کد خبر : 7320 / /
/

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران گفت: واردات خودرو یکی از راهکار‌های موثری است که می‌تواند باعث رشد کیفی و رقابتی کردن بازار داخلی شود و نوسانات موجود در بازار نیز تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

سعید موتمنی گفت: در حال حاضر نیاز امروز جامعه خودرویی کشور به واردات است و از سال ۹۷ که واردات خودرو ممنوع شد شاهد بالا رفتن قیمت بی رویه خودرو هستیم و اگر واردات صورت بگیرد قیمت خودرو‌های وارداتی که بیش از ۸ برابر شده کاهش خواهد یافت و این مساله بر کاهش قیمت خودرو‌های داخلی نیز تاثیر گذار است.

وی تصریح کرد: واردات خودرو یکی از راهکار‌های موثری است که می‌تواند باعث رشد کیفی و رقابتی کردن بازار داخلی شود و نوسانات موجود در بازار نیز تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

موتمنی اظهار کرد: واردات خودرو باید به صورت برنامه‌ریزی شده صورت بگیرد و یکی از مزیت‌های واردات خودرو سوق دادن خودروسازان به سمت کیفی‌سازی بیشتر تولیدات داخلی است به هر حال زمانی که خودروساز بداند، برند‌های خارجی در بازار داخل وجود دارند، تلاش می‌کنند تا سطح کیفی محصولات خود را افزایش دهند و بازار رقابتی ایجاد می‌شود که باعث متوزان شدن قیمت‌ها می‌شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران گفت: این حق مصرف کننده داخلی است ه از خودروی با کیفیت استفاده کنند و درچند سال اخیر به دلیل افزایش بی رویه قیمت خودرو توان مصرف کننده برای خرید اتومبیل دلخواه کاهش یافته است و امیدوار هستیم این طرح هرچه زودتر اجرایی شود تا تعادل در قیمت بازار خودرو صورت بگیرد.

موتمنی افزود: در حال حاضر در بازار خودرو انحصار وجود دارد که با واردات خودرو این مساله مرتفع می‌شود و قطعا واردات خودرو زمینه توانمندی تولیدکننده داخلی را فراهم می‌سازد و باعث کاهش قیمت‌ها خواهد شد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.