کد خبر : 5890 / /
/

طالبان/ حمله طالبان/طالبان در افغانستان

الجزیره به نقل از رسانه‌های افغانستان اعلام کرد: اشرف غنی، رئیس‌جمهوری (سابق) افغانستان پس از خروج از کابل با خانواده‌اش در ابوظبی، پایتخت امارات مستقر شده است.

برخی منابع خبری از استقرار رئیس‌جمهوری (سابق) افغانستان در ابوظبی، پایتخت امارات خبر داده‌اند.

الجزیره به نقل از رسانه‌های افغانستان اعلام کرد: اشرف غنی، رئیس‌جمهوری (سابق) افغانستان پس از خروج از کابل با خانواده‌اش در ابوظبی، پایتخت امارات مستقر شده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که نخستین هواپیمای نظامی فرانسوی حامل افراد نجات ‌یافته از افغانستان شبانه در ابوظبی فرود آمده است.

اشرف غنی روز یکشنبه قبل از ورود نیرو‌های طالبان به کابل، افغانستان را به مقصد تاجیکستان ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند. گفته می‌شود که او هنگام فرار ۴.۵ میلیون دلار همراه خود خارج کرده است.

پیش از این وزارت امور خارجه ازبکستان با انتشار بیانیه‌ای استقرار اشرف غنی و دیگر مقامات این کشور در ازبکستان را رد کرد.

بسیاری از مردم افغانستان در پی تحولات اخیر و با کمک نظامیان از کشور خود به امید مهاجرت به کشور‌های امریکایی و اروپایی گریختند. اما سازمان امداد پناهندگان شرق افریقای سازمان ملل اعلام کرد که دولت امریکا از کشور افریقایی اوگاندا درخواست کرده تا میزبان ۲ هزار نفر از پناهندگان افغانستانی باشد.

از سوی دیگر طبق اخبار منتشر شده، قرار است ۵۰۰ نفر از پناهندگان افغانستانی وارد فرودگاه بین‌المللی «انتبه» اوگاندا شوند و با توجه به این موضوع وزارت امور اضطراری اوگاندا اعلام کرده است که منتظر رسیدن نخستین تعداد از آوارگان افغانستانی است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار