کد خبر : 7557 / /
/

کاتالوگ های چاپ شده از بین نمی روند. در حقیقت ، توسط خرده فروشان عمده کشف شده است که کاتالوگ ها فروش را افزایش می دهند. استفاده از کاتالوگ چاپی در چند سال گذشته تکامل یافته است. پیش از این ، مشتریان خرید خود را با تلفن انتخاب می کردند تا سفارش خود را ثبت کنند.

چاپ کاتالوگ

در اینجا برخی از یافته های اخیر در مورد مزایای کاتالوگ ذکر شده است:

 

1. کاتالوگ ها محرک های اصلی فروش هستند

 

مردم محصولات را پس از مشاهده در کاتالوگ ها خریداری می کنند. بر اساس نظرسنجی یک شرکت مشاور جهانی Kurt Salmon ، در واقع 86٪ از زنان در محدوده سنی 18 تا 30 سال می گویند که پس از مشاهده در یک کاتالوگ ، یک مورد خریداری کرده اند.

 Restoration تایید کرده است که کاتالوگ های آن ، که مشتریان مبلمان ، آنها را "کتاب منبع" می نامند ، "یکی از محرک های اصلی برای فروش از طریق وب سایت ها و فروشگاه های خرده فروشی" هستند. کاتالوگ ها و فروش از طریق وبسایت با هم 45 درصد از درآمد خالص  این شرکت را تشکیل می دهند.

2. کاتالوگ وفاداری برند Bolster

 

بر اساس گزارش Consumerist Archives ، در واقع 31 درصد از خریداران حتی زمانی که خرید خود را به صورت آنلاین انجام می دهند ، کاتالوگ را مشاهده می کنند. کاتالوگ شناخت برند و آگاهی از محصول را تقویت می کند. کاتالوگ ها یک تجربه جذاب هستند که توسط وب ارائه نمی شوند. دنیز لی یون ، کارشناس مارک های خرده فروشی ، گفت که شرکت ها از کاتالوگ های چاپی برای از بین بردن شلوغی ایمیل و حالت اشباع رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. کاتالوگ ها به "تمایز برندها و حفظ روابط موجود با مشتریان" کمک می کند.

3. کاتالوگ های چاپی یک استراتژی هدفمندتر هستند

 

با بهره وری از داده های بزرگ ، خرده فروشان می توانند مشتریان را بر اساس عادات خرید هدف قرار دهند. خرده فروشان کاتالوگ به طور معمول کاتالوگ های خود را برای ایجاد مجموعه داده هایی که می توانند با فروش مطابقت داشته باشند ، کدگذاری کنند و درک پیچیده ای از مشتریان خود ، محل زندگی و خواسته های آنها ایجاد  کنند. به عنوان مثال ، کاتالوگ ها می توانند به مشتریان خاصی ارسال شوند که قبلاً خرید آنلاین انجام داده اند. این استراتژی برای بسیاری از خرده فروشان عمده نتایج موفقی به همراه داشته است. آنها کاتالوگ ها را فرصتی برای استفاده از تلاشهای بازاریابی و ورود به بازارهای جدید می دانند.

4. افزایش تجربه همه کاره مشتری

 

 با توجه به Retail Dive ، ادغام کاتالوگ ها با تجارت الکترونیک و فروشگاه ها برای استفاده بیشتر از همه کانال ها کلیدی است. همچنان یک کانال فروش مهم است. پیچیده ترین خرده فروشان به طور مداوم در حال ایجاد یک کار و تجربه همه جانبه بدون مشکل هستند که از کاتالوگ ها ، وب سایت ها و فروشگاه های فیزیکی به طور یکپارچه و جایگزین برای کمک به مشتریان در خرید استفاده می کند.

در ادامه به توضیح چاپ کاتالوگ به صورت سنتی و دیجیتال می پردازیم : 

همه فکر می کردند قانون ساده است. شرکت هایی که هر نوع رسانه ای مانند بروشور و کاتالوگ تولید می کردند ، مجبور بودند به دیجیتال تبدیل شوند یا بمیرند. چاپ سنتی کاتالوگ ممکن است براق و قابل اعتماد باشد ، اما مخاطبان خواستار اطلاعات جذاب تر و مرتبط تر بودند. اما با وجود مزایای دیجیتال نسبت به چاپ سنتی ، هر دو مزایا و معایب خود را دارند.

 

در اینجا مزایا و معایب کاتالوگ های سنتی و دیجیتال آورده شده است و  به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام قالب را انتخاب کنید.

چاپ کاتالوگ سنتی

کاتالوگ های دیجیتال

 

چاپ کاتالوگ های سنتی - مزایا

 

کاتالوگ سنتی یک قطعه رسانه ای چاپ شده است. در اینجا مزایا و معایب آن آمده است.

مردم عاشق داشتن چیزی برای نگه داشتن هستند

آمارهای مانیتور فروش کتاب انگلستان Nielsen BookScan نشان داده است که فروش کتابهای چاپی برای چهارمین سال متوالی دوباره افزایش یافته است. این آمار نشان می دهد که بازار کتاب در انگلستان 2.1 درصد از نظر ارزش ، 0.3 درصد از نظر حجم رشد کرده و 627.000 کتاب اضافی در سال گذشته فروخته شده است.

