کد خبر : 50591 / /
/

خبر مهم برای دانش‌آموزان درمورد امتحانات نهایی

رئیس مرکز سنجش آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دیپلمه‌های نظام جدید آموزشی و سالی واحدی ۸۴ به بعد می توانند سال آینده فقط یکبار در امتحانات نهایی خرداد شرکت و نمرات خود را برای آزمون سراسری تیر ۱۴۰۳ ترمیم کنند.

خبر مهم برای دانش‌آموزان درمورد امتحانات نهایی

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از افزایش دروس تک ماده امتحانات نهایی خبر داد.

محسن زارعی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش شرط دو عنوان درس نهایی و دو عنوان درس غیرنهایی برای استفاده از تک ماده حذف شد. وی گفت:بر این اساس، دانش آموزان می‌توانند به استناد مصوبه فوق با رعایت سایر شرایط از چهار تک ماده برای فارغ التحصیلی استفاده کنند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: فارغ التحصیلان دارای سابقه تحصیلی در نظام جدید آموزشی و نظام سالی واحدی پس از سال ۱۳۸۴ که متقاضی ترمیم نمره هستند، می‌توانند در آزمون‌های نهایی خرداد سال ۱۴۰۳ شرکت کنند.

زارعی افزود: فرصت ترمیم نمره برای هر نفر یک مرتبه است و این امکان برای همه داوطلبان حتی افرادی که پیش از این در آزمون‌های ترمیم نمره شرکت کرده اند، فراهم است.

به گفته زارعی، ثبت نام از متقاضیان به صورت الکترونیکی است و زمان و نحوه آن را وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.