کد خبر : 25478 / /
/

شرکت یا کانون تبلیغاتی به جایی گفته می شود که افرادی با تخصص های هنری و تجاربی در زمینه کارهای تبلیغاتی اقدام به خدمات به افراد و شرکت هایی که نیازمند خدمات تبلیغات هستند ارائه می دهند. موسسه، کانون یا شرکت تبلیغاتی به جایی گفته می شود که ساختن، برنامه ریزی کردن و ارائه تمامی خدمت تبلیغاتی مانند تبلیغات محیطی، مجازی، تلویزیونی و... را بر عهده دارد.

شرکت های تبلیغاتی بسته به نوع فعالیت وخدماتی که ارائه می دهند خدمات مختلفی را به مشتریان ارائه می دهند مانند خدمات چاپ، خدمات تیزر تبلیغاتی، خدمات فیلم آموزشی، خدمات بیلبورد، خدمات فیلم صنعتی و فیلم تبلیغاتی و..

شرکت های بزرگ وکوچک زیادی در ایران هستند که به فعالیت در زمینه تبلیغات می پردازند که در لینک زیر مقاله ای را برایتان قرار گذاشته ایم  که لیست 10 شرکت بزرگ تبلیغاتی ایران معرفی شده است:

https://www.mehrnews.com/news/5544855/لیست-بهترین-شرکت-های-تبلیغاتی-معرفی-۱۰-آژانس-تبلیغاتی-خلاق

اینگونه هم نیست که همه ی شرکت های تبلیغاتی مجموعه کامل خدمات تبلیغات را انجام بدهند. در زیر شرکت های تبلیغاتی که در بخش های مختلف به دادن خدمات به مشتریبان می پردازند را به صورت تفیکی دسته بندی کرده ایم.

1 - شرکت های تبلیغاتی فعال در زمینه چاپ:

 بعضی شرکت های تبلیغاتی فقط در زمینه چاپ مشغول هستد. مانند چاپ بروشورهای تبلیغاتی، چاپ بنر تبلیغاتی، چاپ منوهای تبلیغاتی، چاپ مجلات تبلیغاتی و چاپ بیلبوردها و کاتالوگ های تبلیغاتی در ابعاد مختلف.

2 – شرکت های تبلیغاتی فعال در زمینه نریشن و موسیقی:

بخش دیگری از  شرکت های تبلیغاتی در زمینه فعالیت های انیمیشن و ساخت موزیک فعالیت دارند. این شرکت ها با بیشتر دوبلورهای با تجربه و دوبلورهای جوان و خلاق در ارتباط هستند تا بتوانند خدمات دوبله  را به مشتریان خود به نحو احسنت ارائه بدهند.

 همچنین در زمینه ساخت تیزرهای رادیویی، تیزرهای موزیکال، پادکست های صوتی تبلیغاتی ارائه خدمات می دهند.

3 – شرکت های تبلیغاتی فعال در زمینه ساخت تیزرهای تبلیغاتی:

شرکت های تبلیغاتی هستند که عمده خدمات خود را در زمینه ساخت تیزرهای تبلیغاتی و فیلم های تبلیغاتی ارائه می دهند. این تیزرهای تبلیغاتی شامل ساخت تیزر تبلیغاتی تلویزیونی، تیزر تبلیغاتی رادیویی، تیزر تبلیغاتی برای فضای مجازی، تیزر تبلیغاتی برای سایت ها، تیزر تبلیغاتی برای اپلکیشن های شبکه های اجتماعی مانند تیزرهای اینستاگرامی، ساخت تیزر برای جشن ها، ساخت تیزر برای مراسم ها، ساخت تیزر کنفرانس ها، ساخت تیزر همایش ها و ساخت فیلم های صنعتی و تبلیغاتی مانند فیلم صنعتی کارخانجات،  فیلم تبلیغاتی ادارات، فیلم تبلیغاتی بیمارستان ها،فیلم تبلیغاتی  مدارس، فیلم صنعتی آزمایش گاه ها، فیلم صنعتی تولیدی ها، فیلم تبلیغاتی شرکت های دانش بنیان، فیلم تبلیغاتی افتتاحیه ها، فیلم تبلیغاتی انتخاباتی و....

این شرکت های تبلیغاتی عمده فعالیت خود را بر روی تیزرهای تبلیغاتی گذاشته اند  و انرژی ونیروهای کار خود را برای این امور صرف می کنند.

خدمات تبلیغاتی

 داشتن گروه خلاق ایده پردازی، گروه کارگردانی حرفه ای، تصویربردارها و عکاس های خوش ذوق، تیم صدابرداری وگریم و نیروهای تدوینگر و موشن گرافیست و متخصصین جلوه های ویژه لازمه یک شرکت تبلیغاتی موفق می باشد. هر چه قدر عوامل این شرکت تبلیغاتی حرفه ای تر و مجرب تر وخوش ذوق تر باشند کار نهایی که تحویل مشتریان خود می دهند کار قابل دفاع تر و موفق تری می باشد.

