کد خبر : 9980 / /
/

رئیس فدراسیون فوتبال اردن با ارسال نامه‌ای به AFC خواستار تأیید صلاحیت یکی از بازیکنان تیم ملی بانوان ایران برای حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شد.

شاهزاده علی بن حسین، رئیس فدراسیون فوتبال اردن در پیامی در صفحه شخصی خود در توئیتر از ارسال یک نامه از سوی این سازمان به جان ویندسور دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) خبر داد که به موجب آن از نهاد حاکم بر فوتبال قاره کهن درخواست شده صلاحیت یکی از بازیکنان تیم ملی بانوان ایران را برای حضور در رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال بانوان آسیا تأیید کند.

متن نامه ارسالی فدراسیون فوتبال اردن به AFC به شرح زیر است:

«جناب آقای وینسور

ضمن عرض ادب و ارادت از جانب فدراسیون فوتبال اردن

پیروی نامه ارسالی ما به شماره 3920/21 به مورخ 25 سپتامبر سال 2021، به منظور درخواست ارزیابی جنسیت یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان ایران و متعاقب آن مکاتبه شما با فدراسیون فوتبال اردن در تاریخ 29 سپتامبر؛ حسب وظیفه، اعلام می‌داریم که به ماده 47 اساسنامه رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال بانوان آسیا 2022 هند و اجباری نبودن ارزیابی جنسیتی بازیکنان شرکت کننده واقف هستیم. با این حال، به موجب ماده یاد شده، این حق برای AFC محفوظ است که در صورت وجود تردید نسبت به صلاحیت یک بازیکن شرکت کننده، نسبت به بررسی و اتخاذ معیارهای مقتضی اقدام نماید.

با توجه به مستندات ارائه شده از سوی فدراسیون فوتبال اردن و اهمیت این رقابت‌ها، از AFC تقاضا داریم که دستور آغاز یک بررسی شفاف و بدون شبهه از طریق هیئت مستقل کارشناس پزشکی برای مشخص شدن تأیید صلاحیت بازیکن نامبرده و سایر اعضای آن تیم را صادر نماید، به خصوص که تیم فوتبال بانوان ایران در خصوص مسائل جنسیتی و دوپینگ سابقه هم دارد.

امیدواریم جنابعالی با پیگیری این فرآیند به حفظ تمامیت فوتبال آسیا کمک کنید و ما نیز بی‌صبرانه منتظر دریافت پاسخ شما برای اعلام نتیجه بررسی‌های صورت گرفته هستیم.

ثمر نسار دبیرکل فدراسیون فوتبال اردن»

jdOqwFBswMQs

انتهای پیام/

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.