کد خبر : 7346 / /
/

بر اساس داده‌های موجود از بازار مسکن تهران و قیمت مسکن در یک سال گذشته، فهرستی از متوسط قیمت و درصد تغییر قیمت آپارتمان در یک سال گذشته به دست آمده است.

 بر اساس آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار در ماه شهریور ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹ درصد تغییر قیمت تعدادی از محلات تهران به دست آمده است. همچنین با توجه به آگهی‌های مرداد ۱۴۰۰، درصد تغییر قیمت از مرداد ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۰ اعلام شده است.

بر اساس داده‌ای دریافتی از سایت دیوار و آگهی‌های ثبت شده آپارتمان مسکونی، فهرستی از متوسط قیمت و درصد تغییر قیمت آپارتمان در محلات منطقه دو شهرداری به دست آمده است.

با توجه به اطلاعات استخراج شده، در بین محلات شهرداری منطقه دو تهران، دریان‌نو، شهرآرا و مرزداران با افزایش حدود ۱۹ درصد کم‌ترین درصد افزایش قیمت نسبت به شهریور سال ۱۳۹۹ را ثبت کرده‌اند. همچنین محلات طرشت با افزایش ۲۵ درصدی و صادقیه با افزایش ۲۶ درصدی متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی بیش‌ترین افزایش قیمت را در یک سال گذشته در منطقه ۲ شهرداری تهران داشتند.

متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در این محلات در شهریور ۱۴۰۰ نسبت به مرداد ماه حدود ۱.۷ درصد افزایش داشته است که درصد بسیار کمی است و نشان دهنده ثبات نسبی قیمت در این محلات بین مرداد و شهریور ۱۴۰۰ بوده است. همچنین متوسط قیمت محلات دریان‌نو و گیشا و شهرک غرب در شهریور ماه نسبت به مرداد کاهش قیمت داشته است.

درصد افزایش قیمت محلات ستارخان و گیشا و سعادت آباد در شهریور ۱۴۰۰ نسبت به شهریور ۱۳۹۹ حدود ۲۱ درصد بوده است. متوسط قیمت خرید آپارتمان در منطقه دو شهرداری تهران در شهریور ۱۴۰۰ نسبت به شهریور ۱۳۹۹ به طور میانگین حدود ۲۱ درصد افزایش داشته است. منطقه دو شهرداری با میانگین افزایش ۲۱ درصدی در یک سال گذشته ثبت شده است؛ اما محلات منطقه دو شهرداری با متوسط درصد تغییر ۳۱ درصدی ثبت شده‌اند.

گران‌ترین منطقه برای خرید خانه با توجه به آگهی‌های دیوار در شهریور ۱۳۹۹ در منطقه دو تهران سعادت آباد بوده است که در شهریور ۱۴۰۰ نیز همین منطقه در کنار محله شهرک غرب از محلات گران قیمت تهران هستند./ تجارت نیوز

محلات گران قیمت تهران

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.