کد خبر : 9437 / /
/

فعالان بازار می‌گویند امروز چهارشنبه ۱۲ آبان شقه گوسفندی کیلویی ۱۵۸ هزار تومان و سردست گوسفندی کیلویی ۱۴۵ هزار تومان فروخته می‌شود و گوشت گوساله درجه یک بدون چربی حدود ۱۷۰ هزار تومان قیمت دارد

گوشت گوسفندی در گزارش مهر ماه مرکز آمار، با نیم درصد کاهش نسبت به شهریور ماه به‌‌طور متوسط با قیمت ۱۴۰ هزار و ۶۰۰ تومان در بازار عرضه شده است. در همین گزارش حداقل قیمت گوشت گوسفندی ۱۰۵ هزار و ۷۰۰ تومان و حداکثر قیمت آن ۱۶۱ هزار و ۱۰۰ تومان ذکر شده است. در مهر سال گذشته متوسط قیمت یک کیلو گوشت گوسفندی ۱۰۶ هزار و ۴۰۰ تومان بود که به این ترتیب گزارش مرکز آمار نشان‌دهنده حدود ۳۲ درصد افزایش قیمت ظرف یک‌سال است.

همچنین در گزارش مهرماه مرکز آمار متوسط قیمت گوشت گوساله ۱۴۵ هزار و ۲۰۰ تومان، حداقل قیمت آن ۱۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و حداکثر قیمت ۱۷۳ هزار و ۳۰۰ تومان بوده است. یعنی برخلاف گوشت گوسفندی که ظرف یک سال، نیم درصد ارزان شده، گوشت گوساله ظرف یک ماه رشد هشت دهم درصدی را تجربه می‌کند و ظرف یکسال گذشته نیز با افزایش ۶۰ درصدی قیمت روبرو شده است.

به گزارش فرارو، فعالان بازار می‌گویند امروز چهارشنبه ۱۲ آبان شقه گوسفندی کیلویی ۱۵۸ هزار تومان و سردست گوسفندی کیلویی ۱۴۵ هزار تومان فروخته می‌شود. به این ترتیب قیمت گوشت گوسفند درجه یک بدون دنبه ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود و ران درجه یک بین ۱۶۰ یا ۱۶۵ هزار تومان قیمت دارد. از آن طرف گوشت گوساله درجه یک بدون چربی را حدود ۱۷۰ هزار تومان می‌فروشند.

نوع گوشت قیمت هر کیلوگرم
گوشت چرخ‌کرده مخلوط گوسفندی و گوساله ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان
گوشت قیمه‌ای گوسفندی ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار تومان
گوشت سردست گوسفندی ۱۶۰ هزار تومان
گوشت آبگوشتی گوسفندی ۱۴۰ هزار تومان
گوشت ران با استخوان و بی‌استخوان گوسفندی ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان
گوشت راسته بدون استخوان گوسفندی ۲۲۰ هزار تومان
گوشت ماهیچه گوسفندی ۱۸۰ هزار تومان
گوشت سردست گوساله ۱۴۰ تا ۱۸۰ هزار تومان
گوشت ران و راسته بدون بدون استخوان گوساله ۱۷۰ هزار تومان
گوشت استیک گوساله ۲۰۰ هزار تومان
گوشت ماهیچه گوساله ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.