کد خبر : 52563 / /
/

کدام وسایل را نباید در زیرزمین خانه‌ نگه داشت ! | این موارد در زیرزمین سالم نخواهند ماند !

زیرزمین می‌تواند محل خوبی برای ذخیره برخی اقلام باشد که همیشه از آنها استفاده نمی‌کنید، اما قبل از اینکه چیزی را در زیرزمین انبار کنید، در نظر بگیرید که این فضا اغلب خنک و مرطوب می‌ماند.

کدام وسایل را نباید در زیرزمین خانه‌ نگه داشت ! | این موارد در زیرزمین سالم نخواهند ماند !

با نگهداری بعضی از وسایل در زیرزمین، احتمال آسیب رسیدن آنها زیاد می شود مثل کتاب ها، هیزم، فرش و قالیچه که بخاطر رطوبت و وجود حشرات ممکن است خراب شوند.

موارد مطرح شده در این مطلب در زیرزمین سالم نخواهند ماند:

نگهداری اسباب بازی در زیرزمین:  اسباب بازی‌های مورد علاقه کودکان- به خصوص حیوانات پلاستیکی و دیگر اسباب بازی‌های پشمی را باید در فضایی به غیر از زیرزمین نگهداری کرد. کرم ها، گرد و غبار، حشرات دیگر و حتی موش ممکن است به اسباب بازی‌ها آسیب بزنند. اگر باید اسباب بازی‌ها را در زیرزمین انبار کنید، مطمئن شوید که در محفظه درب بسته نگهداری می شوند.

انبار کردن کتاب‌ها و نگهداری آنها در زیرزمین:  می خواهید کتاب‌های مورد علاقه خود را از کودکی نگه دارید، تا روزی به کودکان یا نوه‌های خود بدهید، اما نگهداری آنها در زیرزمین، راه حل مناسبی نیست. حشراتی هستند که در محیط‌های تاریک و مرطوب، مانند زیرزمین رشد می کنند همچنین ساس‌ها روی مواد نشاسته ای مثل چسبی که کتاب را متصل می کند، رشد می کنند.

نگهداری فرش و قالیچه در زیرزمین:  فرش و قالیچه لوله کرده، خانه بزرگی برای حشرات و موش‌ها هستند، روش دیگری در نظر بگیرید که آنها را در مکانی غیر از زیرزمین نگهداری کنید. الیاف فرش همچنین رطوبت و بو را جذب می کنند که اگر برای مدت‌های طولانی باقی بماند ممکن است آنها را خراب کند.

نگهداری و انبار کردن هیزم در زیرزمین:  ممکن است ذخیره هیزم اضافی در زیر زمین، برای زمانی که آماده درست کردن آتش در شومینه هستید، راهی آسان و وسوسه کننده باشد. اما رطوبت در زیرزمین می تواند باعث پوسیدگی شود و چوب را بیش از حد خیس کند. حداقل ۲۰ فوت دورتر از خانه خود هیزم را نگه دارید تا تبدیل به مکانی برای آفات نشود.

نگهداری وسایلی مثل مواد قابل اشتعال در زیرزمین:  ممکن است وسوسه انگیز باشد که مخزن اضافی نفت سفید و یا پروپان را برای کباب در زیرزمین تان نگهداری کنید، زیرا هنگام نگه داشتن مواد قابل اشتعال در داخل، خطرناک است. این نوع مواد قابل اشتعال در صورتی که در نزدیکی آب گرمکن و یا خشک کن لباس باشند، می تواند بسیار خطرناک باشد. به جای آن، آنها را بیرون آورید و در گاراژ یا انبار نگه دارید.

نگهداری برخی اسباب در زیرزمین:  از آنجا که چوب به راحتی می تواند با کپک خراب شود، وسایل چوبی را از زیرزمین بیرون آورید. همین طور مبلمان می توانند رطوبت و بوها را جذب کنند. در عوض، این موارد را در مناطق خشک خانه نگه دارید.

انبار کردن و نگهداری لباس‌های کهنه در زیرزمین:  لباس‌های قدیمی را در نظر بگیرید، لباس‌های مورد علاقه و کت زمستانی؛ لباس‌ها زمانی که در مناطق مرطوب نگهداری می شوند، مستعد هجوم حشرات هستند. زیر زمین محل مناسبی برای نگهداری خز و چرم نیز نمی باشد. لباس‌ها را در کیسه‌های پلاستیکی بسته بندی شده در یک محدوده دیگر از خانه نگهداری کنید.

