کد خبر : 7617 / /
/

به تازگی بحث بر سر افزایش میزان یارانه نقدی به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان شنیده می شود اما چه کسانی مشمول این طرح هستند، سوالی است که در ادامه به آن می پردازیم.

افزایش میزان یارانه نقدی از زمان برگزاری مناظره های انتخاباتی تا شروع کار دولت سیزدهم  موضوع مهم و تاثیر گذار در حوزه معیشت اقتصادی خانوارها به حساب می آید.

تاکید برای پرداخت یارانه در وعده های انتخاباتی

سید ابراهیم رئیسی در وعده های انتخاباتی خود نسبت به پرداخت عادلانه یارانه ها تاکید زیادی کرده بود.رئیس جمهور قبل از پیروزی بر رقبای انتخاباتی خود در اواسط خرداد سال جاری گفته بود یارانه‌ها باید پرداخت شوند، پرداخت می‌شوند و تصمیم بر این است که عادلانه پرداخت شوند. موضوع پرداخت عادلانه یارانه ها، احتمال افزایش میزان مبلغ یارانه ها را قوی تر می کند.

چه کسانی منتظر دریافت یارانه ۲۰۰ هزار تومانی باشند؟

بر اساس اعلام سخنگوی طرح حمایت معیشتی، ۹ میلیون نفر از ۳۴ میلیون مشمول یارانه معیشتی کرونا،کمک ‌بگیران سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند. اگر همچون گذشته ملاک مشمولان طرح حمایتی معیشتی همین افراد باشند، این ۹ میلیون نفر از بودجه دو هزار میلیارد تومانی رقمی نزدیک به ۲۲۲ هزار تومان در انتظارشان خواهد بود.

مبلغ یارانه پرداختی با میزان تورم هماهنگ است؟

طرح هدفمندسازی‌ یارانه‌ها از آذر ماه سال ۱۳۸۹ در قالب پرداخت ماهانه به مبلغ ۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان آغاز شد.با وجود افزایش بی سابقه تورم در سال ها اخیر و رسیدن به تورم ۴۱.۲ درصدی در سال ۱۳۹۹ هیچ تغییری در میزان مبلغ پرداختی یارانه ها لحاظ نشد. در کنار این موضوع صعود چند برابری افزایش قیمت کالاها و در مقابل نزول ارزش پول ملی باعث شد، مبلغ دریافتی یارانه ها مشکلی را از خانوارها حل نکند.

آخرین خبرها برای جاماندگان ثبت نام یارانه

طبق آخرین اعلام از طرف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام‌ جاماندگان یارانه همچنان در دست بررسی است.هنوز زمان مشخصی برای آغاز ثبت نام و چگونگی آن برای جاماندگان یارانه اعلام نشده است اما این موضوع در دستور کار دولت قرار دارد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.