کد خبر : 6091 / /
/

اخبار روز| اخبار افغانستان| بانک جهانی

بانک جهانی به دنبال به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان اعلام کرد کمک مالی به افغانستان را متوقف می‌کند.

 

به دنبال به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، بانک جهانی اعلام کرد کمک مالی به افغانستان را متوقف می‌کند.

در حالی که بیش از یک هفته از تصرف کابل، پایتخت افغانستان به دست طالبان می‌گذرد سخنگوی بانک جهانی در از طریق ایمیل به سی‌ان‌بی‌سی گفت: ما عمیقاً نگران وضعیت به وجود آمده در افغانستان و تأثیر آن بر چشم‌انداز توسعه این کشور، به ویژه برای زنان، هستیم.

سخنگوی بانک جهانی ادامه داد: ما توزیع کمک مالی و فعالیت‌های خود در افغانستان را متوقف کرده‌ایم و مطابق با سیاست‌گذاری‌های بین‌المللی بانک جهانی و راه‌کارهای خود وضعیت افغانستان را از نزدیک تحت نظر داریم و مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. در عین حال ما به همکاری و مشورت نزدیک با جامعه بین‌الملل و شرکای طرح توسعه خود ادامه خواهیم داد.

بانک جهانی ۵.۳ میلیارد دلار برای پروژه‌های توسعه افغانستان تخصیص داده بود.

هفته گذشته هم صندوق بین‌المللی پول تصمیم گرفت دسترسی طالبان به منابع مالی افغانستان در نزد این صندوق را مسدود کند. صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد قبل از اینکه دوباره این منابع را آزاد کند باید وضعیت و مواضع دولت کابل شفاف‌سازی شوند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.