کد خبر : 9743 / /
/

جزئیات کامل وام و آورده برای هر متقاضی ثبت‌نام در طرح جهش مسکن مشخص شده، سهم هر متقاضی ۴۰ میلیون تومان است و بین ۲۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان نیز وام دریافت می‌کند.

جزئیات وام طرح جهش مسکن مشخص شد و متقاضیان می‌توانند با دانستن اطلاعات کامل برای ثبت‌نام تصمیم بگیرند. تعداد واحدهایی که در این طرح ساخته می‌شود چهار میلیون واحد است.

مبلغ وام نیز متغییر بین ۲۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان است. به نحوی که سقف وام مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان و شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان ست.

همچنین برای متقاضیان مراکز استان ۳۵۰ میلیون تومان، سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان و ساکنان روستاها ۲۵۰ میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است. تعداد اقساط ۲۰ ساله یعنی ۲۴۰ ماهه است. نرخ سود آن نیز طبق مصوبه شورای پول و اعتبار ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است.

متقاضیان باید بخشی از هزینه‌های ساخت واحدها را به دولت پرداخت کنند، به گفته معاون وزیر راه آورده متقاضیان معمولی ۴۰ میلیون تومان و برای دهک‌های دو تا سه هم ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

اگر چه نرخ سود این وام ۱۸ درصد تعیین شده است اما به گفته معاون وزیر نرخ سود برای برای دهک‌های درآمدی پایین وابسته به استطاعت و توان مالی کمتر است. براساس اعلام بانک مرکزی ۲۷ بانک و موسسه اعتباری باید وام مسکن پرداخت کنند.

اینفو-طرح-جهش-مسکن3-01

در پرداخت این وام بانک مسکن با  ۶۳ هزار میلیارد تومان بیشترین سهم را دارد.

ثبت نام مسکن حمایتی از روز ۲۸ مهر آغاز شده و قرار است یک ماه ادامه داشته باشد، طبق گفته وزیر راه این زمان تمدید نمی‌شود. یعنی حدود ۱۰ روز تا پایان زمان ثبت‌نام فرصت هست.

متقاضیان برای ثبت درخواست باید به سامانه ثمن وزارت راه به آدرس https://saman.mrud.ir/ مراجعه و روی گزینه ثبت‌نام نهضت ملی مسکن کلیک کنند.

محمود محمودزاده با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن از ابتدای آبان ماه در بیشتر استان‌ها آغاز شده است، گفت: تاکنون بیش از ۹۵۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی از طریق سامانه «ثمن» ثبت‌نام کرده‌اند.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.