کد خبر : 5943 / /
/

اخبار سیاسی| جنگ در نوار غزه| حمله به نوار غزه| حماس و اسرائیل

برخی منابع عبری زبان از شلیک خمپاره از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی خبر دادند.

برخی منابع عبری زبان از شلیک خمپاره از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی خبر دادند.

منابع محلی در غزه اعلام کردند که پدافند هوایی مقاومت، هواپیماهای جنگی اسرائیلی در شمال این باریکه را هدف قرار داده است.

منابع فلسطینی نیز گزارش دادند که قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی به سمت قایق‌های صیادی فلسطینی در دریای غزه شلیک کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در واکنش به حوادث جاری درشمال نوارغزه، ۴ پایگاه وابسته به حماس در غزه را هدف قرار داده است.

بر اساس گزارش‌ها، جنگنده‌های صهیونیستی مرکز «عرین» وابسته به مقاومت فلسطین در غرب اردوگاه «النصیرات» را با سه موشک هدف قرار دادند.

منابع محلی فلسطینی گزارش دادند  که جنگنده‌های اسرائیلی 9 موشک به سمت منطقه مجاور نیروگاه تولید برق در النصیرات شلیک کرده اند.

 غزه زیر آتش از زمین و هوا 

خبرنگار شبکه خبری الجزیره گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی پایگاه‌های مقاومت فلسطین را در مناطق مختلف غزه هدف قرار داده است.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی در مرز با غزه به حالت آماده باش در آمده است.

برخی منابع خبری از هدف قرار گرفتن برج «الفیروز» در غرب شهر غزه خبر دادند. 

بر اساس گزارش منابع محلی فلسطینی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک نقطه دریایی در غرب غزه را نیز بمباران کردند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که قایق های جنگی رژیم صهیونیستی به سمت قایق‌های صیادی فلسطینی در دریای غزه شلیک کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی: چهار پایگاه را هدف گرفتیم

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در واکنش به حوادث جاری در شمال نوارغزه 4 پایگاه وابسته به حماس در غزه را هدف قرار داده است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به حوادث روز گذشته در مرز غزه و نیز حملات جنگنده‌های این رژیم به مناطق مختلف غزه با اعلام اینکه «رخدادهای خطرناکی در منطقه جنوبی در حال وقوع است» تهدید کرد که این رژیم هیچگونه نقض حاکمیت اسرائیل را نمی‌پذیرد.

 پاسخ خمپاره ای مقاومت به تجاوز صهیونیست‌ها 

منابع محلی در نوار غزه اعلام کردند که پدافند هوایی مقاومت فلسطین به سمت جنگنده‌های اسرائیلی در شمال این باریکه آتش گشوده‌اند.

  گلوله ضدهوایی مقاومت به شهرک صهیونیست نشین سیدیروت هم رسید  

پایگاه خبری عبری زبان "0404" اعلام کرد که گلوله ضدهوایی مقاومت به ساختمانی در شهرک «سدیروت» در مجاورت نوار غزه اصابت کرده و خسارت‌هایی در پی داشته است.

برخی منابع عبری زبان از شلیک خمپاره از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی خبر دادند.

 واکنش حماس به حملات رژیم صهیونیستی به غزه 

«فوزی برهوم»، سخنگوی جنبش حماس گفت: طبق معمول، رژیم صهیونیستی تلاش دارد، با بمباران مراکز مقاومت بر شکست و ناامیدی خود در مقابل ثبات و استواری  مردم ما و مقاومت شجاعانه اش سرپوش بگذارد.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تصریح کرد که با عزم و اراده کامل غزه بار دیگر به یاری مسجد الاقصی و اماکن مقدس خواهد شتافت و دشمن را با  آتش خود نابود می کند

برهوم افزود: ملت بزرگ ما با مقاومت خود بی شک به پیروزی دست می یابد و رژیم اشغالگر و محاصره رو به زوال و فروپاشی است.

به نظر می‌رسد هدف از دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به غزه تحمیل معادله‌ای جدید علیه مقاومت در غزه است. مقاومت پیش از این اعلام کرده بود که اجازه تحمیل معادله‌ای جدید را به اسرائیل نخواهد داد.

حملات اسرائیل پس از آن صورت گرفت که یک نظامی این رژیم به ضرب گلوله یک شهروند فلسطینی به شدت زخمی شد. این نظامی صهیونیست در جریان فعالیت‌های فلسطینیان در سالروز به آتش کشیدن مسجدالأقصی توسط اسرائیل هدف قرار گرفته شد. 

این در حالی است که رسانه‌های فلسطینی شنبه شب از زخمی‌شدن ده‌ها فلسطینی بر اثر شلیک مستقیم گلوله توسط نظامیان به سوی آنها خبر دادند.

گروه‌های فلسطینی هم اعلام کردند در اقدامی هماهنگ مقادیر زیادی از بالن‌های آتش زا را به شکل همزمان به سوی شهرک‌های مهاجر پذیر رها سازی کرده‌اند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم اعلام کرد رژیم صهیونیستی با این اقدام خود باید به مهاجران صهیونیست اعلام کند امروز را در پناهگاه بخوابند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار