کد خبر : 7458 / /
/

در روابط رو در رو و مجازی اول از همه به چه چیزی نگاه می‌کنید؟ بله اول از همه به چهره فرد مقابل یا عکس پروفایلش نگاه می‌کنید. این تصویر به اولین برداشت‌ها و قضاوت‌های شما شکل می‌دهد. در مورد کسب و کارهای مختلف هم همین شرایط برقرار است. چهره یا نیمرخ کسب و کارتان را چگونه به مخاطبان نشان می‌دهید؟ بله اول از همه لوگو و سایر محصولات رسانه‌ای مثل کاتالوگ و بروشور معرف برندتان هستند. این طراحی‌های گرافیکی را می‌توان در حکم چهره و اولین نمای بصری کسب و کارتان دانست.

پس قبل از سفارش این چهره بصری باید به نکات مهمی دقت کنید تا به نمایی واقعی و جذاب از کسب و کار، شرکت یا سازمانتان برسید. در ادامه به این نکات و اهمیت طراحی کاتالوگ و بروشور اشاره خواهیم کرد.

 

آیا به سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور نیاز داریم؟

روش‌های مختلفی برای معرفی و تبلیغ شرکت، محصولات و خدماتش وجود دارد. یکی از این روش‌های حرفه‌ای، کارآمد و مقرون به صرفه، سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور است.

نمایش جلوه بصری برند فراتر از طراحی گرافیکی است.گاهی اوقات، تنها یک تصویر یا نماد می‌تواند دهها کلمه را بیان کند. طراحی اثرگذار یکی از دارایی‌های قدرتمند هر کسب و کاری است. اگر این طراحی در ذهن مخاطبان هک شود؛ دیگر با دیدنش در هر جایی به یاد شما می‌افتند. پس به جزئیات ذکر شده در این مقاله دقت کنید تا به طراحی موفق و چشمگیر برسید.

پیش از شروع به سفارش طراحی کاتالوگ یا بروشور، باید تفاوت های اصلی این دو را بدانیم:

فرق کاتالوگ و بروشور

قبل از سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور به چه نکاتی باید دقت کرد؟

قبل از سفارش طراحی باید برخی نکات را مشخص کنید و در اختیار طراح، گرافیست یا فریلنسر قرار دهید. طراح بر اساس این موارد به طراحی جذاب و معرف برند خواهد رسید.

هدفتان از طراحی را مشخص کنید

چه هدفی از سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور دارید؟ برای تعیین هدفتان اول به پرسش‌های زیر فکر کنید:

 • آیا قرار است که کاتالوگ و بروشور در تمامی رویدادهای آفلاین و آنلاین به کار بروند؟ذ(مثلاً روی سایت،برگه تبلیغاتی،نمایشگاه شرکتی و غیره)
 • آیا برای مدت زمان طولانی یا به طور موقت از این کاتالوگ و بروشور استفاده خواهید کرد؟
 • آیا به دنبال سفارش آزمایشی کاتالوگ و بروشور هستید تا بهترین طراح را انتخاب کنید؟
 • آیا به دنبال طراحی خاص و ویژه هستید؟
 • می‌خواهید خودتان را از رقبا متمایز کنید؟

پاسخ به این پرسش‌ها نقش مهمی در تعیین سادگی یا پیچیدگی طراحی دارد. بعلاوه، مدت زمان و هزینه لازم برای سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور را هم تحت تأثیر قرار می‌دهند.

مخاطبان کسب و کارتان را به دقت مشخص کنید

قبل از سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور اول به پرسش‌های زیر پاسخ دهید. با این کار مخاطبانتان را به خوبی می‌شناسید.

 • آیا مخاطبان در حال حاضر با کسب و کارتان و موضوعش آشنایی دارند؟ یا باید مخاطبان عمومی یا اختصاصی‌تری را هدف قرار دهید؟
 • مخاطبان با دیدن کاتالوگ و بروشورتان چه حسی پیدا خواهند کرد؟ برای مثال به دنبال ایجاد حس سرزندگی و شادی در ذهن مخاطب هستید؟ یا می‌خواهید که خودتان را برندی با سابقه و با کلاس نمایش دهید؟

اگر قبل از این کاتالوگ و بروشور سفارش داده‌اید و به دنبال ارتقای آن هستید؛ پس اطلاعات قبلی را در اختیار طراحتان قرار دهید. بازخوردهای مخاطبان در مورد نمای بصری قبلی برند را جمع آوری کنید و نتایج کلی را در اختیار طراح یا فریلنسر جدید قرار دهید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

طراحی بروشور

 

سبک طراحی کاتالوگ و برشور را مشخص کنید

سبک طراحی را متناسب با تاریخچه برند یا داستان شکل گیری استارتاپ خودتان انتخاب کنید. البته اگر به سبک طراحی خاصی هم علاقمند هستید؛ می‌توانید روی آن متمرکز شوید. در ادامه برخی از سبک‌های محبوب طراحی که می‌توانید در طراحی کاتالوگ و بروشور و سایر محتواهای تبلیغاتی شرکت هم از آن استفاده کنید؛ معرفی می‌شوند.

 • سبک وینتیج: این نوع طراحی در زمان قدیم محبوب بوده و حس نوستالژی شما را زنده می‌کند. اگر می‌خواهید مخاطب را به یاد قدیم بیاندازید، این سبک را امتحان کنید.
 • سبک کلاسیک: این سبک از طراحی، به المان‌های ساده و پالت رنگی محدود خلاصه می‌شود. نمایی مینیمال و ساده دارد و از تایپوگرافی بهره می‌برد. این سبک به برندتان اعتبار بخشیده و وابسته به زمان و مکان خاصی نیست.
 • سبک دستی: سبک طراحی دستی یکی از سبک‌های محبوب است که رویکرد شخصی و منحصر به فرد شما را نمایش می‌دهد. ترکیب این سبک با سایر سبک‌های طراحی در فضای آنلاین غوغا می‌کند.
 • سبک مینیمال: رویکردی ساده و تمیز در طراحی دارد. به خوبی ارزش‌های شما و برندتان را با کمک مفاهیم مدرن نمایش می‌دهد.
 • سبک سرگرم کننده: نسل جوان این سبک طراحی را دوست دارند. این سبک دارای نمادهای بصری سرزنده، فونت‌های متفاوت و رویکردهای جذاب طراحی است که حس سرزندگی و جوانی را به طراحی کاتالوگ و بروشور می‌دهد.

پس در انتخاب سبک طراحی کاتالوگ و بروشور هم باید ماهیت برند و ویژگی‌های مخاطبان را مدنظر قرار دهید. در ارائه این اطلاعات به گرافیست و طراحتان دقت کنید تا نتیجه طراحی، شما را شگفت زده کند.

طراح گرافیک

رنگ‌ها و ترکیبشان را مشخص کنید

کسب و کارتان بیشتر با مفهوم کدام رنگها سازگارتر است؟ پس قبل از هر چیزی به روانشناسی رنگ‌ها دقت کنید. اگر به دنبال ایجاد حس شادی و شعف در مخاطبان هستید از رنگ‌های روشن و متمایل به زرد استفاده کنید. اگر به دنبال احساس آرامش و اطمینان هستید؛ به طیف آبی توجه کنید. اگر کسب و کارتان با حرفه خاصی مثل آتش نشانی و اتفای حریق ارتباط دارد؛ از رنگ قرمز و نارنجی غافل نشوید.

طراح با توجه به علایق شما و مفهوم برندتان بهترین ترکیب رنگ را انتخاب خواهد کرد. در این بین مهارت طراح و آشنایی با نظریه رنگ‌ها اهمیت زیادی دارد. نظریه رنگ به اصول زیر وابسته است:

 • در چرخه رنگ از رنگ‌های مجاور یکدیگر استفاده می‌شود (برای مثال پالت رنگ گرم شامل رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد است). پس آشنایی گرافیست با پالت‌های رنگی به روز و مدرن مهم است.
 • از رنگهای خیلی روشن و نئونی که چشم مخاطب را اذیت می‌کنند؛ استفاده نمی‌شود.
 • کاتالوگ و بروشور رنگی شما حتی اگر به صورت سیاه و سفید هم چاپ شود؛ باید نمای خوبی پیدا کند. پس در حین سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور به این نکته و نتیجه کار دقت کنید.
 • عدم رعایت اصول طراحی در صورتیکه دلیل خوبی از نظر طراح یا گرافیست وجود دارد، بلامانع است. فریلنسرهای با تجربه به خوبی می‌توانند با ترکیب اصول فوق یا عدم رعایت برخی از آنها به طراحی خلاقانه برسند.

پس قبل از هر چیزی باید بدانید که رنگ‌ها می‌توانند حس خشم، عشق، اشتیاق و قدرت را منعکس کنند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد به ترکیب رنگ منحصر به فردی می‌رسید که حس و شخصیت کلی برندتان را منعکس می‌کند. حتی اگر تنها یک رنگ برجسته را در اختیار گرافیست حرفه‌ای قرار دهید؛ خودش می‌تواند با توجه به خلاقیت و تجربه به ترکیب رنگ مناسبی در طراحی کاتالوگ و بروشور برسد.

اندازه مناسب را سفارش دهید

اندازه کاتالوگ و بروشور از شرایط خاصی پیروی می‌کند. منظور از اندازه کاتالوگ، سایز هر صفحه و تعداد صفحات است. کاتالوگهای فارسی در اندازه‌های متداول A4 و A5 چاپ می‌شوند. البته کاتالوگهای مربعی شکل هم مد نظر برخی از مشتریان هستند.

شرایط در مورد بروشور متفاوت است. بروشورها در اندازه‌های مختلف یک برگی، چند برگی و قابلیت تا شدن دو لا، سه لا و سایر طرح‌های خلاقانه چاپ می‌شوند. پس طراح از قبل باید بداند که چه سایزی مدنظرتان است. معمولاً سایر نرمال در ایران برای بروشور در قالب یک برگه نامه است که به تقاضای شما به صورت دولا، سه لا و غیره تا می‌خورد. اندازه کاتالوگ و بروشور، تعداد صفحات کاتالوگ و نحوه تا خوردن بروشور به عوامل زیر بستگی دارد:

 • چقدر محتوای متنی و تصویری روی آن درج خواهد شد؟
 • چه فونت و اندازه فونتی با توجه به قدرت بینایی مخاطبان مدنظر است؟ مخاطبان سالمند به فونت‌های درشت‌تر نیاز دارند.
 • برای چه رویدادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟(مثل عرضه محصول یا خدمات جدید، معرفی برند در نمایشگاه و غیره)

در اینجا فایل باز و قابل تغییر سایز کاتالوگ و بروشور را از طراح دریافت کنید تا به راحتی با کمک اپراتور چاپخانه به سایز مدنظرتان برسید. همیشه قبل از چاپ نهایی در حجم انبوه، نمونه‌های آزمایشی را با دقت بررسی کنید. بعلاوه وجود غلط‌های املایی و نگارشی در نسخه نهایی چندان حرفه‌ای نیست. پیش نویس کاتالوگ و بروشور را برای افراد مختلف ارسال کنید و در مورد مشکلات نگارشی و تصویری از آنها نظر سنجی کنید. گاهی اوقات، شما و طراح متوجه خطاهای ساده و کوچک نمی‌شوید؛ چون روی تصویر کلی کار متمرکز هستید.

کاتالوگ

 

سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور با کیفیت

شاید بودجه محدودی برای طراحی کاتالوگ و بروشور دارید. ولی هیچوقت کیفیت را فدای کمیت نکنید. شما با داشتن کاتالوگ و بروشور با کیفیت، توجه مخاطبان را جلب کرده و به آنها اهمیت می‌دهید. امروزه کیفیت چاپ در کنار توسعه فناوری افزایش چشمگیری پیدا کرده است. دیگر کسی به طراحی و چاپ بی کیفیت نگاه نمی‌کند. با سفارش طراحی با کیفیت به خوبی پیام و هدف بازاریابی خودتان را با مخاطبان و مشتریان در میان می‌گذارید. پس همواره وضوح طراحی را چک کنید. فونت و تصویر در هر اندازه‌ای که چاپ شود؛ نباید پیکسلی به نظر برسد. به تونالیته رنگ‌ها دقت کنید. تصاویر با رنگ‌های مختلف باید با وضوح و کیفیت مشابه دیده شوند.

راهنمای سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور در کارلنسر

روش‌های مختلفی برای سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور وجود دارد. می‌توانید آگهی استخدام طراح و گرافیست را در پیج‌های کاریابی منتشر کنید. در این صورت می‌توانید به صورت حضوری یا غیرحضوری با طراح به توافق برسید،  ولی هیچ تضمینی برای طراحی با کیفیت وجود ندارد. همچنین می‌توانید با شرکت‌های طراحی قرارداد ببندید که به احتمال زیاد باید هزینه بالایی را برای طراحی با کیفیت پرداخت کنید. یکی از روش‌های مقرون به صرفه و مطمئن برای استخدام فریلنسر طراح، مراجعه به سایت کارلنسر است.

سفارش طراحی کاتالوگ در کارلنسر

 

استخدام فریلنسر طراح در کارلنسر

کارلنسر، پلتفرم حرفه‌ای فریلنسینگ در ایران است. فریلنسرهایی از سراسر کشور با هر سطح از دانش و تجربه  در رشته‌های مختلف مخصوصا طراحی گرافیک در این پلتفرم حضور دارند که می‌توانید انواع پروژه های طراحی  مثل طراحی کاتالوگ و بروشور، طراحی لوگو، پوستر، بیلبورد و... را در این پلتفرم با قیمت توافقی سفارش دهید.

ثبت سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور در کارلنسر به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود. می‌توانید فریلنسرهای با تجربه و برتر را جستجو کرده و به پروژه خودتان دعوت کنید. فریلنسرهای طراح و گرافیست کارلنسر روی پروژه شما پیشنهاد می‌گذارند و زمان و مبلغ مدنظرشان را اعلام می‌کنند.

شما از بین پیشنهادهای ارسالی با توجه به مقایسه سوابق فریلنسرها و کیفیت کارشان، بهترین فرد را استخدام می‌کنید. قبل از استخدام می‌توانید با  آنها چت کنید، نمونه کارهایشان را بررسی و پرسش‌هایتان را مطرح کنید تا بهترین طراح کاتالوگ و بروشور را استخدام نمایید. بعد از استخدام هم با خیال راحت تمامی فایل‌ها و جزئیات مدنظرتان را ارسال کنید.

از نظر پرداخت دستمزد و دریافت فایل با کیفیت هم خیالتان راحت است. تا زمانی که فایل نهایی سفارش را تأیید نکنید، مبلغ پرداختی شما برای فریلنسر قابل برداشت نیست و در حساب کارلنسر باقی می‌ماند. دو درصد از مبلغ پروژه هم به عنوان هدیه از طرف کارلنسر برای برونسپاری پروژه‌های بعدی در حسابتان باقی می‌ماند.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.