کد خبر : 6230 / /
/

اخبار ورزشی| پور میرزایی| مدال نقره پورمیرزایی

وزنه بردار ایرانی در دسته فوق سنگین در بازی های پارالمپیک 2020 به روی تخته رفت و به مدال نقره این بازی ها دست پیدا کرد.

 

 منصور پور میرزایی، وزنه بردار ایرانی در دسته 107+ در بازی های پارالمپیک 2020 امروز (دوشنبه) از ساعت 14 به روی تخته رفت. پورمیرزایی وزنه 235 کیلوگرم را در اولین انتخاب خود به راحتی بالای سر برد. وزنه بردار ایرانی 241 کیلوگرم را در انتخاب دوم خود را با قدرت بالای سر برد و به دو چراغ سفید دست پیدا کرد. پورمیرزایی وزنه 246 کیلوگرم را برای حرکت سوم خود انتخاب کرد اما نتوانست این وزنه را پرس کند.

جمیل ال شبلی وزنه بردار اردنی نیز وزنه 236 را انتخاب کرد و آن را بالای سر برد. وزنه بردار اردنی 241 کیلوگرم را در انتخاب دوم بالای سر برد و سه چراغ سفید را از آن خود کرد و به مدال طلا دست یافت.

پورمیرزایی جانشین سیامند رحمان در دسته فوق سنگین است. مرحوم سیامند رحمان در دسته فوق سنگین پاراوزنه برداری بازی های پارالمپیک 2016 ریو وزنه 310 کیلوگرم را بالای سر برد و این رکورد در گینس ثبت شده است. وی در 11 اسفند 1398 به دلیل حمله قلبی از دنیا رفت.

در این دوره از بازی‌های پارالمپیک، تیم وزنه‌برداری ایران با پنج ورزشکار به نام‌های امیر جعفری، روح‌الله رستمی، سامان رضی، سیدحامد صلحی‌پور و منصور پورمیرزایی شرکت کردند.

در روزهای گذشته در کاروان پاراوزنه برداری ، امیر جعفری به مدال نقره ، روح الله رستمی مدال طلا، سامان رضی نیز مدال برنز و صلحی پور به مدال نقره دست یافت.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.