کد خبر : 51123 / /
/

جیب بر حرفه ای بهشت زهرا دستگیر شد | از عزاداران دزدی می کرد !

یک سارق جیب به همراه 2 تن از مالخران در محدوده جنوب شهر تهران دستگیر شدند.

جیب بر حرفه ای بهشت زهرا دستگیر شد | از عزاداران دزدی می کرد !

سردار  علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: اوایل دی ماه سال جاری در پی وقوع چندین فقره سرقت به شیوه جیب بری در اطراف بهشت زهرا و حرم مطهر و دریافت شکایت شهروندان به پلیس، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست طی اقدامات میدانی و اطلاعاتی دریافتند؛ فردی به صورت انفرادی در حومه بهشت زهرا و حرم مطهر از غفلت مال باختگان استفاده و با شیوه جیب بری تلفن همراه یا کیف پول آنان را به سرقت می‌برد.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان در گام بعدی با بهره گیری از منابع اطلاعاتی و شیوه های نوین کشف جرم موفق شدند هویت متهم را کشف کنند و در ادامه مخفیگاه متهم را حوالی صحنه‌های سرقت شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه و منسجم وی را دستگیر و به پایگاه دهم پلیس آگاهی انتقال دادند.

سردار ولی پور گودرزی در ادامه عنوان کرد: متهم در بازجویی اولیه منکر حقایق می‌شد، اما در ادامه با توجه به مدارک و مستندات موجود ناگزیر لب به اعتراف گشود و به حدود 18 فقره سرقت به این شیوه اقرار کرد.

این مقام ارشد پلیسی ابراز داشت: در ادامه کارآگاهان موفق شدند هویت و مخفیگاه 2 تن از مالخران را که متهم اموال مسروقه را به آنها می فروخت شناسایی و طی 2 عملیات غافلگیرانه و منسجم آنان را دستگیر کنند.

وی گفت:  از مخفیگاه متهمان  6 دستگاه تلفن همراه، کارت ملی، مدارک و ... کشف و توقیف شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان با بیان اینکه تاکنون 15 تن از شکات توسط کارآگاهان شناسایی شدند، خاطرنشان کرد: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، برای کشف دیگر جرائم و شناسایی سایر شکات در اختیار پایگاه دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند./رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.