کد خبر : 6140 / /
/

اخبار ورزشی/خبر ورزشی/اخبار ورزشی امروز

حسن اهوازی بامداد امروز (ششم شهریورماه) در سن ۷۴ سالگی بر اثر ایست قلبی در اهواز دار فانی را وداع گفت.

 مربی سابق تیم‌ ملی فوتبال و از پیشکسوتان عرصه خبر خوزستان، دار فانی را وداع گفت.

حسن اهوازی بامداد امروز (ششم شهریورماه) در سن ۷۴ سالگی بر اثر ایست قلبی در اهواز دار فانی را وداع گفت. او فوتبال خود را از تیم شاهین اهواز شروع کرد و رفته رفته به تیم پاس اهواز با هدایت مرحوم رضا گنجاپور و تیم‌های آب و برق و منتخب خوزستان راه پیدا کرد.

اهوازی از هم دوره‌ای‌های مرحوم ایرانپاک و حسن علم و همچنین فریدون ممبینی بود که پس از دوران بازیگری وارد عرصه مربیگری و داوری نیز شد. او کار خود در عرصه مربیگری را با هدایت تیم فوتبال جوانان نیرو اهواز شروع کرد و سپس هدایت تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان خوزستان هم به او سپرده شد و توانست تیم بزرگسالان خوزستان را در رقابت‌های کشوری به عنوان سومی برساند. کریم بوستانی و برادران بختیاری‌زاده نیز از شاگردان وی محسوب می‌شوند.

او در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تیم‌ملی نیز مربیگری کرده بود. اهوازی در سال ۵۳ دستیار حشمت مهاجرانی در تیم‌ملی جوانان و دستیار یاگودیچ در مسابقات جوانان ۱۹۷۷ آسیا بود. او در سال ۵۸ هم دستیار اصغر شرفی در تیم‌ملی بزرگسالان بود.

مرحوم اهوازی از خبرنگاران قدیمی خوزستان نیز محسوب می‌شد. او نماینده روزنامه‌های خبر ورزشی، جهان فوتبال و ابرار ورزشی در استان بود. مهدی ابوس، عبد مزرعاوی، رضا رشیدی‌نسب و فرهاد عجمیان از نسل‌های متفاوت عرصه خبر هستند که شاگرد مرحوم اهوازی بودند.

مرحوم اهوازی در گذشته عضو کمیته فنی باشگاه فولاد بود و اکنون نیز به عنوان مشاور رییس هیات فوتبال خوزستان مشغول به فعالیت بود.

اهوازی از چهره‌های خوشنام فوتبال خوزستان و عرصه خبر بود که پس از فوت وی نیز مسئولان ورزشی، پیشکسوتان فوتبال و خبرنگاران استان در پیام‌هایی درگذشت وی را تسلیت گفتند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار