کد خبر : 9315 / /
/

کارشناس مسائل ترکیه گفت: ارزش واقعی واحدهای مسکونی که در ترکیه به اتباع ایرانی، عراقی، عربستانی، سوری فروخته شده بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار دلار است، اما این واحدهای مسکونی با دو برابر قیمت واقعی خود برای جذب سرمایه به فروش رسیده‌اند.

یک کارشناس مسائل ترکیه با اشاره به رشد پدیده خطرناک «خرید ملک در ترکیه از سوی اتباع ایرانی»، گفت: اخیراً تخمین زده شده است که ایرانی‌ها مبلغ ۷ میلیارد دلار خانه در ترکیه خریده‌اند.

سید علی قائم مقامی با افزود: ایرانی‌ها املاکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار برای اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه در این کشور خریده‌اند که تا ۵ سال حق فروش این منازل را ندارند و تنها امکان فروش این منازل شهروندان ترکیه را دارند.

کارشناس مسائل ترکیه خاطرنشان کرد: ارزش واقعی واحد‌های مسکونی که در ترکیه به اتباع ایرانی، عراقی، عربستانی، سوری فروخته شده بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار دلار است اما این واحدهای مسکونی با دوبرابر قیمت واقعی خود برای جذب سرمایه به فروش رسیده‌اند.

قائم مقامی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در بخش مسکن ترکیه ارزش چندانی در اقتصاد این کشور نداشته است، گفت: با این حال خروج ارز از کشور برای سرمایه گذاری در کشوری بیگانه توجیه عقلانی،علمی و منطقی ندارد چراکه هم اکنون ترکیه با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو است که ممکن است آتش آن گریبان افرادی که در این کشور مسکن تهیه کردند را نیز بگیرد.

میزان

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.