کد خبر : 50676 / /
/

یارانه معیشتی | یارانه معیشتی جدید

واریز 2 میلیونی یارانه معیشتی ماه رمضان ویژه 5 دهک | فعال سازی بسته معیشتی میلیونی با کد دستوری

نماینده سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز در ادامه این نشست درباره توزیع بسته‌های معیشتی اظهار کرد: تاکنون 5 هزار خانوار که هیچ یک از آنها زیر نظر نهادهای حمایتی دیگر مانند بهزیستی و کمیته امداد نیستند شناسایی شده اند که قصد داریم بسته‌های معیشتی ماه رمضان را که شامل اقلام ضروری مانند برنج روغن کنسرو ماهی را به ارزش 2 میلیون تومان به آنها تحویل دهیم.

واریز 2 میلیونی یارانه معیشتی ماه رمضان ویژه 5 دهک | فعال سازی بسته معیشتی میلیونی با کد دستوری

یارانه معیشتی جدید دولت رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت سال 1401 پرداخت شد. با توجه به افزایش قیمت‌ها، دولت سیزدهم برای جبران رفاه از دست رفته خانوار و کمک به معیشت آن‌ها اقدام به افزایش یارانه معیشتی کرده است یارانه معیشتی از بهمن ماه 25 و 30 ام هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. یارانه معیشتی هفت دهک اول به شرط استفاده از کالابرگ 220 هزار تومان افزایش خواهد یافت در ادامه به خبر جدید درباره یارانه معیشتی می پردازیم

یارانه معیشتی

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با اعلام برنامه‌های این نهاد برای ماه مبارک رمضان از ارائه بسته‌های معیشتی به ۵ هزار خانوار در تهران و برپایی افطاری‌های ساده در ۲۲ بوستان از ۲۲ منطقه پایتخت خبر داد.

محمدامین توکلی‌زاده در نشست خبری امروز خود به تشریح برنامه‌های شهرداری تهران به مناسبت ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار کرد: در مجموعه مدیریت شهری متولی مناسبت‌ها اداره کل فرهنگی است و برای هر مناسبتی یک مجموعه متولی پیشبرد امور می‌شود. در این راستا متناسب با ایام ماه مبارک رمضان مجموعه مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری متولی برگزاری برنامه‌های مربوطه شده است. مجموعه برنامه‌های نوروز نیز در دبیرخانه سازمان گردشگری و مجموعه اراضی عباس‌آباد اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: قرارگاه تعلیم و تربیت که ذیل مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری است پویش‌هایی را در سطح مساجد از جمله غبارروبی و آماده‌سازی مساجد پیش می‌برد؛ کرسی‌های تفسیر قرآن نیز با مجموعه ای که زیرنظر حجت‌الاسلام قرائتی فعالیت می‌کند، برگزار می‌شود و مفسرین قرآن در چند نوبت با حضور در مساجد میزبان شهروندان خواهند بود.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با اشاره به برگزاری مسابقه 30 روز، 30 درس در عموم مساجد تصریح کرد: متناسب با میلاد امام حسن(ع) و شب‌های قدر سعی می‌کنیم از مراسم‌های بزرگ شهر تهران پشتیبانی کنیم. برای عید فطر نیز ستاد ویژه‌ای شکل گرفته تا مراسم‌های ویژه در چند منطقه از شهر تهران برگزار شود.

وی گفت: به دلیل تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان حضور شهروندان در پارک‌ها و بوستان‌ها بیشتر خواهد شد، بر این اساس مساجد و نمازخانه‌های پارک‌ها و بوستان‌ها نیز برای میزبانی گردشگری و مراسم‌های معنوی بازسازی شده‌اند. مجموعه‌های نهادهای دینی شورای عالی قرآن، اداره کل فرهنگی، ستاد جشنواره آرمان و مجموعه سازمان خدمات اجتماعی نیز برنامه‌های مفصلی دارند و سازمان زیباسازی، سازمان بهشت زهرا(س) و دیگر مجموعه‌های شهرداری نیز در پویش بهار ایران بهار قرآن مشارکت می‌کنند و برنامه‌های مختلفی را به اجرا درمی‌آورند.

توکلی‌زاده با اشاره به اینکه امسال سوره ابراهیم محور پویش‌های قرآنی ما قرار گرفته است، گفت: سعی کرده‌ایم متناسب با مخاطب نوجوان و با استفاده از ابزارهای نوین برنامه‌ای برای این قشر ارائه دهیم.

