کد خبر : 8123 / /
/

درمان میگرن که در واقع یک بیماری شایع در بسیاری از افراد محسوب می‌شود، از جمله دغدغه‎‌های بسیاری از مبتلایان به این بیماری می‎‌باشد. به گونه‎‌ای که این افراد معمولاً در طول زندگی خود داروهای متعددی را مصرف کرده و یا به سراغ پزشکان مختلفی رفته‎‌اند اما معمولاً بسیاری از این افراد نتیجه‎‌ی کاملاً قطعی نیافته و تنها در هنگام حملات شدید میگرنی به مصرف قرص‌‎های مسکن می‎‌پردازند. در این میان علائم میگرن در بعضی از افراد گاهی با مصرف مسکن‎‌ها نیز کاهش نیافته و فرد دوره‌‎‎‎ی سختی را سپری خواهد کرد. با توجه به این موضوع لازم دانستیم در خصوص روش‎‌های پیشرفته و جدید درمان میگرن اطلاع رسانی کنیم تا گامی مؤثر در جهت  این امر برداشته باشیم.

میگرن از جمله دردهای تپنده و ضربان‌داری در سر است که می‌تواند زندگی فرد را در روزهای مختلفی از ماه یا سال مختل کند. از این‌رو فرد ممکن است با شروع ناگهانی میگرن تا ساعت‎‌ها توانایی انجام هیچگونه کاری را نداشته و به طور کلی تمامی برنامه ریزی‎‌های خود را از دست دهد. با توجه به این موضوع این افراد گاهی در بهترین فرصت‌‎‎‌ها و ساعاتی که می‌توانند نهایت استفاده را ببرند دچار سردردهای شدید شده و فرصت‌‎‌های خود را از دست می‎‌دهند. بر این اساس نیاز است هر فردی بعد از تشخیص بیماری خود و تایید آن و توجه به تعداد حملات در یک ماه و یا شدت آن و همچنین طول دوره‎‌ی بیماری تا بهبودی، به دنبال یک روش مناسب برای تسکین علائم آن  و درمان میگرن ‎‌باشد.

سردرهای میگرنی چگونه هستند؟

لازم به ذکر است که کلیه‎‌ی سردردهایی که فرد در طول زندگی خود ودر شرایط متفاوت احساس می‌کند، میگرن نبوده و ممکن است از منشأ متفاوتی برخوردار باشد. در حقیقت پنجاه درصد سردردهای میگرنی معمولاً یک طرفه بوده و حالت ضربان‌داری را در سر فرد ایجاد می‌کنند. گاهی نیز فرد همراه با سردردهای یک طرفه یا دوطرفه از علائم متفاوتی چون احساس تهوع، حساسیت به نور، بو یا صدا نیز رنج برده و یا این که در موارد حاد با احساس بی‎‌حسی در دست و پا رو به رو می‌شود. علائم میگرن معمولاً از 4 الی 72 دو ساعت ادامه‌دار بوده و فرد با پیگیری و انجام روش‎‌های مؤثر درمان‎‌ میگرن می‌تواند از شدت علائم یا طول دوره‎‌ی آن بکاهد.

روش‎‌های درمانی میگرن

به طور کلی ‎‌روش‌‎های مختلفی برای درمان میگرن عنوان می‌شود که هر یک با توجه به نوع خود می‌توانند اثرات موقتی را بر روی این بیماری بگذارند. از جمله روش‎‌های معمولی که برای درمان بیماری و یا جلوگیری از ایجاد حملات متعدد میگرنی پیشنهاد می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • خنک نمودن منطقه‎‌ی درد؛ قرار دادن کیسه‎‌ی یخ و یا پارچه‎‌ی خیس و خنک بر روی پیشانی می‌تواند از شدت علائم و درد این بیماری بکاهد.
  • مصرف مسکن‎‌ها؛ برای درمان میگرن به صورت موقت و سریع مسکن‎‌‎‌ها داروهای بدون نسخه‌‎ای چون استامینوفن، ایپوپروفن، نایروکس و... پیشنهاد می‌شود که هر یک با توجه به ترکیبات خود می‌توانند اثر بخشی قابل قبولی را در کاهش دردهای میگرنی ایفا نمایند.
  • خوابیدن در یک اتاق ساکت و بدون سر و صدا؛ گاهی اوقات مصرف یک مسکن تنها زمانی می‌تواند بر روی شخص اثر بخش باشد که فرد از محیط پر تنش(محیطی که سر و صدای زیادی داشته و دارای ازدحام و شلوغی است) دور شده و با خوابیدن در یک اتاق آرام به درد خود غلبه نماید.
  • تغییر رفتار وسبک زندگی؛ یکی از روش‎‌هایی که تحت عنوان درمان میگرن می‌توان عنوان کرد تغییر رفتارهایمان می‎‌باشد. در واقع اشخاص مبتلا به میگرن می‌توانند با ایجاد آرامش بیشتر در خود و رفتارهای خود و البته ایجاد تغییرات متفاوتی چون ورزش کردن در زندگی به طور روزانه به حفظ آرامش در مواجه با مسائل منفی و استرس‌زا پرداخته و موجب کاهش تعداد حملات شوند. البته توجه شود که انجام ورزش در هنگام حمله‎‌ی میگرنی می‌تواند به بدتر کردن وضعیت منجر شود. بنابراین توصیه می‌کنیم که بعد از حملات میگرنی سریعاً به استراحت یا دیگر راهکارهای درمان میگرن بپردازید تا از شدت یافتن و یا طولانی شدن علائم آن جلویگری کرده باشید.

نکته‎‌ی دیگری که در بحث تغییر سبک زندگی برای درمان میگرن و بهبود حملات میگرنی مطرح می‌شود برخورداری از خواب کافی و به موقع می‎‌باشد چرا که در موارد بسیاری حملا میگرنی به دنبال بی‌خوابی یا عدم بهرمندی از خواب مفید ایجاد شده و باعث می‌شود فرد در کل روز احساس درد و یا کلافگی داشته باشد.

درمان علائم میگرن با تزریق بوتاکس

تا پیش از این ممکن است در خصوص تأثیرات فوق‎‌العاده‎‌ی بوتاکس بر روی زیبایی و کاهش چین و چروک و خط اخم شنیده باشید اما اکنون می‌خواهیم یکی دیگر از تأثیرات تزریق بوتاکس بر روی نواحی مختلف سر را عنوان کنیم و آن درمان میگرن می‎‌باشد. در حقیقت بعضی از افراد در طول یک ماه بارها و بارها حملات میگرنی را تجربه کرده و ممکن است لحظات بسیار عذاب‌‎آوری را طی کنند. با توجه به این موضوع این افراد می‌توانند با مشورت متخصصین مغز و اعصاب به تزریق بوتاکس میگرن بپردازد. از آنجایی که تزریق بوتاکس برای میگرن بیشتر در جنبه‎‌ی درمانی اهمیت دارد تا زیبایی، بنابراین نواحی تزریق آن با بوتاکس معمولی متفاوت خواهد بود. در واقع در این روش تزریق بوتاکس معمولاً در عضلات پیشانی (فرونتال)، گیجگاهی( تمپورال) و پس سری(اکسی پیتال) و عضلات پاراوتبرای گردن و البته عضلاب تراپزیوس( بالای شانه) برای فلج کردن عضلات و شل شدن آن‌‎ها در نظر گرفته می‌شود، جهت تزریق صحیح بوتاکس در آدرسهای صحیح باید تزریق بوتاکس باید توسط متخصص مغز و اعصاب حاذق انجام شود.

انتخاب کلینیک سردرد مناسب برای تزریق بوتاکس

بعد از آشنایی با مؤثرترین روش درمان میگرن یعنی تزریق بوتاکس بهتر است با تحقیق و بررسی بیشتر در سایت‎‌های مختلف به دنبال بهترین کلینیک سردرد در تهران باشید تا به شکل تخصصی و با اطمینان و آرامش خیال مراحل درمان خود را به واسطه‌‎ی تجهیزات مدرن کلینیک و حضور پزشکانی حاذق و توانا آغاز کرده و از مشورت و کمک آن‌‎ها در این امر برای بهبود علائم سردرد خود استفاده نمایید تا از بروز حملات میگرنی به دلیل از کار افتاده شدن عصب‎‌ها و عدم انتقال درد به نخاع جلوگیری کرده باشید.

جهت استفاده از خدمات متنوع و تخصصی جهت بهبودعلائم میگرن و سردرد می‌توانید به کلینیک تخصصی این امر در تهران به آدرس Headacheclinic.ir مراجعه نمایید. در این کلینیک بهترین متخصصین مغز و اعصاب تهران فعالیت داشته و پس از شرح حال و معاینه کامل نورولوژی و در صورت نیاز اقداماتی نظیر تصویربرداری مغز و... نوع سردرد تشخیص داده شده و  بر اساس آن درمان صحیح ارائه خواهد شد که این درمان میگرن یا هر نوع سردرد دیگری می‌تواند شامل ماساژهای تخصصی سر و گردن و یا درمان‎‌های دارویی و یا تزریق بوتاکس باشد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.