کد خبر : 7806 / /
/

2 استان ایران بر اثر زلزله امروز لرزید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: صبح امروز در ساعت ۶:۹ زلزله ای به شدت ۵.۷ ریشتر شهرهای خوزستان و چهارمحال بختیاری را لرزاند که این زلزله در ساختمان‌ها و مناطق غربی و مرکزی استان اصفهان توسط ساکنان این مناطق احساس شد.

منصور شیشه فروش اظهار کرد: صبح امروز در ساعت ۶:۹ زلزله‌ای به شدت ۵.۷ ریشتر شهرهای خوزستان و چهارمحال بختیاری را لرزاند.

به گزارش رکنا،وی افزود: این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به مرکزیت شهر چلگرد استان چهارمحال بختیاری گزارش شده و شهرهایی از خوزستان را نیز لرزاند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: این زلزله در ساختمان‌ها و مناطق غربی و مرکزی استان اصفهان توسط ساکنان این مناطق احساس شد.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه:

بزرگی: ۵.۷

محل وقوع: مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری - حوالی چلگرد و در تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۴۰۰/۰۷/۱۲  ۰۶:۰۹:۲۸ رخ داد.

این زلزله در طول جغرافیایی: ۴۹.۷۸، عرض جغرافیایی: ۳۲.۴، عمق زمین‌لرزه: ۱۰ کیلومتر اتفاق افتاد.

نزدیک‌ترین شهرها:

۳۳ کیلومتری چلگرد (چهارمحال وبختیاری)

۳۷ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان)

۶۳ کیلومتری ایذه (خوزستان)

نزدیک‌ترین مراکز استان:

۱۰۲ کیلومتری شهرکرد

۱۵۸ کیلومتری اهواز

اعزام دو مصدوم زلزله در چهارمحال و بختیاری به درمانگاه

ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر: تاکنون ٧ تیم ارزیاب از استان های خوزستان و چهارمحال بختیاری به کانون زلزله در چلگرد اعزام و به استان های معین «اصفهان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد» اعلام آماده باش شده است.

همچنین مصدومیت دو نفر در روستای گراب از استان چهار محال و بختیاری گزارش شده که مصدومین به درمانگاه چمن گلی انتقال یافته‌اند.

یک تیم امدادهوایی در اهواز هم برای اعزام در صورت نیاز آماده باش است.

با توجه به گزارش مرکز EOC استان خوزستان ریزش کوه در مناطق تاراز و دره شو گزارش شده است./رکنا

12

13

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.