کد خبر : 51494 / /
/

حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | حقوق بازنشستگان کشوری

تغییر روند واریز حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی | حساب خود را چک کنید

واریز حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، بر اساس حروف الفبا و طبق روال معمول، از ساعاتی پیش آغاز شده است.

تغییر روند واریز حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی | حساب خود را چک کنید

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۱۴۰۳ اعلام شد. باید منتظر ماند و دید آیا افزایش حقوق بازنشستگاندر فروردین ماه اعمال خواهد شد یا خیر، اما اگر این افزایش حقوق اعمال نشود، فیش حقوقی آنها مشابه فیش حقوقی سال ۱۴۰۲ خواهد بود.یکی از عوامل مهم در تعیین حقوق بازنشستگان ، سابقه کاری آنهاست. سال‌های کاری فرد در سازمان یا شرکتی که در آن کار می‌کرده است، به عنوان یک شاخص مهم برای محاسبه حقوق بازنشستگان استفاده می‌شود. در ایران، برای محاسبه حقوق بازنشستگان از یک فرمول استاندارد استفاده می‌شود که نرخی از حقوق ماهانه و سابقه کار را در نظر می‌گیرد.

واریز حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، بر اساس حروف الفبا و طبق روال معمول، از ساعاتی پیش آغاز شده است.

به نقل از ایلنا، سید مرتضی حسینی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی پیش از این اعلام کرده بود که مستمری بازنشستگان در فرودین‌ماه مطابق سال گذشته پرداخت می‌شود اما حقوق اردیبهشت بر اساس نرخ جدید اعمال می‌شود و مابه‌التفاوت حقوق فروردین مستمری‌بگیران نیز در اردیبهشت پرداخت می‌شود.

از مدتی پیش زمزمه هایی مبنی بر افزایش مستمری بازنشستگان به گوش رسیده بود و حالا این شایعه به تدریج رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت. البته این موضوع منوط به چراغ سبز دولت است.

حسن ایزدان خواستار اجرای قانون در افزایش مستمری بازنشستگان شد.

در آخرین نشست شورایعالی کار، حداقل دستمزد کارگران ۳۵ درصد و مزد سایر سطوح ۲۲ درصد به اضافه مبلغ ثابت افزایش یافت؛ اما به گفته حسن ایزدان، بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، افزایش مستمری بازنشستگان کارگری تابع قوانین مشخص خود است و می‌تواند از افزایش مزد کارگران شاغل که در شورایعالی کار مصوب شده، بیشتر باشد.

حقوق بازنشستگان

زمان افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

سید مرتضی حسینی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: هر ساله محاسبات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین ماه انجام می‌گیرد و امسال نیز همین روند ادامه می‌یابد و متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، مستمری بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: براین اساس مستمری بازنشستگان در فرودین‌ماه مطابق سال گذشته پرداخت می‌شود اما حقوق اردیبهشت بر اساس نرخ جدید اعمال می‌شود و مابه‌التفاوت حقوق فروردین مستمری‌بگیران نیز در اردیبهشت پرداخت می‌شود.

حسینی گفت: امیدواریم سازمان تامین اجتماعی در سال جدید نیز مانند سال گذشته برای پرداخت مستمری بازنشستگان نیازی به استقراض از سیستم بانکی پیدا نکند.

حقوق ۱۴۰۳ کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟

با توجه به ابلاغ کلیات قانون بودجه سال ۱۴۰۳، تصویب‌نامه افزایش ضریب حقوق سال ۱۴۰۳ کارمندان و بازنشستگان دولت در جلسه هیئت وزیران، ۸ فروردین‌ماه به تصویب دولت رسید که به صورت فوق‌العاده مورد رسیدگی فوری قرار گرفت و به زودی ابلاغ می‌شود.

 در این مصوبه علاوه بر ضریب حقوق شاغلان و بازنشستگان، مبالغ حداقل حقوق و مزایای مستمر، حداقل حکم کارگزینی و سقف خالص پرداختی متوسط ماهانه کارمندان نیز مشخص شده است.

خبر خوش درباره افزایش حقوق

میثم لطیفی رییس سازمان امور اداری و استخدامی گفت: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری که بیش از ۵.۵ میلیون نفر هستند، دیروز به کارگزینی‌های دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد. افزایش حقوق در سال جدید، به حقوق فروردین کارمندان می‌رسد اما اگر دستگاهی جا ماند و نتوانست احکام جدید را صادر کند، مابه‌التفاوت در ماه‌های بعد پرداخت می‌شود.

حداقل حقوق بازنشستگان در سال آینده ۹ میلیون تومان اعلام شده است

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ بیان کرد: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که حداقل حقوق شاغلان در سال آینده ۱۰ میلیون تومان و حداقل حقوق بازنشستگان ۹ میلیون تومان باشد./نبض بازار

جدول افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳

اقلام- تومان

سال ۱۴۰۲

سال ۱۴۰۳

حداقل حقوق (بدون فرزند)

۷,۳۰۸,۲۸۴ تومان

۸,۷۶۹,۹۴۰ تومان

حداقل حقوق (دارای دو فرزند)

۸,۵۷۹,۹۴۰

۱۰,۲۹۵,۹۲۸

حداقل حقوق (دارای یک فرزند)

۸,۰۱۹,۱۱۲

۹,۶۲۲,۹۳۴

حق مسکن

۹۰۰,۰۰۰

۱,۰۸۰,۰۰۰

حق بن

۱,۱۰۰,۰۰۰

۱,۳۲۰,۰۰۰

پایه سنوات

۲۱۰,۰۰۰

۲۵۲,۰۰۰

حق اولاد

۵۳۰,۸۲۸

۶۳۶,۹۹۴

حداقل دستمزد ماهانه

۵,۳۰۸,۲۸۴

۶,۳۶۹,۹۴۰

حداقل دستمزد روزانه

۱۷۶,۹۴۲

۲۱۲,۳۳۱

حداقل دستمزد ساعتی

۲۴,۱۳۹

۲۸,۹۶۷

دستمزد اضافه کاری به ازای هر ساعت

۳۳,۷۸۰

۴۰,۵۳۶

حداقل دریافتی افراد مجرد بدون سابقه کار

۷,۳۰۸,۲۸۴

۸,۷۶۹,۹۴۰

حداقل دریافتی افراد مجرد با حداقل ۱ سال سابقه کار

۷,۵۱۸,۲۸۴

۹,۰۲۱,۹۴۰

حداقل دریافتی افراد متاهل با ۱ فرزند (بدون سابقه کار)

۷,۸۳۹,۱۱۲

۹,۴۰۶,۹۳۴

حداقل دریافتی افراد متاهل با ۱ فرزند (با حداقل ۱ سال سابقه کار)

۸,۰۵۶,۳۱۲

۹,۶۶۷,۵۷۴

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.