چرا؟ مردم دوست دارند چیزی داشته باشند که بتوانند آن را نگه دارند و با آن ارتباط برقرار کنند. این یکی از بزرگترین مزایای کاتالوگ سنتی است. ورق زدن دیجیتالی صفحات یا استفاده از بوک مارک های الکترونیکی به اندازه چاپ رضایت بخش نیست که تجربه حسی کاملاً متفاوتی را ارائه می دهد.

کاتالوگ های چاپ شده می توانند دارای کاغذهای لوکس با بافت و صفحات معطر باشند که در معرض نورها و درجه حرارت های مختلف تغییر رنگ می دهند. کاهش تصاویر زرق و برق دار به مجموعه ای از پیکسل های روی صفحه می تواند تاثیری را که می خواهید بر مخاطبان شما داشته باشد را کاهش دهد.

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

برای مشاهده  100 نمونه کاتالوگ دیگر بر روی چاپ فوری کاتالوگ در تهران کلیک کنید.

 

چاپ کاتالوگ

 

فقط به طرح های کاتالوگ بالا نگاه کنید. آنها ساده و در عین حال بسیار جذاب هستند و توجه خوانندگان را به خود جلب می کنند. اما این عوامل وقتی از نظر فیزیکی در دست شما هستند بسیار قوی تر هستند. همه این عوامل بر کیفیت کاتالوگ شما می افزاید و کیفیت چیزهای زیادی در مورد یک شرکت می گوید.

مردم به احتمال زیاد چیزهایی را که به صورت چاپی می بینند خریداری می کنند.

مطالعات نشان داده است که مردم نسبت به تبلیغات دیجیتال واکنش احساسی  نشان میدهند و در تبلیغات چاپی حافظه آنها بیشتر اطلاعات را به خاطر میسپارد. مطالعه دیگری که در سال 2017 انجام شد نشان داد که چاپ بر مصرف کنندگان بیشتر از خرید آنلاین یا رسانه های اجتماعی تأثیر می گذارد.

تبلیغات چاپی باعث فعالیت بیشتر در مناطقی از مغز می شود که با ارزش و میل همراه است. نتیجه؟ برخلاف کاتالوگ دیجیتال ، طرح های سنتی کاتالوگ مشتریان را ترغیب می کند تا محصولات شما را بخرند.

کاتالوگ های سنتی قابل اعتماد هستند و باعث دردسر کمتری می شوند

به علاوه ، نیازی به منتظر ماندن صفحه برای بارگیری یا نصب نرم افزاری مانند Javascript برای مشاهده آن نیست. فقط کافی است کاتالوگ را بردارید و یک حرکت سریع انجام دهید.

کاتالوگ های سنتی توسط اینترنت محدود نمی شوند

 

زیبایی یک کاتالوگ فیزیکی چاپ شده در این است که می توانید آن را هر کجا که هستید ببرید و هر کجا که هستید بخوانید. یک بروشور یا کاتالوگ با طراحی خوب می تواند هفته ها یا ماهها روی میز قهوه شخصی قرار بگیرد. آنها بسیار راحت هستند زیرا می توانند در اندازه های مختلف باشند ، بنابراین می توان آنها را به راحتی حمل یا در اطراف قرار داد.

محتوای دیجیتال باید برای چندین دستگاه بهینه شود. به عنوان مثال ، کاتالوگ ساخته شده برای مشاهده iPad لزوماً بدون کار طراحی دقیق و هوشمندانه روی صفحه نمایش تلفن های هوشمند خوب به نظر نمی رسد. اندازه دستگاه ها متفاوت است ، در حالی که هیچ مشکلی در بهینه سازی کاتالوگ های چاپی وجود ندارد. به علاوه ، نیازی به دسترسی به اینترنت ندارید.

کاتالوگ های چاپی - معایب

 

پس از چاپ نمی توانید تغییراتی ایجاد کنید

چاپ برای همیشه - به معنای واقعی کلمه. هنگامی که یک کاتالوگ را چاپ می کنید ، نمی توانید به عقب برگردید و هرگونه غلط املایی ، اصلاح لوگوی ضعیف یا اصلاح اطلاعات را اصلاح کنید. قبل از ارسال به چاپگرها ، باید مطمئن شوید که همه چیز عالی است.

فضای محدود وجود دارد

 

با کاتالوگ چاپی سنتی ، فقط فضای محدودی برای کار دارید. بنابراین باید اولویت بندی کنید که کدام عناصر طراحی و تصاویر ارزش بیشتری از صفحه را دارند. این مورد در مورد کاتالوگ های دیجیتال صدق نمی کند.

محدودیت های تحقیقات بازار

 

نظارت بر محبوبیت کاتالوگ های چاپی سنتی به دلیل ماهیت آنها دشوارتر است. به طور بالقوه می تواند بهینه سازی محتوا را در آینده چالش برانگیزتر کند زیرا شما همیشه نمی دانید چه چیزی کار می کند و چه کار نمی کند.

