کد خبر : 6805 / /
/

اخبار روز/اخبار مهم روز/اخبار حوادث

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت از زمینگیر شدن سارقان مسلح در 2 عملیات جداگانه پلیس پایتخت و کشف دو قبضه سلاح جنگی از آن ها خبر داد.

فرمانده انتظامی پایتخت از شناسایی و دستگیری سارقان مسلح در دو عملیات جداگانه خبر داد.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت  از زمینگیر شدن سارقان مسلح در 2 عملیات جداگانه پلیس پایتخت و کشف دو قبضه سلاح جنگی از آن ها خبر داد.

سردار رحیمی با اشاره به اجرای طرح برخورد ضربتی با سارقان، تصریح کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه توسط سارقان شرور در پایتخت، طرح برخورد با سارقان مسلح به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس پایتخت قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه تیم های گشت ضربت خودرویی و موتوری در نقاط مختلف شهر مستقر هستند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه پلیسی به سرعت واکنش لازم را انجام دهند، عنوان داشت: در این رابطه عوامل گشت کلانتری قلهک در پی مشکوک شدن به سرنشینان یک دستگاه موتور سیکلت که دارای پلاک مخدوش بود، برای بررسی صحنه اقدام کرده که این افراد به محض مشاهده ماموران با سرعت و در خلاف جهت حرکت خودروها اقدام به فرار می کنند.

سردار رحیمی گفت: مجرمان که با خود سلاح به همراه داشتند به سمت ماموران اقدام به تیراندازی کرده که در ادامه ماموران لاستیک موتور سیکلت مجرمان را هدف قرار داده و سارقان را متوقف و دستگیر کردند.

وی افزود: در بررسی سوابق این مجرمان مشخص شد که یکی از آنان دارای 24 فقره سابقه سرقت، شرارت و... بوده و همچنین همدست او نیز دارای سوابق متعدد است.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در اجرای طرح برخورد ضربتی با سارقان کیف قاپ و سارقان منزل نیز، عوامل ضربتی کلانتری ولنجک، پس از مشاهده رفتار مشکوک فردی که با ماسک در حال زاغ‌زنی مراجعین یکی از اماکن تجاری بود و همدست وی با موتور سیکلت روشن دارای پلاک مخدوش در کنار او انتظار می کشید؛ به بررسی موضوع پرداختند، که این افراد نیز به محض مشاهده ماموران به سرعت از محل متواری می شوند.

 سردار رحیمی افزود: متهمان با سرعت عمل و پیگیری های مجدانه ماموران کلانتری ولنجک پس از دقایقی تعقیب و گریز متوقف و دستگیر شدند که در بررسی های انجام شده از متهمان، یک قبضه سلاح کمری کشف شد.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات یکی از سارقین که سلاح به همراه داشت از ناحیه پا هدف گلوله پلیس قرار گرفت، افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد این سارقان نیز دارای سوابق متعدد سرقت و شرارت هستند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: طرح برخورد با جرائم خشن به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری ها و گشت های یگان امداد قرار دارد و هرگز اجازه نخواهیم داد که سارقان با آسودگی خاطر مرتکب اعمال مجرمانه شوند.

وی با قدردانی از دستگاه قضا در برخورد مقتدرانه با مجرمان جرائم خشن، خاطرنشان کرد: به طور حتم صدور احکام بازدارنده می تواند تاثیر بسزایی در تنبیه مجرمان و خلافکاران داشته باشد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار