کد خبر : 52615 / /
/

حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

خبرخوش دولت برای بازنشستگان | زمان افزایش 40 درصدی حقوق بازنشستگان | معوقات کی پرداخت می شود؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه جداول بودجه تا آخر اردیبهشت ماه از سوی مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد، گفت: براساس زمانبندی طراحی شده در قانون، احکام همسان‌سازی از خرداد ماه اجرا و البته معقوقات ۲ ماه نخست سال نیز پرداخت خواهد شد.

خبرخوش دولت برای بازنشستگان | زمان افزایش 40 درصدی حقوق بازنشستگان | معوقات کی پرداخت می شود؟

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دولت و مجلس به تصویب رسیده و به زودی اجرایی می‌شود. افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ۳۵ تا ۴۰ درصد به نسبت حقوق، در نظر گرفته شده است. ۴۰ درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی توسط شورای نگهبان و مجمع تامین اجتماعی تصویب و در برنامه هفتم توسعه نیز ابلاغ شده است.  از دولت انتظار است تا قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان را اجرایی کند جدیدترین اخبار درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان را در سایت خبر آزاد دنبال کنید .

حقوق بازنشستگان

داوود منظور امروز یکشنبه – ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - در جریان برنامه پاسخگویی سازمان برنامه و بودجه به درخواست‌های مردمی، برای سومین بار در مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری حاضر شد و پاسخگوی پیام‌ها، نظرات، ایده‌ها و شکایات مخاطبان شد.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به دغدغه شهروندی نسبت به کمبود تخت‌های بیمارستانی و سرانه بهداشتی در شهر مقدس مشهد، تصریح کرد: در دولت سیزدهم همواره تلاش کردیم که به ویژه در موضوع سلامت، افزایش اعتبارات را با شیب تندتری نسبت به سایر بخش‌ها در بودجه ۱۴۰۳ در نظر داشته باشیم؛ البته در ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ نیز رشد بودجه بهداشت و درمان ممتاز بود.

منظور تاکید کرد: در محاسبه سرانه‌های بهداشت و درمان نه فقط جمعیت سرشماری شده بلکه جمعیت سیال، مسافران و حتی اتباع خارجی نیز لحاظ می‌شوند و لذا سرانه بهداشت مشهد و بودجه دانشگاه علوم پزشکی این شهر مقدس نسبت به سایر شهرستان‌ها عدد بالاتری درنظر گرفته شده است.

وی افزود: سرانه تخت مشهد کمتر از سایر شهرستان‌هاست و معتقدیم که باید افزایش پیدا کند. البته اخیرا مجوز ساخت بیمارستان یکهزار تختخوابی با کمک خیران و مشهد داده شده و امیدواریم هر چه زودتر وارد مرحله اجرایی شود.

تامین سالانه ۴۰ همت برای رتبه‌بندی معلمان در دولت سیزدهم؛ قدردان زحمات معلمان هستیم

منظور با تاکید بر اینکه سیاست دولت سیزدهم در جلب رضایت حداکثری معلمان است، گفت: قانون رتبه‌بندی معلمان در دولت سیزدهم اجرا شد؛ اجرای این قانون برای دولت هزینه‌ سنگینی را در بر داشت به طوری که در همین دو سال گذشته، سالانه ۴۰ همت برای رتبه‌بندی معلمان از سوی دولت هزینه شده است.

وی افزود: تلاش کردیم عقب‌افتادگی که در حقوق معلمان ایجاد شده بود را در دولت مردمی جبران کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: سیاست ما این است که در هر فرصت از زحمات معلمان قدردانی شود به عنوان مثال در روز معلم امسال و سال گذشته، مبلغی را به عنوان پاداش به معلمان اختصاص دادیم که این در سال‌های گذشته سابقه نداشت.

وی در پاسخ به شهروندی درباره فوق‌العاده ویژه معلمان، گفت: در سال ۱۴۰۳ این موضوع در بودجه درنظر گرفته نشده است اما اگر وزارت آموزش و پرورش تصویب کند و در شورای حقوق و دستمزد نیز مصوب شود، سازمان برنامه و بودجه آنرا در سال ۱۴۰۴ در بودجه درنظر خواهد گرفت

حقوق بازنشستگان

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از خردادماه اجرایی می‌شود

در ادامه معلمی بازنشسته از قم سوالاتی درباره زمان اجرای احکام همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطرح کرد، که منظور در این باره گفت: وظیفه ما در دولت این است که معیشت بازنشستگان را بهبود بخشیم. دولت در لایحه بودجه سال گذشته این پیش‌بینی را داشت که منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین شود.

وی افزود: منابع افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص خواهد یافت. بنا داریم که در گام اول ۴۰ درصد همسان‌سازی را انجام دهیم.

منظور با تاکید بر اینکه جداول بودجه تا آخر اردیبهشت ماه از سوی مجلس شورای اسلامی اعلام خواهد شد، گفت: براساس زمانبندی طراحی شده در قانون، احکام همسان‌سازی ان‌شالله از خرداد ماه اجرا و البته معقوقات دو ماه نخست سال نیز پرداخت خواهد شد

حقوق بازنشستگان

فیش جدید حقوق بازنشستگان صادر شد

فیش‌های حقوقی بازنشستگان کارگری برای اردیبهشت صادر شد؛ این فیش‌ها در سامانه مربوطه قابل رویت است.

ایلنا در گزارشی نوشت: در این فیش ها، حقوق بازنشستگان به میزان ابلاغی افزایش یافته است؛ حداقل بگیران مشمول افزایش ۳۵.۳ درصدی و مستمری بگیران سایر سطوح مشمول افزایش ۲۲ درصدی به اضافه رقم ثابت شده اند.

گفتنی است هنوز احکام حقوقی جدید بازنشستگان کارگری صادر نشده است؛ مابه التفاوت فروردین نیز ظاهراً قرار است همراه حقوق خردادماه به حساب مستمری بگیران تامین اجتماعی واریز شود.

در این فیش ها، حقوق بازنشستگان به میزان ابلاغی افزایش یافته است؛ حداقل بگیران مشمول افزایش ۳۵.۳ درصدی و مستمری بگیران سایر سطوح مشمول افزایش ۲۲ درصدی به اضافه رقم ثابت شده اند.

گفتنی است هنوز احکام حقوقی جدید بازنشستگان کارگری صادر نشده است؛ مابه التفاوت فروردین نیز ظاهراً قرار است همراه حقوق خردادماه به حساب مستمری بگیران تامین اجتماعی واریز شود.

جزئیات واریز حقوق بازنشستگان و فیش حقوقی اردیبهشت

فیش‌های حقوقی اردیبهشت ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران با اعمال افزایش حقوق صادر شد.

فیش‌های حقوقی اردیبهشت ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران، با اعمال افزایش ۳۵ درصدی برای حداقل‌بگیران و ۲۲ درصدی به همراه رقم ثابت برای سایر سطوح کارگران منتشر شد.

فیش‌های حقوقی اردیبهشت ماه بازنشستگان کارگری که با اعمال افزایش حقوق همراه هستند، در سامانه مربوطه قابل مشاهده شد. این خبر مسرت‌بخش پس از ماه‌ها انتظار و پیگیری‌های مستمر تشکل‌های کارگری و بازنشستگان، نهایتا به ثمر نشست و لبخند رضایت را بر لبان این عزیزان نقش بست.

در این فیش‌ها حقوق بازنشستگان به میزان ابلاغی افزایش یافته است؛ حداقل‌بگیران مشمول افزایش ۳۵.۳ درصدی و مستمر‌بگیران سایر سطوح مشمول افزایش ۲۲ درصدی به اضافه رقم ثابت شده‌اند.

گفتنی است، هنوز احکام حقوقی جدید بازنشستگان کارگری صادر نشده است؛ مابه‌التفاوت حقوق فروردین ماه نیز ظاهراً قرار است همراه حقوق خردادماه به حساب مستمری‌بگیران تامین اجتماعی واریز شود.

حقوق بازنشستگان

زمان پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران مربوط به فروردین ماه در اردیبهشت واریز می‌شود.

مبلغ افزایش حقوق ۲ میلیونی بازنشستگان و مستمری بگیران مربوط به فروردین ماه در اردیبهشت واریز می‌شود.

سید مرتضی حسینی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: هر ساله محاسبات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین ماه انجام می‌گیرد و امسال نیز همین روند ادامه می‌یابد و متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، مستمری بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند.

او تصریح کرد: براین اساس، مستمری بازنشستگان در فرودین‌ماه مطابق سال گذشته پرداخت می‌شود، اما حقوق اردیبهشت بر اساس نرخ جدید اعمال می‌شود و مابه‌التفاوت حقوق فروردین مستمری‌بگیران نیز در اردیبهشت پرداخت می‌شود.

حسینی گفت: امیدواریم سازمان تامین اجتماعی در سال جدید نیز مانند سال گذشته برای پرداخت مستمری بازنشستگان نیازی به استقراض از سیستم بانکی پیدا نکند. یکی از مهم‌ترین دوران زندگی هر شاغلی، زمانی است که پس از سال‌ها کار و تلاش بی‌وقفه قصد استراحت دارد. از دغدغه‌های مهم این دوران قطع شدن حقوق کارمندی است که می‌تواند باعث مشکلات مالی در زندگی افراد شود./ اندیشه معاصر

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.