کد خبر : 5136 / /
/

فهرست پذیرفته شدگان نهایی هفته آخر شهریور اعلام می‌شود و کارنامه نهایی انتخاب رشته کنندگان هفته آخر شهریور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور زمان اعلام نتایج کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگویی درباره زمان اعلام نتایج کنکور سراسری سال جاری اظهار کرد: نتایج اولیه این آزمون هفته اول مرداد ماه اعلام می شود و بدین منظور طی چند روز آینده داوطلبان می توانند

با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org کارنامه اولیه خود را مشاهده کنند.

او در ادامه بیان کرد: فهرست پذیرفته شدگان نهایی هفته آخر شهریور اعلام می‌شود و کارنامه نهایی انتخاب رشته کنندگان هفته آخر شهریور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

بعد از برگزاری کنکور سراسری 1400 در 5 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی، شرکت کنندگان این آزمون تمایل دارند تا هرچه سریع تر ثمره روزها و ماه ها تلاش خود را مشاهده نمایند و در صورت کسب موفقیت و قبولی، اقدامات لازم را جهت انتخاب رشته کنکور سراسری انجام دهند.

نتایج آزمون سراسری و دانشگاه آزاد عموما یک ماه پس از زمان برگزاری کنکور سراسری و به صورت اینترنتی به داوطلبان اعلام می گردد که متقاضیان با در دست داشتن اطلاعات داوطلبی و شناسایی خود می توانند نسبت به دریافت نتایج مذکور اقدام نمایند.

داوطلبان می توانند در زمان مقرر به صورت اینترنتی با مراجعه به سامانه سازمان سنجش آموزش کشور نتایج اولیه کنکور سراسری را مشاهده کنند.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

اطلاع از نتایج کنکور برای داوطلبان بسیار مهم و حساس می باشد، زیرا تحصیل در دانشگاه های با سطح علمی بالا و رشته های پر متقاضی مشروط به کسب رتبه و امتیاز خوب می باشد. با توجه به اینکه کنکورهای آزاد و سراسری ادغام شده اند و به طور همزمان برگزار می گردند، نتایج آن ها نیز در یک زمان اما از طریق دو سایت جداگانه منتشر می شود.

در حال حاضر تاریخ دقیقی مبنی بر زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 مشخص نشده است؛ اما پیش بینی می شود که در دهه دوم مرداد ماه 1400 در دسترس شرکت کنندگان قرار گیرد. همچنین شما عزیران می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از تمامی امور مربوط به آزمون مذکور در اسرع وقت مطلع شوید.

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 1400

گفتیم که نتایج اولیه پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده اند، در زمان مقرر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. مراجعه به سامانه نام برده و دریافت نتایج مطابق با مراحل راهنمای زیر انجام می گیرد.

در مرحله اول باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد شوید.

گزینه “سراسری” را از قسمت سمت راست صفحه انتخاب نمایید.

بر روی عبارت “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1400” کلیک فرمایید.

در این مرحله لازم است که  اطلاعات کاربری خواسته شده را به یکی از شیوه های زیر در کادرهای مربوطه وارد نموده و با کلیک بر روی گزینه “جستجو” به کارنامه خود دست یابید.

روش اول: از طریق وارد کردن شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد

روش دوم: از طریق درج کردن شماره پرونده، شماره شناسنامه و کد رهگیری

روش سوم: با وارد نمودن شماره پرونده، شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه

گاها متقاضیان ممکن است به اطلاعات خود دسترسی نداشته باشند. در چنین شرایطی می توانند با استفاده از راه حل های موجود که یکی از آن ها ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش می باشد، به بازیابی آن اقدام کنند. همچنین شما می توانید برای اطلاع از نحوه دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور سراسری با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید.

اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

ممکن است برخی از داوطلبان بعد از دریافت کارنامه خود نسبت به برخی از مندرجات آن اعتراض داشته باشند. شاید برای بعضی از شرکت کنندگان در آزمون سراسری این سوال پیش بیاید که به چه مواردی از نتایج کنکور می توان اعتراض کرد؟ برای پاسخ به این سوال، شما داوطلبان باید بدانید که تنها با داشتن دلایل معقول و منطقی می توانید اعتراض خود را به نتیجه کنکور سراسری اعلام نمایید.

از جمله مواردی که می توان نسبت به آن اعلام اعتراض کرد، محاسبه اشتباه درصد دروس با توجه به پاسخنامه داوطلب، عدم تاثیر سهمیه در نتیجه کنکور سراسری و… می باشند. پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 نیز شرکت کنندگانی که از نتایج خود ناراضی هستند، می توانند از کارنامه سبز کنکور برای تغییر اولویت خود به عنوان یکی دیگر از راه های تحصیل در رشته محلی که تمایل بیشتری نسبت به آن دارند، استفاده نمایند. اما کارنامه سبز کنکور چیست؟ برای کسب اطلاع در این زمینه بر روی لینک آن کلیک نمایید.

سوالات متداول کنکور سراسری 1400 

1- نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 در چه زمانی اعلام خواهد شد؟

در حال حاضر تاریخی دقیق اعلام نتایج این آزمون برای سال 1400 مشخص نیست اما به احتمال زیاد در دهه دوم مرداد ماه منتشر می گردد.

2- از چه طریقی می توان نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 را دریافت نمود؟

داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند به نتایج خود دسترسی داشته باشند.

3- آیا امکان اعتراض به کارنامه آزمون سراسری 1400 وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند در زمان تعیین شده اعتراض خود را با ارائه دلایل منطقی در سایت های تعیین شده اعلام کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.