کد خبر : 8096 / /
/

عذرا حسینی در حالی که سال آخر دبیرستان بود با بنی صدر ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو دختر و یک پسر شد.

عذرا حسینی معروف به عذرا بنی صدر همسر بنی صدر اولین رئیس جمهور ایران است. وی در شهر باغچه از توابع همدان به دنیا آمده است.

 عذرا حسینی در حالی که سال آخر دبیرستان بود با بنی صدر ازدواج کرد. بنی صدر همسایه و همشهری عذرا حسینی بود. حاصل ازدواج عذرا حسینی و ابولحسن بنی صدر دو دختر و یک پسر شد.

ماجرای بازداشت عذرا بنی صدر

با استناد به اخبار و روزنامه هایی که از سال ۱۳۶۰ باقی مانده، پس از فرار بنی‌صدر،  همسر او  دستگیر می‌شود. این اقدام با مخالفت سید محمد حسینی بهشتی رئیس‌دیوان عالی کشور وقت مواجه شده ودستور آزادی فوری او صادر می‌شود. 

نظر بنی‌صدر نسبت به پوشش همسرش

 علی جنتی وزیر ارشاد دوره حسن روحانی و از نیروهای مبارز پیش از انقلاب در خاطرات خود که بیشتر مربوط به مبارزان قبل از انقلاب است، درباره خانواده بنی‌ صدر می‌نویسد: لازم است دربارۀ شخصیت بنی صدر به نکته‌ای اشاره کنم که شاید برای این مقطع تاریخی مفید باشد. در سفر جناب آقای هاشمی، مرحوم محمد منتظری برای من خاطره‌ای نقل کرد که بسیار جالب بود.

ایشان در یکی از خاطرات خود می‌گفت: «من به اتفاق آقای هاشمی، روزی در منزل بنی صدر، مشغول گفت‌وگو بودیم. نزدیک ظهر دیدیم خانمی که حجاب هم ندارد، میز غذا را می‌چیند. بعد از اینکه میز غذا آماده شد، بنی صدر به ما تعارف کرد که غذا آماده است. برای صرف غذا سر میز نشستیم. همان خانم  روبروی ما نشست. آقای بنی صدر گفت ایشان خانم بنده هستند. پس از صرف غذا، من بنی صدر را کنار کشیدم و به او گفتم که اگر خانم شما همواره اینگونه در انظار ظاهر می‌شود، مصلحت نیست که جلوی شخصیتی مثل آقای هاشمی که روحانی است اینگونه بی‌حجاب بنشیند. بنی صدر گفت که من اصولا عادت ندارم به زنم بگویم که شما برو در اتاق دیگر بنشین و یا جدا از ما غذا بخور و نمی‌توانم او را مجبور کنم که تو حتما باید یک نوع حجاب خاصی را داشته باشی.»/ اقتصادنیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.