کد خبر : 9948 / /
/

اگر وضعیت اقتصادی به همین روال ادامه پیدا کند، پژو ۲۰۶ قیمتش تا پایان سال به ۳۰۰ میلیون تومان و تا پایان دولت ابراهیم رییسی به بیش از یک میلیارد تومان خواهد رسید.

فرید زاوه کارشناس صنعت خودرو گفت: اگر وضعیت اقتصادی به همین روال ادامه پیدا کند، پژو ۲۰۶ قیمتش تا پایان سال به ۳۰۰ میلیون تومان و تا پایان دولت ابراهیم رییسی به بیش از یک میلیارد تومان خواهد رسید.

ما در یک بازی تورمی بسیار خطرناک افتاده‌ایم که اگر هیچگونه تدبیری برای حل و‌فصل این وضعیت به کار گرفته نشود، مسائل پیچیده‌تر از گذشته خواهد شد.

 زمانی که در سال ۸۹ شورای رقابت مسئول قیمت‌گذاری در بازار خودرو را بر عهده گرفت، قیمت پراید حدود ۸ میلیون تومان بود، اما در حال حاضر قیمت این خودرو که دیگر تولید نمی‌شود به بالای ۱۵۰ میلیون تومان رسیده یعنی نزدیک به ۱۱ سال قیمت پراید ۲۰ برابر شده، این موضوع نتیجه و حاصل عملکرد شورای رقابت است که طی دهه ۹۰ چنین وضعی را در صنعت خودرو به وجود آورده است.

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.