کد خبر : 8102 / /
/

در حالی که دلار امروز ۱۷ مهر ۱۴۰۰ نوسان رو به پایین داشت، پرتیراژهای سایپا در دو جهت رشد و افت قیمت حرکت کردند، بطوریکه دو خودرو از میان محصولات پرتیراژ سایپا رشد یک میلیونی قیمت را تجربه کردند و در مقابل یک خودرو نیز با افت قیمت در بازار عرضه شد.

 در حالی که دلار امروز ۱۷ مهر ۱۴۰۰ نوسان رو به پایین داشت، پرتیراژهای سایپا در دو جهت رشد و افت قیمت حرکت کردند، بطوریکه  دو خودرو از میان محصولات پرتیراژ سایپا رشد یک میلیونی قیمت را تجربه کردند و در مقابل یک خودرو نیز با افت قیمت در بازار عرضه شد.

انتظار برای مشخص شدن وضعیت طرح ساماندهی خودرو از یک سو و نامشخص بودن زمان آغاز دور جدید مذاکرات از سوی دیگر از جمله دلایلی است که فعالان بازار سردرگمی در بازار خودرو را به آن نسبت می دهند و بر این نکته تاکید می کنند، در کنار این عوامل نوسان دائمی نرخ دلار سردگمی بازار خودرو را به همراه داشته و موجب شده تا عرضه و تقاضا در بازار بسیار محدود صورت گیرد و خریداران و فروشندگان تمایلی به معامله از خود نشان ندهند، هرچند شاید این بی رغبتی را می توان به پایان تعطیلات تابستانی و سفرهای تابستانی نیز نسبت داد، اما انتظار برای رسیدن به یک ثبات نسبی عمده دلیلی فاصله گرفتن خریداران از بازار محسوب می شود. 

وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی صورت گرفته «شاهین» امروز با افتی دو میلیونی نسبت به روز گذشته در بازار و با قیمت ۳۴۱ میلیون تومان عرضه شد.

اما در میان محصولات سایپا امروز «تیبا صندوقدار» و «ساینا» با رشد یک میلیونی قیمت در بازار عرضه شدند و با این شرایط قیمت «تیبا صندوقدار» به 147 میلیون تومان رسید و «ساینا» نیز ۱۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

توجه به روند بازار امروز محصولات سایپا نشان دهنده آن است که سایر محصولات این شرکت امروز بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند در این خصوص می توان به «کوییکR» اشاره کرد که نیز بدون تغییر در بازار با قیمت ۱۷۴ میلیون تومان قیمت گذاری شد. از سوی دیگر «کوییک معمولی» هم امروز تغییر قیمت نداشت و در بازار  با قیمت ۱۷۲ میلیون تومان عرضه شد. از سوی دیگر «تیبا ۲» معمولی هم بدون تغییر در بازار ۱۶۱ میلیون تومان قیمت خورد./اقتصادنیوز

قیمت-سایپا

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.