کد خبر : 6518 / /
/

اخبار روز/اخبار مهم روز/اخبار حوادث

برخی معتقدند که واکسیناسیون اساتید و دانشجویان پیش شرط اصلی بازگشایی دانشگاه ها است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره آخرین جزئیات بازگشایی دانشگاه های کشور توضیحاتی را ارائه داد.

در ماه های اخیر صحبت های مختلفی درباره بازگشایی دانشگاه ها مطرح شده است. برخی معتقدند که واکسیناسیون اساتید و دانشجویان پیش شرط اصلی بازگشایی دانشگاه ها است. البته ممکن است بازگشایی دانشگاه ها پیش از واکسیناسیون کامل دانشجویان انجام شود. پیش از این دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، تاکید کرده بود که بازگشایی دانشگاه ها با حضور 40 درصدی دانشجویان انجام می شود. امروز دکتر علی اکبر حقدوست، معاون آموزشی وزیر بهداشت، جزئیات بیشتری را درباره بازگشایی دانشگاه ها مطرح کرده است.

دکتر علی اکبر حقدوست معاون آموزشی وزارت بهداشت و درمان درباره جزئیات بازگشایی دانشگاه‌ها اظهار کرد: با تمهیداتی که از قبل اندیشیده شده بود، واکسیناسیون اساتید و دانشجویان از شهریور ماه آغاز شده است و در حال حاضر تقریبا دو سوم دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی واکسن دریافت کردند. امیدواریم واکسیناسیون دانشجویان و اساتید تا پایان مهرماه به اتمام برسد.

وی افزود: تمامی امتحانات ترم جاری دانشگاه علوم پزشکی حضوری برگزار خواهد شد و کلاس‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز حضوری خواهد بود.

حقدوست گفت: شروع کلاس‌های دانشجویان جدیدالورود مجازی است، اما کلاس‌های عملی و رفع اشکال این دانشجویان به صورت حضوری خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت و درمان بیان کرد: اگر دانشجویی بیماری زمینه‌ای داشت بدون درج در سنوات می‌تواند از مرخصی تحصیلی استفاده کند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار