کد خبر : 9987 / /
/

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از اصلاح قوانین مهریه در روزهای آینده خبر داد و گفت: بر اساس قوانین جدید تمامی قریب به یک هزار نفری که براساس قوانین در زندانند باید از حبس آزاد شوند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن نوروزی با اشاره به اصلاح 5 ماده از قانون مهریه و محکومیت‌های مالی اظهار داشت: ماده اول به عدم زندانی شدن محکومان مهریه و مالی تأکید دارد و محکومان این حوزه‌ها اگر تمکن مالی نداشته باشند نباید به زندان بروند.

وی با بیان اینکه بدهکاران اگر اموال خود را مخفی و دین خود را پرداخت نکنند قانون صراحتاً برای آن‌ها تصمیم قاطع اتخاذ خواهد کرد افزود: یکی دیگر از اصلاح مواد قانون مهریه، پیشنهاد نقدی بودن مهریه است که همانند سنت پیامبر اکرم (ص) اجرا شود.

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه گفت: تعدیل و تقسیط بدهکاران مهریه باید در اولویت دستگاه قضایی باشد و مراجع تقلید، علما و مجلس بر این باورند که محکومان مهریه نباید زندانی شوند و این خلاف شرع مقدس دین اسلام است.

نوروزی تصریح کرد: اصلاح قوانین مهریه در روزهای آینده به نتیجه خواهد رسید و تمامی قریب به یک هزار نفری که بر اساس قوانین ممکن است در زندان‌ها باشند باید از حبس آزاد شوند.

وی به عدم ازدواج بیش از یک‌میلیون دختر و زنان اشاره کرد و افزود: مهریه بازاری و سکه سالاری باعث مجرد ماندن دختران شده است و این آفت بزرگی برای جامعه اسلامی در کشور است.

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی مجلس همچنین بیان کرد: بیش از 40 درصد ازدواج‌ها در کشور منجر به طلاق می‌شود و دادگاه‌ها نباید پشتیبان سکه سالاری زنان شوند تا خانواده‌ها این‌چنین ازهم گسیخته شود.

نوروزی با اشاره به پیشنهادی بودن طرح ارزش‌گذاری سکه براساس سال وقوع عقد و احتساب تورم سالیانه پرداخت مهریه گفت: مهریه نباید بیش از 28 سکه تعیین شود و مجلس معتقد است بهترین پیشنهاد برای مهریه، نقدی بودن آن است./ تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.