کد خبر : 9897 / /
/

طبق تازه ترین گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۱ میلون و ۶۳۰ هزارتومان بود که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۸.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود آورده است که تعداد معاملات آپارتمان‌ های مسکونی شهر تهران در مهرماه ۱۴۰۰ به حدود ۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۲۹.۸ و ۳۶.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد و همچنین  متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در مهر ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۸.۴ درصد افزایش یافته است، این در حالی است که رشد این نرخ در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور ماه ۱۴۰۰ به ترتیب، ۹۱.۷، ‌ ۶۹.۷، ۵۶.۶ و ۴۳.۷، ۳۴ و ۳۰.۵ درصد بوده است.

با توه به افزایش قیمت افسارگسیخته مسکن در سال های اخیر یافتن واحد مسکونی با مبلغ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان رهن کار دشواری است با این وجود کماکان امکان رهن چنین واحدهای مسکونی اما با قیمت های نجومی اجاره وجود دارد./خبر آنلاین

قیمت روز مسکن در جدول زیر آمده است:

رهن و اجاره

 
copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.