کد خبر : 35558 / /
/

جواب لاتاری کی میاد؟ | لایزرو: دانش مهاجرت

جواب لاتاری کی میاد؟ | لایزرو: دانش مهاجرت

 

 

اولین سوالی که پس از ثبت نام لاتاری برای متقاضیان پیش می آید این است که حالا جواب لاتاری کی میاد؟

برنامه لاتاری هر ساله در اوایل مهرماه شروع شده و در اواسط آبان ماه همان سال به پایان می‌رسد و در صورتی که مشکلی به وجود نیاید، در اواسط اردیبهشت ماه سال بعد اعلام نتایج لاتاری صورت می‌‎گیرد و برندگان دوره ثبت نامی لاتاری مشخص می‌شوند.

اگر تا اینجا مطلب برای تان سوال است که لاتاری چیست؟ باید بگوییم که برنامه لاتاری یک روش مهاجرتی است که مختص به آمریکا است، در این روش در تاریخ معینی متقاضیان در لاتاری ثبت نام کرده و پس از برنده شدن در لاتاری امتیاز گرین کارت آمریکا که به معنای اقامت دائم آمریکا است را دریافت می‌کنند. این کشور از سال 1995 توسط کی‌سی‌سی هر ساله این برنامه را اجرا می‌کند و طی آن 50 هزار ویزا بین شرکت کنندگان به وسیله قرعه کشی تقسیم می‌کند.

در صورتی که تمایل دارید در لاتاری ثبت نام کنید، پیشنهاد می‌کنم حتما از پیش ثبت نام لاتاری در سایت لایزرو استفاده کنید تا به محض باز شدن سایت لاتاری در الویت باشید و جزء اولین نفراتی باشید که در لاتاری ثبت نام می‌‎کنید.

جواب لاتاری کی میاد؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است به دستورالعمل صادر شده از طرف KCC آمریکا رجوع کنیم.

بر طبق دستورالعمل لاتاری، زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2024 در 6 می سال 2023 است. بنابراین زمان اعلام نتایج لاتاری 2024 به تاریخ شمسی در 16 اردیبهشت سال 1402 خواهد بود. به محض دریافت اطلاعات جدید یا تغییر تاریخ اعلام نتایج، این مقاله به روزرسانی خواهد شد.

شاید برای شما هم سوال شده باشد که نمونه جواب برنده شدن در لاتاری یا رد شدن در لاتاری به چه شکل است. پیشنهاد می‌کنم برای مشاهده نمونه برنده شدن لاتاری به سایت لایزرو مراجعه کنید و انواع نمونه جواب های لاتاری را مشاهده فرمایید.

سهمیه ایران در لاتاری

سهمیه ایران در لاتاری ادوار گذشته و 2024 همواره بالا بوده، اما این بالا بودن یعنی چه تعداد؟ در ادامه خواهیم گفت; سهمیه کشور ها در لاتاری بسته به عوامل متعددی همچون تعداد ویزا های صادر شده برای مهاجران آن کشور د 5 سال گذشته و همچنین جمعیت کشور در آمریکا است. اگر در 5 سال گذشته برای شهروندان ایرانی 50 هزار ویزا صادر شده باشد، کشور ایران دیگر اجازه شرکت در لاتاری را ندارد.

حال اگر تعداد ویزا های صادر شده در 5 سال گذشته کمتر از 50 هزار ویزا باشد، ایران جزء کشور های مجاز برای ثبت نام لاتاری هست اما سهمیه ایران در لاتاری متفاوت خواهد بود، سهمیه نهایی بستگی به جمعیت مهاجران ایرانی در آمریکا دارد اگر تعداد مهاجران ایرانی کم باشد به طبع سهمیه ایرانیان شرکت کننده در لاتاری نیز بالا خواهد بود و بلعکس.

هر کشور نهایتا می‌‎تواند 7% از 50 هزار ویزا را نصیب خود کند و این یعنی هر کشور نهایتا می‌تواند 3500 ویزا را نصیب خود کند. ایران جز کشور هایی بوده که 3500 ویزا را در هر دوره دریافت کرده است، پس می توانید این طور گفت که سهمیه ایران در لاتاری 3500 ویزا است.

پس از برنده شدن در لاتاری

پس از اینکه متوجه شدید که شما نیز جزء یکی از برندگان لاتاری هستید می‌‎بایست فوراً کارهای اداری و سفارتی خود را انجام دهید. این اقدامات عبارت است از:

  • پر کردن فرم DS-260 (که اولین قدم برای هر برنده لاتاری است)

  • ترجمه مدارک

  • گرفتن وقت سفارت

  • گرفتن پرواز و هتل (این دو مورد برای بعد از مشخص شدن محل سفارت مصاحبه لاتاری است)

  • انجام مدیکال برندگان لاتاری

بعد از برنده شدن در لاتاری چقدر پول لازم است؟

یکی از قوانین مهاجرتی داشتن داشتن تمکن مالی است، این قانون برای برندگان لاتاری استثنا قائل نمی‌شود و برندگان لاتاری هم بایستی تمکن مالی جهت مهاجرت به آمریکا را ارائه کنند.

ما در سایت لایزرو راجع به بعد از برنده شدن در لاتاری چقدر پول لازم است؟ مقاله ای منتشر کرده ایم که به طور کامل تمام جزئیات این سوال را آنجا پوشش داده ایم، پیشنهاد می‌کنیم مقاله را مشاهده کرده و در صورت داشتن هر سوالی آن را با کارشناسان لایزرو در میان بگذارید.

چند وقت بعد از برنده شدن به آمریکا می‌رویم؟

پس از اینکه مصاحبه سفارتی را انجام دادید و ویزای شما صادر شد، بایستی به فروش اموال و انجام کارهای خود برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنید. از برنده شدن در لاتاری و انجام مصاحبه سفارت و طی کردن تمام مراحل حدودا 18 ماه الی 24 زمان می‌برد تا شما به خاک آمریکا برسید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.