وی ادامه داد: یکی از پدیده‌هایی که در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی در این دوره مدیریت شهری رخ نشان داد محرم شهر، شهر شهدا، پهنه‌های نوروزی، نوروزگاه ملل و اقوام و ... بود که با استقبال خوب شهروندان مواجه شد. برای نوروز امسال نیز رویداد شهر رمضان در پارک لاله به همت ستاد جشنواره آرمان برگزار خواهد شد و محور برنامه‌های رمضانی در این پارک خواهد بود.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران افزود: در حوزه کمک‌های معیشتی و رسیدگی به محرومین نیز سال گذشته پویشی توسط سازمان خدمات اجتماعی شهرداری اجرا شد که امسال نیز به مناسبت ماه رمضان و نوروز در قالب این پویش بسته‌های معیشتی تهیه و به جامعه هدف مان یعنی نیازمندان ارائه خواهد شد.  برای شناسایی افراد نیازمند از کمک مساجد بهره‌مند شده‌ایم تا اطلاعات دقیقی از آنها کسب کنیم.

وی با اشاره به برگزاری افطاری ساده در ماه مبارک رمضان طی سال‌های اخیر گفت: امسال نیز در 22 بوستان از 22 منطقه از شهر تهران برگزاری افطاری ساده نیز در دستور کار قرار دارد. زیباسازی سازمان زیباسازی نیز اکران‌های مرتبط با ماه رمضان را از هفته جاری آغاز خواهد کرد و در کنار محیط‌آرایی، تدارک افطاری ویژه در بلوار کشاورز خواهد داشت.

توکلی‌زاده افزود: سال گذشته برنامه ای به صورت گسترده برای روزه اولی‌ها در مجموعه اراضی عباس‌آباد برگزار شد که امسال نیز این کار را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به آزادی زنان زندانی در ماه مبارک رمضان نیز گفت: تاکنون شهرداری تهران چندین بار با همکاری قوه قضاییه پویش آزادی زنان زندانی را اجرا کرده است، بر همین اساس قصد داریم برای شب عید که مصادف با ماه مبارک رمضان است نیز شرایطی فراهم کنیم که تسهیلاتی به این دسته از زنان تعلق گیرد و شب عید بتوانند در کنار خانواده‌هایشان باشند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران ادامه داد: در همه پویش‌های اصلی که شهرداری برگزار می‌کند حداقل 10 درصد مشارکت و حضور مردم برای ما مدنظر قرار دارد که این امر در پویش‌هایی مانند قهرمان شهر و برنامه‌های نوروز سال گذشته محقق شد و دست کم یک میلیون نفر از این برنامه‌ها بهره‌مند شدند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درباره بودجه تعیین شده برای برگزاری افطاری‌های ساده در شهرداری گفت: بودجه این افطاری‌های از طریق مشارکت‌های مردمی و منابع مناطق تعیین می‌شود.

یارانه معیشتی

به گزارش تسنیم، محرابی؛ نماینده سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز در ادامه این نشست درباره توزیع بسته‌های معیشتی اظهار کرد: تاکنون 5 هزار خانوار که هیچ یک از آنها زیر نظر نهادهای حمایتی دیگر مانند بهزیستی و کمیته امداد نیستند شناسایی شده اند که قصد داریم بسته‌های معیشتی ماه رمضان را که شامل اقلام ضروری مانند برنج روغن کنسرو ماهی را به ارزش 2 میلیون تومان به آنها تحویل دهیم.

وی درباره میزان اعتبار تخصیص داده شده شهرداری به برگزاری افطاری‌های ساده و بسته‌های معیشتی گفت: برای بسته‌های معیشتی از حمایت خیرین و ردیف‌های حمایتی در بودجه که برای افراد کم برخوردار لحاظ شده است استفاده می‌کنیم.

رضا سیفی؛ دبیر شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه برنامه‌های قرآنی شهرداری تهران حول آیات سوره ابراهیم است، گفت: حضرت ابراهیم(ع) زندگی داستانی جذابی داشته که بسیار فراز و نشیب بوده است و براین اساس می‌توانیم در طراحی‌ها و تصویرسازی‌های قرآنی از این زندگی پرفراز و نشیب استفاده کنیم به همین دلیل محور فعالیت‌های قرآنی را سوره ابراهیم قرار دادیم.

وی گفت: امسال شورای عالی قرآنی جامعه هدف خود را نوجوانان و جوانان قرار داده تا برنامه‌های متنوع قرآنی را در بستر فضای مجازی به آنها ارائه دهد. در این راستا مسابقات تعاملی در بستر فضای مجازی و همچنین برگزاری بازی قرآنی با عینک واقعیت مجازی در دستور کار قرار دارد.

دبیر شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران ادامه داد: تصویرسازی آیات قرآن به صورت متحرک همراه با صداگذاری نیز در قالب مسابقه و از طرق مختلف از جمله تلویزیون اجرا خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #40* در مسابقه تعاملی و تصویرسازی پیام‌های قرآنی شرکت کنند.

آذرسرا؛ دبیرجشنواره‌های شهرداری تهران نیز در این نشست گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا عید فطر جشنواره‌های تخصصی و مسابقات در بوستان لاله برگزار می‌شود؛ این برنامه‌ها از زمان افطار تا پاسی از شب ارائه دارد و مسابقاتی چون آشپزباشی، شهر رمضان، موج آرمان، کودک و مادر، کارت بازی و ... است.

منبع: تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.