کد خبر : 51426 / /
/

هشدار جدی هواشناسی به مردم این استان ها ! | بارش شدید باران در راه است !

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره تعطیلات عید سعید فطر گفت: سامانه بارشی از روز سه شنبه از سمت شمال غرب وارد کشور می شود. تاکید می کنیم در راههای مواصلاتی شمالی و اردبیل بارشهای شدید پیش بینی شده است.

هشدار جدی هواشناسی به مردم این استان ها ! | بارش شدید باران در راه است !

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از کاهش ۷ درصدی سفرهای دریایی حوزه گردشگری نوروز امسال خبر داد و گفت: در این ایام ۶.۵ میلیون سفر دریایی ثبت شد.

علی‌اکبر صفایی با یادآوری برگزاری جلسات طرح نوروزی از مهرماه سال قبل، اظهار کرد: خوشبختانه شرایط مساعدی در حوزه ترددهای دریایی داشتیم.

وی ادامه داد: تعداد سفرهای دریایی در ایام نوروز امسال بالغ ۶.۵ میلیون بود که نسبت به سال قبل تغییر نکرده است. اما در تعداد جابجایی مسافر ۳.۸ میلیون نفر سفر دریایی ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در بخش گردشگری نیز ۲.۷ میلیون سفر ثبت شد که نسبت به سال قبل ۷ درصد کاهش یافته است.

رییس سازمان هواشناسی نیز در این نشست بیان کرد: در ایام نوروز به صورت روزانه هشدارهای هواشناسی صادر شد و سایر دستگاه ها هشدارها را مدیریت کردند. مردم هم به این هشدارها توجه کردند و باعث شد تا کمترین خسارت را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این ایام همچنین حدود ۲۰۰ هزار داده هواشناسی تهیه شد.

وی با اشاره تعطیلات عید سعید فطر گفت: سامانه بارشی از روز سه شنبه از سمت شمال غرب وارد کشور می شود. تاکید می کنیم در راههای مواصلاتی شمالی و اردبیل بارشهای شدید پیش بینی شده است.

رییس سازمان هواشناسی اطهار کرد: اکثر استانهای کشور تحت تاثیر سامانه بارشی قرار می گیرند و از مردم می‌خواهیم حتما به هشدارهای هواشناسی توجه کنند تا در تعطیلات عید فطر تمهیدات لازم اندیشیده شود./تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.