نگهداری وسایل الکترونیکی در زیرزمین:  اگر می خواهید دی وی دی قدیمی و یا استریو را نگه دارید، آن را در جایی غیر از زیرزمین انبار کنید. دمای بی نهایت و رطوبت می تواند موجب مشکلاتی در اجزای آن شود.

اشتباه در نگهداری فایل و کاغذهای مهم درون زیرزمین:  این اوراق مهم مانند پرونده‌های پزشکی، پاسپورت و گواهی تولد را در زیرزمین نگه ندارید، همین طور عکس می تواند توسط آب و رطوبت اضافی در هوا آسیب ببینند. اگر نیاز دارید برخی از موارد کاغذی را در زیرزمین نگه دارید، آنها را در یک محفظه پلاستیکی محکم قرار دهید.

عکس ها:  اگر آلبوم‌های عکس خانوادگی مورد علاقه خود را در زیرزمین نگه دارید، مدت زیادی سالم نخواهند ماند، عکس‌ها در محیط‌های مرطوب نمی مانند و در طول زمان، حتی خشکی هم آنها را شکننده خواهد ساخت پس بهتر است که این موارد را به فرمت‌های اینترنتی تبدیل کنید تا تصاویری را که دارید همیشگی باشند.

ارثیه‌های خانوادگی: اگر شما ارثیه‌های خانوادگی دارید که به آنها امید دارید، نباید آنها را در زیر زمین قرارشان دهید، بلکه باید یک شرایط ایمن برای نگهداری آنها پیدا کنید و بدانید که در زیر زمین هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که این اتفاق بیفتد و بدانید که آب و کپک هیچ چیز را محکم نگاه نمی دارد.

تخت خواب:

محیط‌های مرطوب مانند زیر زمین، مکان خوبی برای کپک و قارچ هستند، به این معنی که شما نباید تخت خوابی را در آنجا انبار کنید، مگر این که کاملاً پوشیده شده باشد وعلاوه بر این، شما احتمالاً نمی خواهید صورت و بدن خود را در مقابل چیزی که به وسیله هاگ‌های کپک مضر مورد هجوم قرار گرفته است، قرار دهید؛ همچنین می تواند مشکلاتی مانند سردرد تا مشکل تنفسی را برایتان ایجاد کند.

نگهداری دوچرخه:  قرار دادن دوچرخه در زیرزمین ممکن است که کارایی آن را ضعیف کند و وقتی به آن نیاز دارید دیگر غیرقابل استفاده باشد، چرا که نوسانات دمایی در زیرزمین می تواند باعث از دست دادن فشار شود و بنابراین بهتر است در صورت امکان آن را در فضای کنترل شده آب و هوایی نگه دارید.

کنسرو مواد غذایی:  این قوطی‌ها نیازی به یخچال ندارند، اما به این معنا نیست که آنها در یک محیط کنترل نشده آب و هوایی، سالم می مانند. طبق گزارش وزارت کشاورزی، کنسروهایی که به طور تصادفی در زیرزمین منجمد می شوند، دارای پتانسیل ایجاد مشکلات سلامتی برای افرادی هستند که آنها را می خورند و کنسروهایی که در خارج از یخچال ذوب می شوند دیگر برای مصرف ایمن نیستند.

فلز برنج و سازه‌های چوبی:  در حالی که شما ممکن است بخواهید بچه هایتان کار با ابزارهای خود را متوقف کنند و آنها را از اتاق نشیمن، به زیرزمین ببرند، باید بدانید که آنجا جای مناسب برای نگهداری از آنها نیست. زیرزمین بدترین جا برای ذخیره کردن ابزار موسیقی است و دشمن بزرگ این ابزارها رطوبت است. رطوبت باقی می ماند و حتی می تواند روی صدای دستگاه تاثیر بگذارد، آب باقی مانده در آنها می تواند به کپک تبدیل شود و پد و پارچه در سازه‌های چوبی ممکن است که شروع به پاره شدن کند.

نگهداری عطرها:  آن عطر مخصوص به خودتان ممکن است اگر در زیرزمین بماند، دیگر شیرینی نداشته باشد و نوسانات دما و رطوبت می تواند بر عطر و بوی ادکلن شما تاثیر بگذارد و باعث از دست دادن ماندگاری آنها در طول زمان شود.

گازوئیل رو هم به مواد قابل اشتعال در زیرزمین اضافه کنید:  اگر زیرزمین تان شوفاژخانه است، احتمالاً ایده خوبی است که قوطی‌های گاز اضافی تان را جای دیگری نگه دارید و به عنوان یک قاعده کلی، هر چیزی که مانند بنزین احتراقی است باید از خطرات بالقوه آتش‌سوزی مانند شوفاژخانه دور بماند./نمناک

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.