به عنوان مثال ، می توانید بر فروش فیزیکی نظارت کنید اما نه از جایی که مشتریان از آنجا آمده اند. اگرچه ، اگر نتیجه نهایی یکسان باشد و فروش بیشتری داشته باشید ، خب ، به هر حال چه کسی این معیار را بررسی می کند؟

کاتالوگ های دیجیتال - مزایا

 

یک کاتالوگ دیجیتال برای چندین پلتفرم دیجیتالی قالب بندی شده است. این شامل تلفن های هوشمند ، iPad ، تبلت و هر چیز دیگری در وب - مانند وبلاگ ها می شود. معمولاً به عنوان محتوای قابل بارگیری در دسترس است.

دیجیتال ها سریع ویرایش میشوند

 

در صورت هر اشتباهی پس از انشتار کاتالوگ های دیجیتال سریع قابل ویرایش هستند و همچنین هزینه بردار نیستند.

توزیع سریع

ویدئوها و پیوندهای رسانه های اجتماعی به مشتریان امکان می دهد بلافاصله برای خرید محصول به وب سایت شما مراجعه کنند. این امر مخاطبان شما را عمیق تر جذب می کند زیرا تجربه خرید یکپارچه تری را ایجاد می کند. همچنین به این معنی است که مخاطبان شما می توانند محتوای شما را با دوستان به اشتراک بگذارند تا نظرات ، دیدگاه ها و مشارکت بیشتری ایجاد کنند.

این برای آگاهی از نام تجاری مناسب است. با این حال ، در مقایسه با یک بروشور چاپی خوب اجرا شده ، آثار این اشتراک گذاری بسیار کوتاه مدت است.

دسترسی به کاتالوگ های دیجیتال بسیار زیاد است

 

آن روزها که دور یک کاتالوگ سنگین گشتید و نگران ریختن هر چیزی روی جلد براق آن بودید گذشت. مشتریان شما اکنون می توانند به کاتالوگ شما در هر دستگاهی که می خواهند دسترسی داشته باشند و آن را در هر کجا که هستند بخوانند - به شرطی که به اینترنت دسترسی داشته باشند.

تحلیل بازار سریع و آسان

کاتالوگ های دیجیتال به راحتی قابل ردیابی و تجزیه و تحلیل هستند

تجزیه و تحلیل موفقیت یک کاتالوگ دیجیتال آسان است. ابزارهای تحلیلی زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد تعداد سهام و میزان مشارکت را ردیابی کنید. در نتیجه ، یافته های شما به شما امکان می دهد محتوای آینده را بر اساس آموخته های خود بیشتر بهینه کنید.

اما آنها کامل نیستند ...

کاتالوگ های دیجیتال - معایب

 

محدوده توجه را کوتاه می کند

کاتالوگ های دیجیتال ممکن است از ابزارهای جذاب تری مانند فیلم ها و پیوندهای خارجی استفاده کنند ، اما این همیشه مثبت نیست. مطالعات همچنین نشان داده است که مردم  مطالب چاپی را بهتر از دیجیتال به خاطر بسپارند. دلیل؟ آنها دریافتند که دیجیتال بسیار حواس پرت کننده است.

آنها یک نکته دارند وقتی یک ویدیوی تصادفی شروع به پخش می کند و یک تصویر در نوار کناری شروع به چشمک زدن می کند ، خواندن چیزی بر روی صفحه نمایش چقدر دشوارتر است؟ با چاپ ، هیچ مزاحمتی وجود ندارد.

هر کاتالوگ برای دیجیتال مناسب نیست

 

برخی از کاتالوگ ها ممکن است برای مسیرهای سنتی مناسب تر باشند زیرا همه اینها به دید کسب و کار شما و مخاطبان هدف بستگی دارد. به عنوان مثال ، یک کاتالوگ مد روز تعطیلات یا لوکس در چاپ بهتر از چاپ دیجیتال کار می کند. این مناظر و لباس های زیبا در سایه های پر جنب و جوش و پارچه های مجلل ، روی کاغذ ظاهر بهتری دارند.

کاغذ ابریشم می تواند به کاتالگ های سنتی کمک کند و محتوای آنها را گران و با کیفیت تر به نظر رساند. این دقیقاً همان حسی است که می خواهید کسب و کار شما داشته باشد ، ایجاد میکند.

نتیجه گیری :

شاید از خود بپرسید که کدام روش را پس ما انتخاب کنیم ، در جواب پاسخ شما باید بگوییم ، امروزه بسیاری از برندهای بزرگ در جهان به هر دو روش روی آورده اند ، چرا که استفاده همزمان از کاتالوگ های دیجیتال و چاپی باعث بهترین سوددهی به شرکت های بزرگ شده است و آنها نیز از این موضوع کاملا آگاه هستند.

برای مشاهده انواع طراحی دیجیتال و چاپی بر روی طراحی کاتالوگ کلیک کنید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.