادا مقصد اصلی مهاجران خواهد بود

سهند وفائی بیان کرد کانادا مقصد اصلی مهاجران خواهد بود

 

 

سهند وفائی در طی یک سمینار در کانادا اظهار داشت که اگر کانادا بتواند مزیت خود را حفظ کند، آماده است تا مقصد اصلی مهاجران باقی بماند. کانادا کشوری وسیع و با بافت جمعیتی متفاوت است که می تواند پذیرای مهاجران بسیاری از کشورهای غیراروپایی باشد. سهند وفائی با اشاره به برنامه های دولت کانادا گفت که اطلاعات موجود نشان می دهد که سطوح بالای حمایت از مهاجرت به کانادا در جذب تازه واردان، کشور کانادا را نسبت به سایر کشورها برتری می دهد. این برتری می تواند منجر به جذب استعادادها و سرمایه های مثبت برای کانادا شود.

حمایت سهند وفائی از برنامه های دولتی

سهند وفائی که یکی از کارآفرینان موفق ایرانی در کانادا است به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت فعالیت می کند. پلتفرم آتر ویژن یکی از بیزینس های اصلی سهند وفائی به طور مستمر در جذب مهاجر برای کانادا فعال است. آتر ویژن به بیش از 100 کشور جهان خدمات مهاجرت به کانادا را ارائه می دهد. به کمک این پلتفرم فرآیند مهاجرت و اخذ ویزا کاملا به صورت الکترونیکی انجام می شود. اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می توانند از طریق این پلتفرم و بدون نیاز به مراجعه به سفارت، درخواست صدور ویزای کانادا را ارسال کنند. تمامی پروسه ارسال مدارک و واریز وجه ویزا کاملا آنلاین و بدون مراجعه حضوری انجام می شود.

نظر سهند وفائی در مورد افزایش جمعیت

سهند وفائی عنوان کرد که دولت کانادا از مزایای اقتصادی و اجتماعی افزایش جمعیت کانادا به صد میلیون نفر تا سال 2100 حمایت می کند. وفائی معتقد است که مهاجرت عامل اصلی دستیابی به یک نقطه عطف جدید است. گزارش ها می گوید کانادا نسبت به سایر کشورها برای جذب مهاجر برتری دارد. برتری کانادا نسبت به سایر کشورها به دلیل حمایت گسترده کانادایی ها از مهاجرت و جذب مهاجرین قانونی است.

حمایت از مهاجرت در کانادا از اواخر دهه 1990 به طور پیوسته افزایش یافته است و به دلیل رکود جهانی در سال 2008 یا شروع همه گیری کرونا در اوایل سال 2020 شاهد کاهش قابل توجهی نبوده است. حمایت همزمان در کنار رشد مهاجرت در کانادا افزایش یافته است.

هویت چند فرهنگی کانادایی

سهند وفائی طی سخنانی گفت که هویت چند فرهنگی کانادایی مورد قبول 64 درصد از کانادایی ها است. این افراد معتقد هستند که چندفرهنگی نمادی از هویت کانادا است. این یک جهش قابل توجه از داده های 25 سال پیش است که تنها 37 درصد از کانادایی ها موافق بودند. اما امسال این آمار به ۶۴ درصد از مردم افزایش یافته است و به سرعت در حال افزایش است. این امر موجب شده است تا دولت کانادا برنامه های دراز مدتی برای جذب مهاجر در پیش بگیرد.

حمایت از مهاجرت به کانادا

سهند وفائی معتقد است که یکی از عوامل اصلی حمایت دولت این است که تقریباً یک چهارم کل جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل می‌دهند. سرشماری سال 2021 نشان می دهد که 1.3 میلیون ساکن دائمی جدید بین سال های 2016 تا 2021 در کانادا مستقر شده اند و آمار کانادا پیش بینی می کند که جمعیت مهاجران این کشور همچنان در حال افزایش باشد و تا سال 2041 به 34 درصد برسد. در اقدام بلند مدت دولت کانادا قصد دارد جمعیت خود را با جذب مهاجر به بیش از 100 میلیون نفر افزایش دهد.

سهند وفائی

مهاجرت یک نقطه قوت

سهند وفائی طی سخنانی گفت که کانادایی ها می دانند که مهاجرت یک نقطه قوت است. حفظ این نگرش مثبت در میان کانادایی ها برای استراتژی مهاجرت کانادا بسیار مهم است. در حال حاضر، کانادا امیدوار است تا سال 2025 پذیرای 500000 مهاجر جدید در سال باشد.

سهند وفائی به یک گروه تحقیقاتی که افکار عمومی در کانادا را در مورد مسائلی که کشور را شکل می دهد جمع آوری می کند، اشاره کرد و بیان داشت که داده های مطالعه این گروه نشان می دهد که از هر ده کانادایی هفت نفر از سطوح فعلی مهاجرت حمایت می کنند. این بزرگترین سطح حمایت از زمانی است که موسسه Environics از 45 سال پیش شروع به پیگیری کرده است. کانادایی ها می دانند که مهاجرت برای تقویت اقتصاد ملی و رشد جمعیت کانادا مهم است.

همچنین حمایت فزاینده ای برای آوردن پناهندگان و مهاجران بیشتر به کانادا وجود دارد. گزارش ها نشان می دهد که 76 درصد از کانادایی ها فکر می کنند کانادا باید مهاجران بیشتری را از مکان هایی که درگیری های بزرگ را تجربه می کنند بپذیرد.

توانایی کانادا برای جذب مهاجر

یکی از عوامل اصلی در توانایی کانادا برای جذب مهاجر در سطح بین المللی، کیفیت بالای زندگی در کشور کانادا است. کانادا به عنوان کشوری تلقی می شود که کیفیت زندگی بالایی را از نظر مراقبت های بهداشتی، آموزشی، مسکن و ایمنی ارائه می دهد. این بدان معناست که کانادا موقعیت خوبی برای جذب و حفظ تازه واردان دارد.

وفائی در ادامه سخنان خود بیان داشت که ترکیبی از نحوه درک کانادا و حمایت کانادا از مهاجرت این احتمال را ایجاد می کند که همچنان شاهد تعداد زیادی مهاجر باشد. با این حال، بر اهمیت حفظ شرایط مطلوب برای تازه واردان تاکید می کند.

دغدغه مسکن برای مهاجران

سهند وفائی در ادامه سخنان خود به دغدغه مسکن برای مهاجران اشاره کرد. وی گفت مسکن مقرون به صرفه برای همه کانادایی ها، از جمله تازه واردان، دغدغه است. بین سال های 2005 تا 2020، کانادا یکی از بزرگترین افزایش قیمت مسکن را در میان اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) ثبت کرده است. این افزایش قیمت برای مهاجران تازه وارد به خصوص مهاجران از کشورهای ضعیف بسیار سنگین است. دولت کانادا باید برنامه ریزی مناسبی برای کاهش قیمت مسکن در سال های آتی در پیش بگیرد.

طبق جدیدترین داده های انجمن املاک و مستغلات کانادا، متوسط قیمت فعلی یک خانه در کانادا 612204 دلار است. با این حال، میانگین قیمت یک خانه در انتاریو، جایی که بیش از 40 درصد تازه واردان آن را برای اقامت انتخاب می کنند، 798835 دلار است. کانادا همچنین اخیرا قانونی را معرفی کرده است که هر کسی که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیست را از خرید ملک مسکونی منع می کند. استثنائات وجود دارد اما هنوز چالش های قابل توجهی برای ساکنان موقت وجود دارد.

سخنان پایانی

سهند وفائی در پایان سخنان خود اظهار داشت، کانادا باید از طریق برنامه هایی مانند آزمایش مسیرهای تحرک اقتصادی و استراتژی مهارت های جهانی، از جذب تجاری مهاجران حمایت کند. همچنین باید سرمایه گذاری بیشتری در مشوق های فعال برای جذب مهاجران و کارآفرینان ماهر صورت گیرد. تا بتوان از این طریق سرمایه و نیروی متخصص را جذب کشور کرد.

 

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.