کد خبر : 9698 / /
/

ظاهر شما در واقع آیینه‌ای است که باطن شما را به نمایش می‌گذارد، سلیقه و علایق شما از نکاتی هستند که حقایق زیادی را در مورد شخصیت شما می‌گویند. حتی جزئی ترین ویژگی های ظاهری مثل بدلیجات و اکسسوری هایی که موقع خرید انتخاب می‌کنید، آن دسته ای که بیشتر از بقیه استفاده می‌کنید، گوشواره ها، دستبند‌ها، گل سرها، سنجاق سینه ها، بند عینک ها و هر بدلیجات و اکسسوری دیگری که در ظاهر یک شخص می‌بینید می‌تواند شخصیت فرد را آشکار کند.

بدلیجات و اکسسوری هایی با سایز بزرگ

 استفاده از بدلیجات و اکسسوری هایی با سایز بزرگ معمولا نشان دهنده این است که فرد شخصیتی با اعتماد به نفس دارد و از مرکز توجه بودن نمی ترسد. چنین فردی جسور است و همین جسارت به او اجازه می دهد از بدلیجات بزرگتری که نسبت به بدلیجات کوچک‌تر بیشتر جلب توجه می‌کنند استفاده کند. این شخصیت مستقل و تنوع طلب است و معمولا اطرافیان او را با ویژگی های مثل نترس بودن و توانایی مدیریت بالا می شناسند.

بدلیجات و اکسسوری های خاص

اگر شما به استفاده کردن از بدلیجات و اکسسوری‌های با کیفیت متفاوت مثل گوشواره هایی با طرح های خاص، گردنبند هایی با طرح اسم خود یا دستبند هایی با طرح ماه تولدتان علاقه دارید، شما شخصیتی احساسی و مهربان دارید و از به اشتراک گذاشتن علایق و احساسات خود با افراد دیگر نمی ترسید. افرادی که بیشتر از دستبند های خاص یا گردنبند هایی منحصر به فرد استفاده می‌کنند نگاهی تیزبین و دقیق دارند و به جزئیات توجه بیشتری نشان می‌دهند. این نکته باعث می‌شود بدلیجاتی که انتخاب می‌کنند هم زیبایی ظاهری داشته باشد و هم یک زیبایی معنایی خاص را در بر‌ داشته باشد.

بدلیجات و اکسسوری هایی با طرح برجسته

 استفاده از بدلیجات و اکسسوری هایی که طرح های برجسته و شاید کمی خشن دارند، بیشتر در افرادی دیده می شود که روحیه قوی تری دارند. افرادی که شاید در نگاه اول انگشتر یا گوشواره های آن ها نظر شما را جلب کند و ویژگی برجسته آن ها در ذهن افراد با عنوان غیرقابل حدس ثبت شده است. این افراد زندگی هیجانی تری دارند، دوست دارند قوانین مختلف زندگی را بشکنند و زمینه های جدید زندگی را تجربه کنند و حد و مرزی برای خود قائل نشوند.

بدلیجات و اکسسوری های ظریف و کوچک

اگر شما هم جزء کسانی هستید که گردنبند های ساده یا گوشواره های ظریف بیشتر از انواع دیگر توجه‌تان را جلب می کند، شما فردی درونگرا هستید. این افراد در مورد زیبایی زیاد سخت گیر نیستند و به ویژگی های درونی بیشتر از ظاهر اهمیت می‌دهند، به چشم آمدن و مرکز توجه بودن آن قدر ها برای آن ها موضوع مهمی نیست اما مرتب به نظر رسیدن برای آن ها اهمیت دارد. علاقه مندان به بدلیجات و اکسسوری های ظریف و ساده شخصیتی آرام، لطیف، مثبت اندیش، و به دور از حاشیه دارند.

بدلیجات و اکسسوری های سنتی و قدیمی

علاوه بر دسته زیادی از طرفداران دنیای مد که به به‌روز بودن اهمیت می دهند، گروهی دیگر هم از علاقه مندان به دنیای قدیمی تر مد و خرید بدلیجات با کیفیت  و اکسسوری ها هستند که در کنار زیبایی به ارزش و اصیل بودن توجه بیشتری دارند. افراد علاقه‌مند به استفاده از انگشتر‌های سنتی یا دستبند‌‌‌ های قدیمی، زندگی سنتی گرایانه تری دارند، به اصالت و حفظ آن اهمیت می دهند و در زمینه های مختلف برای زندگی حد و مرز های مشخص خودشان دارند.

بدلیجات و اکسسوری های ست

افرادی که در ظاهر آن ها بدلیجات و اکسسوری های ست به چشم می آید، در زندگی افراد منظم تری هستند و نسبت به سایر افراد بیشتر به نظم و ترتیب و قوانین اهمیت می دهند و در زندگی روزمره افراد قانون‌مند‌تری هستند. در واقع هماهنگی برای این افراد از جزئیات دیگر مهم تر است و به همین دلیل شخصیتی قابل اعتماد دارند و مسئولیت پذیرند. اگر جزء این دسته باشید احتمالا اطرافیان، شما را با یک شخصیت منظم و نظم دهنده به همه چیز می شناسند.

همچنین بخوانید که چگونه بدلیجات سیاه شده را براق و طلایی کنیم روانشناسی شخصیت با استفاده از ویژگی های ظاهری و شناخت افراد از روی چیز هایی که به آن علاقه دارند یا وسایلی که استفاده می‌کنند از مباحث مورد بحث روانشناسان و البته جالب برای همه افراد است. در آخر به این نکته هم باید توجه کرد که شخصیت شناسی افراد از روی زیورآلاتی که استفاده می کنند، زمانی قابل اطمینان است که انتخاب فرد صرفا برای پیروی از جریان مد نباشد و بر اساس علاقه فرد باشد. البته نتیجه ای که این بررسی به شما می‌دهد یک نتیجه صد ‌درصدی نیست و ممکن است برای همه افراد صدق نکند، با این حال باز هم می تواند یک راهنمای خوب برای شناخت اولیه در یک مهمانی یا یک کمک کننده در انتخاب کردن زیورآلاتی که می خواهید برای دوست‌تان هدیه بگیرید باشد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.