کد خبر : 51384 / /
/

ورود موج بارشی جدید به شمال غرب کشور ! | این استان‌ها منتظر باران وسیع باشند

از امروز ۱۹ فروردین بارش باران در بخش وسیعی از کشور آغاز خواهد شد.

ورود موج بارشی جدید به شمال غرب کشور ! | این استان‌ها منتظر باران وسیع باشند

پس از وقفه‌ای ده روزه سامانه ناپایدار بارشی غروب دیروز شنبه از سمت آذربایجان‌غربی وارد شده و در ساعاتی از شب بارش‌هایی در این استان به همراه دارد.

امروز یکشنبه دامنه بارش وسیع‌تر شده و علاوه بر آذربایجان‌غربی، برای ایلام، کرمانشاه و کردستان هم بارش‌هایی به شکل رگباری گاهی همراه با رعدوبرق به همراه دارد. روز دوشنبه بیشتر تمرکز بارش‌ها در آذربایجان‌غربی پیش بینی شده است.

اواخر سه‌شنبه شاخه بعدی بارش‌ها وارد شده و تا روز پنجشنبه در شهرهای ایلام، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان‌غربی بارش باران همراه با رعدوبرق و تگرگ پیش بینی شده است. از غروب پنجشنبه سامانه خارج خواهد شد.

این استان‌ها از امروز منتظر باران وسیع باشند + اسامیبا توجه به فصل بهار، در برخی مناطق فعالیت توده ها ممکن است شدید باشد، همچنین وزش باد، تگرگ و رعدوبرق پدیده های مهم سامانه هستند.

ورود موج بارشی جدید از فردا به شمال غرب کشور !

از فردا شاهد آغاز بارش ها در بخش های وسیعی از استان های آذربایجان های شرقی ، غربی ، اردبیل ، کردستان ، زنجان ، گیلان و استان های مجاور این استان ها ( با شدت کمتر ) خواهیم بود.

اما از روز سه شنبه با ورود یک موج گسترده بارشی به کشور شاهد آغاز بارش های بسیار خوبی در بخش های وسیعی از استان های نیمه غربی و شمالی کشور خواهیم بود.

شدت بارش ها در این موج نسبتاً بالا بوده و مناطق درگیر نیز بسیار گسترده خواهد بود و بنابراین تعطیلات آخر هفته را در بسیاری از نقاط کشور بارانی خواهد کرد./دنیای اقتصاد

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.