کد خبر : 32259 / /
/

ثبت شرکت رایگان

ثبت شرکت رایگان

با افزایش درخواست برای ثبت شرکت، افراد به دنبال ثبت کردن شرکت به صورت رایگان میباشند اما به دلیل واریزی وجوه به صندوق دولت امکان ثبت شرکت به صورت کاملا رایگان وجود ندارد اما این امکان وجود دارد که با انجام مراحلی این امور را ارزان تر و در حد رایگان انجام داد.

 

مراحل ثبت شرکت رایگان

۱- تهیه مدارک:

در این مرحله سامانه ثبت شرکت ها از شما کپی کارت ملی و شناسنامه (سوء پیشینه) برای شروع کار شرکت می خواهد.

۲-انتخاب نام:

پس از تکمیل مدارک سامانه از شما ۵ اسم و نام پیشنهادی درخواست می کند که باید به ترتیب اولویت شما از شماره یک تا پنج جایگذاری شود.

بیشتر : ثبت شرکت | مدارک و شرایط مورد نیاز  (کلیک کنید)

۳-تنظیم مدارک شرکت:

دقت کنید این مرحله دارای حساسیت بیشتری نسبت به دیگر مراحل است. به نحوی که یک اشتباه در آن ممکن است باعث برگشت کل کار و هزینه اضافی شود.

کارشناسان ما در ثبت سفیر کارهای تنظیم شرکت نامه و اساسنامه و دیگر مدارک را بر اساس نوع شرکت بر عهده می گیرند.

نکته: مهم ترین مبحث برای ثبت کردن شرکت،موضوع آن است. پس اهمیت دادن به آن اولویت کارشناسان ما می باشد.

بعضی از فعالیت ها بسته به نوع موضوع شرکت باید مجوز کسب کنند مانند شرکت های بیمه ای و نفتی.

پس توجه داشته باشید حتما مدارک شما توسط کارشناس ثبتی تکمیل شود.

۴-امضا مدارک ثبتی:

همه این مدارک باید توسط مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره رویت شود و پس از تایید درست بودن مشخصات،تمام برگه ها در ۲ سری امضاء شود.

۵-ارسال مدارک به اداره ثبت:

پس از این کار مدارک را  به اداره ثبت ارسال می کنید و هر روز تایید یا عدم تایید آن را پیگیری می کنید.

۶-دریافت آگهی:

پس از تایید نهایی اداره ثبت شرکت ها، آگهی شرکت منتشر می شود. 

طی این ۶ مرحله شرکت شما ثبت می شود و دیگر به مراجعات مکرر شما به اداره ثبت شرکتها نیست.

بیشتر : آموزش گام به گام ثبت برند (کلیک کنید)

مزایای ثبت شرکت

1-انجام فعالیت به صورت قانونی

هر فعالیت به صورت قانونی بهتر می‌تواند پیشرفت کند. در این صورت کار و تجارت حالت رسمی‌تری دارد و ارزشمند خواهد بود. همچنین شرکت‌ها قانون‌مدار هستند و مقررات بر فعالیت آن‌ها نظارت دارد.

2-تمام اعضا مسئولیت دارند

ثبت یک شرکت، بار مسئولیت را از دوش یک نفر برمی‌دارد و باعث می‌شود سود و زیان بر همه اعضا تاثیر داشته باشد. همچنین همه فعالیت‌ها و وقایع در شرکت، بر عهده یک نفر نباشد. در ضمن می‌توانید از تخصص و دانش افراد کاربلد در هر حوزه استفاده کنید و تمامی کارها به عهده شما نخواهد بود.

3-برخورداری تمام اعضا از حقوق قانونی

با شراکت قانونی در یک شرکت، قانون می‌تواند مشکلات پیش آمده بین افراد را به راحتی حل و فصل کند. مقررات جامعه از شرکت حمایت می‌کند و قوانینی برای پبشرفت آن وجود دارد.

4-شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌ها

قابل ذکر است که هر فرد به تنهایی نمی‌تواند در مزایده‌ها و مناقصه‌ها شرکت کند. این مورد با وجود یک شرکت به راحتی حل می‌شود. در این صورت فرصت‌های خوب از دست نمی‌روند.

5-اعطای نمایندگی برندها و شرکت‌های بزرگ به سایر شرکت‌ها

گرفتن نمایندگی از شرکت‌ها و برندهای بزرگ و معتبر و کار کردن با آن‌ها، مشروط به داشتن شرکت است. پس برای این کار باید شرکت خود را به ثبت رسانده باشید. در این صورت می‌توانید قراردادهای مهمی عقد کنید.

6-واضح بودن تمام اطلاعات شرکت‌ها

عدم ابهام در مورد شرکت و فعالیت آن جایز نیست. بنابراین بعد به ثبت رساندن شرکت، نباید ابهامی در مورد آن وجود داشته باشد. در واقع باید همه آن‌هایی که با شرکت کار می‌کنند، اطلاعات لازم را بدانند.

7-گذر تاریخ، اعتبار شرکت

با گذشت زمان از تاریخ ثبت، اعتبار شرکت بیشتر و بیشتر می‌شود. برند شناخته می‌شود و سهام شرکت ارزش بیشتری پیدا می‌کند. در این صورت سرمایه‌گذاران بیشتری جذب خواهید کرد.

8-استفاده از مزایای ثبت شرکت

ممکن است نتوان به صورت شخصی از برخی امتیازها و وام‌ها استفاده کرد. اما اگر دارای شرکت باشیم، می‌توانیم از این تسهیلات برخوردار شویم.

9-مبادلات تجاری با سایر شرکت‌ها و کشورها

یکی دیگر از مزایایی که وجود دارد، امکان مبادله با سایر شرکت‌ها و شناخته شدن در بازار و دنیای تجارت است. همچنین می‌توان با شرکت‌های معتبر جهانی در ارتباط بود و از این طریق شناخته شد.

10-برخورداری از سرمایه

می‌توان از عنوان و برند شرکت برای جذب سرمایه‌گذار و افزایش توان شرکت استفاده کرد. یکی دیگر از روش‌ها، افزایش شریک یا سهامدار می‌باشد. می‌توانید سهام شرکت را بفروشید و از سرمایه‌های جدید بهره ببرید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان میتوانید با

موسسه حقوقی ثبت سفیر تماس بگیرید  02188548054   

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.