کد خبر : 7570 / /
/

مدیر کل نظارت بر کالا‌های فلزی و معدنی سازمان حمایت وعده داد: در هفته‌های آینده شاهد ثبات در بازار سیمان و کاهش بیشتر قیمت‌ها در این بازار خواهیم بود.

 حسن الهیاری افزود: قیمت هر پاکت سیمان تیپ ۲ خاکستری عرضه شده توسط کارخانجات تولیدی سیمان در بورس کالا، به طور متوسط در حدود ۲۵۰ هزار ریال است که با احتساب هزینه‌های قانونی نظیر ۹ درصد مالیات ارزش افزوده، ۱۳ درصد سود عمده و خرده‌فروشی و میانگین ۱۰۰ هزار ریال هزینه‌های حمل و بارگیری هر کیسه سیمان، مجموع بهای مصرف کننده سیمان پاکتی تیپ ۲ قابل احصاء است.

وی اضافه کرد: با بررسی نرخ‌های اعلامی در بانک قیمت سازمان حمایت، میانگین نرخ هرکیسه ۵۰ کیلویی تیپ ۲ در سطح استان‌ها حدود ۳۸۰ هزار ریال و در شهرستان‌های اطراف کارخانجات تولید سیمان به دلیل کاهش هزینه حمل و بارگیری حدود ۳۵۰ هزار ریال است.

الهیاری گفت: البته در برخی از شهر‌ها مانند تهران به دلیل حجم بالای تقاضا و مصرف و همچنین حمل سیمان از سایر استان‌ها و تاثیر افزایش نرخ حمل از فواصل دور و نیز هزینه بارگیری سیمان، افزایش جزیی قیمت سیمان و تاثیر آن بر قیمت نهایی مصرف‌کننده اجتناب‌ناپذیر است./منبع: خبرگزاری صدا و سیما

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.