کد خبر : 9475 / /
/

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خودروهای پرتیراژ سایپا امروز 13 آبان 1400با افزایش یک تا سه میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خودروهای پرتیراژ سایپا امروز 13 آبان 1400با افزایش یک تا سه میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند.

افزایش نرخ دلار از یک سو و سردرگمی در چشم انداز سیاسی موجب شد تا قیمت سایپایی ها در بازار پس از یک روز آرام صعودی شود. به گفته فعالان بازار خودرو عبور نرخ دلار از مرز 27 هزار و 500 تومان از یک سو و اظهارنظرهای مطرح شده در خصوص برجام از سوی دیگر موجب شده تا بازار تا قیمت خودرو نیز همانند سایر بازارهای سرمایه ای شکل صعودی به خود گیرد.

نوامبر طلایی ارزهای دیجیتال در راه است؟

سایپایی ها در هفته جاری برای دومین بار رشدی تا سه میلیون تومان را ثبت کرده بودند تا این هفته برای بازار خودرو گران تمام شود. در کنار سایپایی ها امروز پرتیراژهای ایران خودرو نیز با افزایش دو تا پنج میلیون تومان در بازار عرضه شدند که با این شرایط می توان گفت عوامل سیاسی و اقتصادی بر بازار هر دو شرکت اثرگذار بوده است.

وضعیت محصولات سایپا در بازار

امروز در جمع محصولات شرکت خودروسازی سایپا، «شاهین»، «کوییکR »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» مورد ارزیابی قرار گرفتند و براساس رصد بازار خودرو می توان گفت «تیبا صندوقدار» با افزایش سه میلیونی بیشترین رشد قیمت را در بازار تجربه کردند.

به گفته فعالان بازار خودروها، امروز «تیبا صندوقدار» با افزایش سه میلیون تومانی در بازار 154 میلیون تومان دست به دست شد و تیبا 2 معمولی هم با رشد دو میلیون تومانی در بازار 167 میلیون تومان قیمت خورد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «کوییک معمولی» و « کوییک R » هم  در بازار  افزایش یک میلیونی قیمت داشتند و قیمت آنها به ترتیب به 177 و 173 میلیون تومان رسید.

رصد بازار نشان می دهد که ساینا هم از رشد قیمت بی نصیب نبود و با افزایش دو میلیون تومانی در بازار با قیمت 167 میلیون تومان عرضه شد. «شاهین» هم امروز پس از مدت ثبات قیمت با افزایش یک میلیون تومانی قیمت در بازار عرضه شد و قیمت آن به 329 میلیون تومان رسید.  اقتصاد نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.