کد خبر : 6163 / /
/

اخبار ورزشی| اخبار پرسپولیس| سرمربی پرسپولیس

موفقیت در فوتبال بی دلیل نیست. نه فقط در فوتبال بلکه در هر عرصه‌ای. آدمی که موفق می‌شود بدون شک جدا از توانمندی و پشتکار از همه مهمتر مشورت درست می‌گیرد.

اخبارورزشی:بازی‌های خوب پدیده به همراه یحیی گل‌محمدی موجب شد این مربی بار دیگر در تیررس پرسپولیس قرار گیرد. یحیی گل‌محمدی در دوره قبل که سرمربی پرسپولیس شده بود در سایه اشک و انتقاد از این تیم جدا شد اما این بار او را با سلام و صلوات از مشهد آوردند و میلیاردها تومان بابت رضایتنامه اش به پدیده دادند.

 

روزهای خوب پرسپولیس با یحیی ادامه پیدا کرد و خیلی‌ها گفتند که این تیم، تیم برانکو و کالدرون است اما صعود به دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا و همچنین قهرمانی پنجم به خوبی به همه ثابت کرد یحیی گل‌محمدی هم در زمره مربیان موفق فوتبال باشگاهی است. همه این‌ها به کنار؛ با یک تیم آماده و ساخته شده هم قهرمانی هنر است.

پرسپولیس در حال تغییر است. یعنی مدت‌هاست که تغییر کرده. دیگر مرد شماره یک این تیم علیرضا بیرانوند نیست. در نوک خط حمله اثری از مهدی طارمی و علی عیلپور نمی‌بینیم. با احترام به برانکو و کالدرون که باید از دوران حضورشان در جمع سرخپوشان به نیکی یاد کرد باید گفت این تیم پرسپولیس ساخته یحیی گل‌محمدی است و اگر قهرمان می‌شود به بهانه دانش و مدیریت این مربی است و هر مربی دیگری هم جای یحیی بود ساخت‌های خوب گذشته را خراب نمی‌کرد.

موفقیت در هیچ عرصه ای بی دلیل نیست. یکی از دلایل موفقیت یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس اهمیت و احترامی است که او به آنالیزور خود می‌گذارد. محمد عسگری؛ یحیی گل‌محمدی از این مربی جوان روی نیمکت بهره می‌برد در حالی که در خیلی از تیم‌های لیگ برتری جای آنالیزور روی سکوهاست و شاید هم دور دست‌ها! یحیی گل‌محمدی از آنالیزور به عنوان مربی - آنالیزور بهره می‌برد اما دیگر مربیان از آنالیزور به عنوان ویدئو آنالیزور استفاده می‌کنند.

به واقع یحیی از آنالیزور خود می‌خواهد در جریان بازی بازیخوانی کند و به او تجزیه و تحلیل بدهد اما دیگر مربیان به این قانع اند که آنالیزور در جریان هفته فقط فیلم‌ها را برش بزند و فیلمی از حریف برای نشست تئوری اول هفته یا پایان هفته آماده کند.

نشستن محمد عسگری روی نیمکت پرسپولیس با این همه پیشکسوتی که پرسپولیس دارد نشان از اهمیت یحیی گل‌محمدی به آنالیزور است و اینکه هر کس را بهر کاری ساخته اند. از همه مهمتر؛ مگر می‌شود کسی که تیم حریف را تجزیه و تحلیل می‌کند و برای پیروزی راهکار ارایه می‌دهد روی نیمکت ننشیند و جایگاه مهمی روی نیمکت نداشته باشد؟

منبع: خبرورزشی

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.