کد خبر : 35652 / /
/

چک لیست برای ثبت شرکت

چک لیست برای ثبت شرکت

 

انجام هر کاری نیازمند یک برنامه قوی است. راه اندازی یک کسب و کار قانونمند به عنوان ثبت شرکت نیازمند داشتن یک چک لیست است. چک لیست ها می توانند به اطمینان از انجام تمام اقدامات لازم و نادیده گرفتن هیچ چیز کمک کنند. این می تواند احتمال خطا را کاهش دهد و دقت کارها یا فرآیندها را افزایش دهد.

با داشتن لیستی از کارهایی که باید تکمیل شوند، می توانید کار خود را به طور موثرتری اولویت بندی و سازماندهی کنید. این می تواند به شما کمک کند تا در کار خود بهره وری و کارآمدی بیشتری داشته باشید.

به طور کلی، چک لیست ها می توانند به بهبود کیفیت، کاهش خطاها، افزایش کارایی و اطمینان از سازگاری و انطباق کمک کنند. آنها را می توان در طیف گسترده ای از زمینه ها، از شخصی گرفته تا حرفه ای، برای بهبود عملکرد و بهره وری استفاده کرد

.

انتخاب نام شرکت

نام تجاری را انتخاب کنید، یک نام منحصر به فرد که نشان دهنده کسب و کار شما در شرکت باشد و قبلاً توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد. استعلام نام شرکت برای فهمیدن در دسترس بودن نام تجاری انتخابی را از مرجع ثبت شرکت محلی خود بگیرید

اسم شرکت از مباحث حساس ثبت شرکت محسوب می شود. اسم شرکت مستلزم اطلاعات زیاد درباره آن و دقت و زمان لازم می باشد باید در اسم شرکت بسیار دقت کنید تا بعد از ثبت شرکت مجبور به تغییر اسم شرکت نشوید

.

2

انتخاب نوع شرکت

 نوع شرکت را انتخاب کنید. در مورد نوع شرکتی که می خواهید ثبت کنید، مانند شرکت سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود (LLC) یا شرکت سهامی عام تصمیم بگیرید. انواع شرکت را باید بشناسید، اینکار به شما بابت الزامات قانونی و مالیاتی که تعیین می کنید کمک می کند.

از اقدامات اولیه برای ثبت شرکت تصمیم گیری برای انتخاب و تعیین نوع شرکت است. انتخاب نوع شرکت به اهداف اعضا در آینده، نوع فعالیت افراد، میزان مسئولیت هر یک از شرکا و تعداد افراد عضو و.. بستگی دارد.

اولین ملاک برای نتخاب نوع شرکت جهت ثبت ، تعداد شرکا و اعضای شرکت میباشد.یکی از تفاوت های شرکتهای معرفی شده در قانون تجارت ، تفاوت در حداقل تعداد اعضا و شرکا در شرکت میباشد. یک مطلب مشترک در تمامی شرکتها در مورد اعضا این است که اعضایی که دارای سمت اجرایی دارند (مدیرعامل ، اعضای هیئت مدیره و بازرسان ) همگی باید بالای ۱۸ سال سن داشته و کارمند دولت نبوده و دارای بدهی مالیاتی نباشند.

دریافت کد مالیاتی برای شرکت

شماره شناسایی اقتصادی را از سازمان مالیاتی در ایران باید دریافت کنید.دریافت کد مالیاتی همراه با ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی برای اشخاصی که به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری می‌پردازند، اجباری است.

تمامی اشخاص حقوقی که به امر توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی، تولیدی، مونتاژ و واردات و صادرات فعالیت دارند و همچنین تمامی اشخاص حقیقی که در امور فوق‌الذکر اشتغال دارند و دارای مجوز کسب و کار از مراجع مربوطه یا دارای محلی برای فعالیت تجاری هستند، می توانند کد را دریافت بکنند.

موضوع فعالیت و تنظیم اساسنامه شرکت

مشخص کردن موضوع فعالیت و نوشتن اساسنامه یک شرکت نیازمند تحقیق است، اینکه شرکت شما در چه موضوعاتی قصد فعالیت دارد.تهیه پیش نویس و تشکیل اساسنامه در مرجع ثبت شرکت مربوطه. این سند ساختار، هدف و حاکمیت شرکت شما را مشخص می کند.

مشخص کردن مسئولیت ها در هئیت مدیره

انتخاب هئیت مدیره و اعضا بخش دیگری از این چک لیست مهم است. اگر چند سهامدار دارید، یک قرارداد سهامدار ایجاد کنید تا حقوق و مسئولیت های هر یک از سهامداران را مشخص کنید.

انتخاب مدیر عامل، رئیس هئیت مدیره، اعضا و سهامداران، انتخاب بازرسان شرکت از مسئولیت های مهم در هر شرکت است.

هر شرکت برای اداره خود به تعدادی افراد فعال و خوشنام احتیاج دارد که از بین صاحبان سهام به وسیله مجمع عمومی عادی انتخاب می گردند و به نمایندگی از طرف شرکت کلیه امور آن را اداره می نمایند لیکن انتخاب آن ها دائمی نبوده و برای مدت محدودی انتخاب می شوند که معمولاَ از 2 سال تجاوز نمی کند و در آن مدت ناظر بر حسن جریان شرکت می باشند و یک نفر را به عنوان رئیس هیئت مدیره که به او مدیر عامل هم می گویند انتخاب می نمایند و مدت انتخاب او بیش از مدت عضویت وی نخواهد بود، عزل هر یک از رئیس یا معاونین او با تصمیم اکثریت اعضاء هیئت مدیره امکان پذیر بوده و پس از این جریان می توانند افراد دیگری را به جای آن ها تعیین و معرفی نمایند. و تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت های سهامی عام نباید از پنج نفر کمتر باشد .

افتتاح حساب برای شرکت

یک حساب بانکی جداگانه برای تراکنش های تجاری خود باز کنید تا آنها را از امور مالی شخصی خود جدا نگه دارید.

برای آنکه متقاضیان انواع ثبت شرکت بتوانند فرآیند ثبت شرکت را به طور کامل سپری کنند نیاز است تا در نزد یک بانک حساب بانکی باز کنند. افتتاح حساب برای شرکت به آن معنی است که مدیران شخصیت حقوقی برای شرکت قائل شده‌اند و هنگام سود و یا زیاد این خود شرکت است که پول در حسابش بالا و پایین می‌شود، نه فردی از شرکت.

به خاطر داشته باشید که برای اطمینان از رعایت تمام الزامات قانونی برای ثبت شرکت خود، از متخصصان مشاوره حقوقی و مالی در وثوق به آدرس vosoq.ir استفاده کنید.

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.