در ویکی پدیا شرکت ها را بر پایه کشور ها تقسیم کرده است.

4- شرکت های تبلیغاتی فعال در زمینه ساخت فیلم های آموزشی:

خیلی از شرکت های تبلیغاتی در زمینه تولید فیلم های آموزشی مشغول به کار هستند. این تولیدات به دو مدل تقسیم می شود تولیداتی که خود شرکت می سازد مانند ساخت فیلم های آموزشی نرم افزارهای کامپیوتری، ساخت فیلم های آموزشی نرم افزارهای درسی، ساخت فیلم های آموزشی ورزشی و.... که خود شرکت صفر تا صد کار را انجام می دهد و در بازار به فروش می رساند. مدل دیگر ساخت تولید فیلم های آموزشی برای شرکت های دانش بنیان، کارخانجات و ادارات و.... به طور مثال یک اداره می خواهد برای کارکنان تازه واردش مسائلی را که در اداره اتفاق می افتد را آموزش بدهد.

 به جایی که هر سری یک استاد دعوت کنند و برای عده ای به خصوص سخنرانی کند و آموزش بدهد می توان با یک بار تولید فیلم آموزشی در مورد مسائل اداره برای همیشه پرنسل تازه وارد را آموزش بدهند. یا مثلا یک شرکتی دستگاه جدیدی را اختراع می کند و آن را راونه بازار می کنید، ساخت یک فیلم آموزشی لازم است برای اینکه کارکردن این محصول جدید را به مردمی که می خواهند از آن استفاده کنند آموزش داد.

5 – شرکت های تبلیغاتی فعال در زمینه عکاسی:

شرکت های تبلیغاتی هم هستند که فعالیتشان در زمینه عکاسی های تبلیغاتی می باشد. این عکاسی ها شامل  عکاسی صنعتی مانند عکاسی از کاراخانجات، عکاسی از پالایشگاه ها، عکاسی از راه سازی ها، عکاسی از پروژه های صنعتی بزرگ و کوچک، عکاسی از فستیوال ها و جشنواراه ها ، عکاسی های تبلیغاتی مدلینگ، عکاسی تبلیغاتی برندینگ، عکاسی تبلیغاتی فشن شوها، عکاسی تبلیغاتی محصولات تولیدی، عکاسی تبلیغاتی جلسات اداری، عکاسی تبلیغاتی سمینارها، عکاسی تبلیغاتی سینمایی، عکاسی تبلیغاتی تاترها، عکاسی تبلیغاتی کنسرت ها، عکاسی تبلیغاتی مسابفات ورزشی و.....

6 – شرکت های تبلیغاتی فعال در زمینه موشن گرافیک و انیمیشن:

شرکت های تبلیغاتی ساخت موشن گرافیک و انیمیشن خدمات خود را به صورت دو بعدی و سه بعدی به مشتریان خود ارائه می دهند. این شرکت ها فعالیتشان فقط در افیس خود می باشند و برای ساخت تیزرهای موشن گرافیک و انیمیشنی به لوکیشن های مختلف برای فیلمبرداری نمی روند.

صفر تا صد ساخت کارهای تبلیغاتی موشن گرافیک وانیمیشنی در خود شرکت ها و استودیوهایشان انجام می گیرد. داشتن طراحان، انیماتورها، گروه کارگردانی، تصویرسازها،گروه رندرینگ، طراحان کاراکترها و نویسندگان موشن گرافیک و انیمیشنی برای یک شرک تبلیغاتی که در حوزه انیمیشن و موشن گرافیک فعالیت می کند لازم و ضروری است.

جمع بندی

شرکت های تبلیغاتی به دو دسته تقسیم می شوند، شرکت هایی که هر 6 مورد بالا را خدماتشان را ارائه می دهند و شرکت هایی که هر کدام یک بخش از خدمات تبلیغات را انجام می دهند.

 این گونه نمی توان گفت چون یک شرکت تخصصی بخش تبلیغاتی به خصوصی را انجام می دهد بهتر است از شرکتی که همه ی کارهای خدمات تبلیغاتی را انجام می دهد یا بر عکس شرکتی که همه ی کارهای خدمات تبلیغاتی را انجام می دهد بهتر است از یک شرکتی که فقط در یک حوزه تبلیغات فعالیت می کند.

 بهترین روش برای شناخت یک شرکت تبلیغاتی که فعالیت بهتری را انجام می دهد دیدن نمونه کارهای شرکت  و گذاشتن جلسه با عوامل و گردانندگان شرکت های تبلیغاتی می باشد

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.